Кои се дилерите на казино во живо и како функционираат?

Дилери во живо

2023-01-23

Katrin Becker

Во 2022 година, казина во живо се можеби најдобрите достапни казина. Некои би можеле да дебатираат дали мобилните казина се подобри. Тие се само ако обезбедуваат казино игри во живо во апликацијата. Казината во живо го променија целото искуство на онлајн коцкарите. Прво, тоа беше само онлајн коцкање во онлајн казино. Сега, онлајн, можете да ја доживеете возбудата на копнените казина додека престојувате во вашата комфорна зона.

Кои се дилерите на казино во живо и како функционираат?

Како би можело тоа да биде возможно? Опцијата за дилер во живо ви овозможи да го искусите искуството на копното казино од каде и да сакате. Ако сакате да ги разберете дилерите на казино во живо, тогаш сте на вистинското место. Во оваа статија, ќе ви кажеме сè за дилерите во живо, поставувањето што го користат, механиката и како тие работат. Затоа, ако сакате да го дознаете тоа, продолжете да читате до крај. Сега, ајде да започнеме.

Како функционира казиното во живо?

За да ги разберете дилерите во живо, прво мора разбере што е казино во живо и како тие работат. Има сосема нова функција на дилер во живо во казино во живо. Единственоста на казина во живо се должи на оваа карактеристика. Оваа функција придонесе за зголемена популарност на казина во живо. Жив дилер ќе се појави на вашиот екран додека сте играње игри на маса во казино во живо, и ќе можете да разговарате со нив.

Дилерот ќе биде поставен пред камера која ќе снима се што прават и ќе го емитува на јавноста. Сите картички во палубата имаат микрочипови кои се поврзани со комплексен компјутерски софтвер. Кога дилерот раздава картички, софтверот и микрочиповите ќе комуницираат, а програмата ќе го преведе ова дејство на вашиот екран.

Се разбира, пред да ја поделите раката, дилерот ќе чека да го ставите вашиот виртуелен облог. Може да има повеќе од едно лице седнато на масата, исто како во вистинско казино. Откако ќе се стават облозите, дилерот ќе започне да се занимава. Како што ја симнуваат секоја карта од палубата, тие ќе ја скенираат.

Може да видите како се делат картичките, исто како во вистинско казино, но скенирањето на картичките е важно бидејќи го ажурира софтверот и вашиот екран. Сè што е потребно ќе се прикаже на екранот, вклучувајќи го и вашиот моментален број на раце.

Исто како во типично казино, дилерот ќе чека трпеливо додека секој играч не дејствува и удира, застане, удвојува и така натаму. Откако сите играчи и дилерот ќе имаат шанса да дејствуваат, раката ќе заврши. За разлика од типичното казино, облозите веднаш се враќаат или прифаќаат, а акцијата продолжува на следната рака.

Живиот дилер

Сега кога имате солидно разбирање за казина во живо, ајде да разговараме конкретно за дилерот во живо. Како што може да очекувате, дилерот мора да ја надгледува играта. Кога би бил присутен дилер, играчите нема да можат да ја направат разликата помеѓу казино во живо и казино од тули и малтер откако ќе почнат да играат. Дилерот е повеќе од едноставно убаво лице; за да се игра според правилата и да се задржи смиреноста кога делите карти, дилерот мора да ги познава.

Фактот дека дилерот е вистинско лице значи дека сите вистински трансакции сега се претвораат во податоци со помош на специјален софтвер. Еден од преведувачките инструменти е програмата за оптичко препознавање знаци.

Оваа програма им овозможува на играчите да учествуваат во игра со казино и да ги почувствуваат возбудувањата без да ја препознаат разликата. Најдобриот аспект за казина во живо е фактот дека вистинските луѓе навистина одлучуваат за победниците. Дилерот пред вашиот монитор, а не однапред програмиран компјутер, одлучува за исходот.

Доброто казино во живо исто така не би толерирало дилер кој не ги разбира правилата на играта, па затоа ги става на ригорозни тренинзи. Сега кога технологијата напредна, паметната картичка може да го следи секој потег на дилерот.

Запомнете дека не сите игри во казино во живо ќе имаат дилер во живо. Сепак, можете да играте и соло и со дилер во живо во многу различни игри.

Сега треба грубо да разберете што е дилер во живо и како работи. Ајде прво да разговараме за поставувањето, механиката и неколку други аспекти, сепак, за подобро разбирање. Ова ќе ви овозможи целосно да разберете како работи дилер во живо во казино во живо.

Поставување на камерата

Камерите се важна компонента од прва класа. Потребна е камера за да се емитува дилерот во живо. Употребата на помоќни, но помали камери за обезбедување на пренос во живо е овозможена со неодамнешниот технолошки напредок.

Ајде да видиме како функционира камерата на маса за рулет за да имаме подобра идеја. Вообичаено, масата за рулет има три камери: една за општ поглед, една за слики од масата и една за слики од тркалото, при што третата камера се користи за таканаречениот приказ на слика во слика.

Напредна технологија

Единиците за контрола на играта се уште еден клучен елемент на казиното во живо (GCU). На секое столче на масата има прикачен гаџет со големина колку кутија за чевли. Се справува со кодирање на видео емитување на интернет и друга платформа. За такви системи, единствената алатка за управување на дилерот е GCU. Само имајте на ум што е GCU и дека ако не го разбирате, ниту една жива игра во казино не би била целосна без неа.

Тркалото

Сега, тркалата можеби не се нудат во секоја игра во казино. Како резултат на тоа, бидејќи не секоја игра во казиното во живо има тркала, тоа целосно ќе зависи од видот на играта што ја играте. Софтверот за казино е во интеракција со сензорите кои често се вградени во тркалата. Водечките добавувачи на мебел за казино работат со казина.

Монитор

Мониторот може да покаже што гледаат онлајн играчите на нивните монитори. Ако не сакате да бидете видливи на екранот, треба да седите во друга положба. Поради фактот што повеќето камери го имаат она што е познато како „слепи зони“

Присуството на монитор е исто така корисно за дилерот бидејќи го поттикнува да преземе акција кога е потребно и му овозможува да ги следи облозите што може да се отворат и затворат. Дилерот има пристап до екранот на мониторот на онлајн играчите. Секое прашање брзо се решава бидејќи, како што веќе беше споменато, играчите и дилерите можат да комуницираат еден со друг.

Оптичко препознавање на камерата (OCR)

Некои од вас можеби се запознаени со оптичкото препознавање на камерата и можеби мислат дека е неверојатно што казина во живо сега ја нудат оваа функција. Оваа технологија им овозможува на играчите да им ја пренесат околината на играта преку видео-врска додека истовремено го доловуваат секој нејзин фин детал. Играчите можат да прават облози на конзола што се појавува на екранот на нивниот компјутер. Клиентите можат да контактираат и со претставник за разговор во живо за помош.

OCR овозможува трансформација на кој било материјал во корисни електронски податоци. Играњето казино игра со дилер во живо е екстремно слично на играњето игри достапни во казина од тули и малтер, бидејќи секое движење, вклучително и распределбата на рацете, вртењето на тркалото и мешањето на картите, се снима со оптичко препознавање на камерата технологија.

Заедно со технолошкиот раст, казината исто така напредуваа. Како резултат на тоа, можеби нема да можеме да предвидиме што ќе се случи следно. Сепак, можеме да бидеме сигурни дека ќе биде интригантно.

Сега да зборуваме за најуникатниот аспект што го нуди казиното во живо.

Разговор во живо

Друга значајна предност на најсовремената технологија што се користи во играта е тоа што играчите можат комуницирајте со дилерот и другите играчи. Со тоа, тие може да имаат повеќе приватни разговори и повеќе да уживаат во играта.

Играчите може дури и да ги менуваат карактеристиките и дизајнот на масата како што им одговара во некои казина во живо. Друг поттик да ги пробате се ексклузивните поволности и зделки што ги имаат достапни само за нивните онлајн потрошувачи.

Написот тука завршува. Бидејќи овој водич е резултат на долгогодишно искуство и истражување, се надеваме дека беше корисен.

Заклучок

Во оваа статија, ви се кажуваат некои детали за тоа што е казино во живо и како функционира. Потоа ви е кажано за функцијата на дилер во живо, што ги прави казина во живо уникатни и различни. Дилерот во живо исто така може да комуницира со вас, а вие ќе можете да комуницирате и со други играчи. Затоа казина во живо се исклучително популарни.

Не само што казината во живо ја обезбедуваат оваа уникатна карактеристика, туку ја обезбедуваат и најголемата погодност. Играњето на вашите омилени игри во вашата комфорна зона и уживањето во искуството на копненото казино можеби е најдоброто нешто за казина во живо.

Казината во живо се достапни и во некои од мобилните казина поради функцијата за дилер во живо. Се надеваме дека оваа статија ви го даде одговорот што го баравте. Сега, играјте ги казино игрите во живо и уживајте во функцијата на дилер во живо, заедно со некои други неверојатни карактеристики.

Најнови вести

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови
2023-05-30

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €