Сакате да бидете дилер во казино во живо? Еве што да очекувате!

Дилери во живо

2022-07-21

Ethan Tremblay

Казино игрите во живо ја преземаат сцената на iGaming, благодарение на нивното извонредно и реално искуство со игри. Но, за овие игри да стигнат таму каде што се, дилерите во живо ја одиграа својата улога. Тие се одговорни да ги пречекаат играчите и да направат да се чувствуваат како дома.

Сакате да бидете дилер во казино во живо? Еве што да очекувате!

Сепак, овој напис не е сè за опсипување на дилерите на казино во живо со пофалби (патем, тие го заслужуваат тоа). Наместо тоа, тоа е за оние кои имаат сон да станат крупие во казино во живо. Не грижете се; платата е добра!

Кој е дилер на казино во живо?

Кога ќе запалите а во живо казино игра, ќе ве поздрави згодно или згодно лице, желно да ве натера да се смирите што е можно побрзо. Ова се вистински дилери на луѓе или домаќини на игри. Значи, а дилер на казино во живо е вработен во казиното кој управува и ја модерира просторијата за казино во живо. Овие вработени се одговорни за делење карти, вртење на тркалата, објавување резултати, интеракција со играчите итн. 

Квалификации за работа на дилер во живо

Може да го отфрлите дилерот во казино како обичен вработен без професионални квалификации. Но, повеќето дилери во живо на врвните казина во живо се преквалификувани за работата. Да се стане дилер во живо во казина во живо бара некои квалитети што не ги поседува секој. 

За почеток, мора да сте возрасен и со здрав ум. Казино студијата работат во различни земји, што значи дека условот за возраст може да варира. Но, генерално, ова може да биде 18 или 21 година, иако повеќето студиски оператори претпочитаат 21 година и повеќе.

Следно, онлајн казиното со дилер во живо ќе ги разгледа вашите комуникациски вештини. Кандидатите треба течно да зборуваат англиски. Сепак, ќе добиете дополнителна предност ако разбирате други меѓународни јазици како француски, шпански, дански итн. Веројатно знаете некои казино игри во живо што се хостирани на вашиот мајчин јазик, нели?

Покрај тоа, вашата личност мора да биде радосна и општествена цело време. Исто така, треба лесно да се справите со притисокот бидејќи играта може да бара многу. Верувале или не, ќе сретнете многу фрустрирани играчи. И што е најважно, познавањето на игри во казино во живо или искуството во оваа област е одличен поттик за вашето CV.

Присуство на училиште за дилер на казино во живо

Дури и ако ги штиклирате повеќето од барањата погоре, сè уште не сте надвор од шумата. Освен ако не покажете доказ дека ја држите истата позиција првично во копнено или казино во живо, операторот ќе претпостави дека не ги исполнувате стандардите. Па, дали е готово за тебе?

Не, не мора да ви треба претходно искуство како дилер во живо за да ја добиете работата. Тоа е затоа што некои оператори ќе ве обучат за да се осигураат дека сте подготвени за оваа пригода. Академијата за еволуција е добар пример каде што нововработените крупиери поминуваат до 2 недели учење на јажињата. 

Но, ако имате слободно време, можете да заработите легитимни акредитиви од легитимно училиште за казино во живо. Повеќето од овие училишта нудат курсеви со полно работно време од 4 до 12 недели. Тие ќе ве научат како да се однесувате на масите, да отворате/затворате облози, да комуницирате со играчите и сè што треба да знаете. 

Одговорности на жив дилер

Операторот на казино во живо ќе ви ги достави сите детали за вашата улога како дилер во живо. Подолу се дадени некои од обврските според неодамнешниот опис на работата на Evolution:

 • Со ентузијазам воведете ги гејмерите во играта и објаснете сè.
 • Завртете го тркалото, разделете ги картите и објавете ги резултатите.
 • Истражувајте соодветни теми за да разговарате со играчите.
 • Вклучете ги гејмерите во пријателски разговори ориентирани кон играта без да давате мислење.
 • Завршете ја играта со позитивна забелешка за разделба. 
 • Осигурајте се дека нема измамници во играта. 
 • Решавајте ги прашањата покренати од играчите навремено и пријателски.

Придобивки од работењето како дилер на казино во живо

Има 1001 придобивки од работењето во најдоброто казино со дилер во живо. Прво и основно, тоа ви дава совршена можност да започнете кариера во коцкање. Размислете за оваа работа ако сте ентузијасти за игри на маса како што се бакара, глупости, покер, блек џек и рулет. 

Но, работа без убава плата не вреди да се размислува, а ова го знаат и операторите во студио во живо. Затоа, тие им нудат на играчите добра плата плус други поволности. 

На пример, жив дилер на Evolution во Канада заработува од 18 до 22,60 долари на час. Не завршува тука. Операторот им нуди на дилерите во живо месечни бонуси за изведба и четири исплатливи денови. 

Други неодоливи понуди вклучуваат:

 • Оброк на работа
 • Празнични задоволства
 • Напредување во кариерата 
 • И медицинско покритие

Но, сигурно се прашувате дали дилерите на казино во живо добиваат совети. На крајот на краиштата, тоа е она што тие го користат за да го финансираат својот раскошен начин на живот. Да. 

Дали дилерите на казино во живо можат да влијаат на резултатите од играта?

Веројатно сте биле во копнено казино каде што дилерот направил нешто сомнително. Но, ако играте во лиценцирано и регулирано казино студио во живо, немате за што да се грижите. Семонасочните камери ќе ви дадат одличен приказ на она што се случува на масата. Исто така, некои резултати од играта се генерираат RNG, со што се елиминира секоја шанса за мамење.

Добијте ја работата!

Да се стане дилер на казино во живо е дефинитивно работа како и секоја друга, ако не и подобра. Ќе работите во професионална средина со напредок во кариерата и можности. И не заборавајте дека ќе заработувате повеќе од 20 долари на час и ќе работите во смени. Кој работодавец од 8-5 би ви дал таква понуда?

Најнови вести

Како работи казино во живо?
2022-12-06

Како работи казино во живо?

Новости