Најдобри дилери на казино во живо во Северна Америка

Северна Америка често се смета за генеза на модерните казина со дилери во живо. Сепак, тоа не е утопија на коцкање што може да се замисли поради прашања како што се несигурни закони и нестабилни пазари. Неколку од најдобрите онлајн казино со дилери во живо во Соединетите држави, па дури и во Канада, користат офшор студија за да ги пренесуваат своите игри во живо.

Сепак, оваа позиција брзо се менува. Неодамна, земјите активно донесуваат закони за коцкање од далечина. Ова е посведочено во неколку американски држави. Високите барања на тековниот пазар гарантираат дека операторите во Северна Америка ги обезбедуваат само најдобрите игри на своите клиенти. Овие студија кои работат во регионот вклучуваат познати компании како Evolution и Playtech. Сепак, наскоро се планира да се отворат повеќе објекти за стриминг.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Живи дилери во Северна Америка

Поголемиот дел од игрите со дилери во живо во Канада се емитуваат од други земји. Најчестите локации вклучуваат Европа, Јужна Америка и Азија. Основањето на студио во живо на Evolution во Ванкувер е исклучок. Ова студио е суштинска компонента на казино системи во живо на различни канадски казина.

Соединетите Американски Држави се поларната спротивност. Две од најобемните студиски операции се наоѓаат во Мичиген и Њу Џерси. Evolution има студија во Њу Џерси, Мичиген и Пенсилванија. Microgaming има присуство во Мичиген, а Playtech наскоро ќе лансира ново казино во државата. Жителите на некои држави се ограничени на играње само на пренос на маса во живо во нивните држави.

Приходите од коцкање не смеат да ги преминат државните линии во САД. Како резултат на тоа, жител на Њу Џерси, на пример, може да игра игра во живо само ако сите аспекти на синџирот на коцкање се внимателно регулирани во Њу Џерси. Операторот на казиното, провајдерот на софтвер, па дури и студиото се дел од ова.

Но, пазарот во другите северноамерикански земји е релативно разновиден. Оператор на казино во една земја може да биде партнер со добавувачи на софтвер за казино во живо во друга. Овие потоа обезбедуваат пренос на казино во живо од целиот свет.

Вообичаени јазици што ги зборуваат дилери на казино во живо во Северна Америка

Во Северна Америка има голема популација на шпански и англиски јазик. Со текот на годините, луѓе од различни делови на светот се населиле на континентот. Така, има голем број други говорници во регионот чии потреби дилерите на казино во живо се трудат да ги задоволат.

Англиски

Англискиот го зазема првото место меѓу најчестите јазици во овој регион. Како што може да се предвиди, Канада и САД имаат најзначаен дел од англискиот јазик. Мексико, исто така, има значителна популација на англиски јазик. Карипските острови и централните земји имаат исто така неверојатен број на англиски јазик.

шпански

Ова е вториот најраспространет јазик во Северна Америка. Имено, Мексико, кое има повеќе говорители на шпански од Шпанија, е дом на повеќето што зборуваат шпански. Следат САД и Куба со неколку шпански говорници. Исто така, Доминиканската Република, неколку земји од Карипските острови и остатокот од Централна Америка имаат голем број шпански говорници.

француски

Францускиот е трет најраспространет во Северна Америка. Канада и Хаити се дом на повеќето француски говорници во Северна Америка. Во САД, таму живеат нешто повеќе од два милиони франкофони.

кинески

Кинезот е далечна четврта. Јазикот опфаќа неколку дијалекти како што се хака, мандарински и мин донг меѓу другите под огромен макројазичен чадор. Повеќето кинески говорници на континентот живеат во Соединетите Држави. Сепак, има голем број од нив во Канада и Мексико.

Најважните локации на студиото во Северна Америка

Правната позиција на онлајн коцкањето се разликува од земја до земја низ целиот континент. Операторите се одлучуваат за земји со поволни регулативи за воспоставување на нивните операции. Постојат неколку значајни земји каде во живо казино студија се наоѓаат на континентот.

Соединети Држави

На САД имаат повеќе казина од која било друга земја. Сите најпопуларни казино игри, како покер, блек џек и глупости, се достапни во секое казино во САД. Во САД има 24 комерцијални казина и 28 племенски казина. Играчите на казино на локации како Невада можат да лоцираат казина насекаде. Невада има повеќе казина по глава на жител од која било друга држава во САД.

Мексико

По долги години забрана, Мексико неодамна почна да го препознава новиот свет на коцкањето. Мексико долго време е значаен пазар за бизнисот со игри во Лас Вегас. Таа е рангирана на четвртото место на листата на омилени локации за коцкање на меѓународните клиенти.

Канада

За играчите, коцкање во канадските казина е фантастична можност. За оние кои сакаат големи казина со многу возбудувања за коцкање и без разочарувања, има над 100 казина за избор. Казината во Канада се од светска класа, со широк спектар на слот машини и игри на маса достапни за пошироката јавност.

Костарика

Костарика е привлечна локација за неколку меѓународни сектори, вклучувајќи ја и индустријата за игри на игри, поради нејзината економска и политичка стабилност. Додека законодавството од 1922 и 1974 година забранува игри во кои шансата игра улога во исходот, имплицитната дозвола на владата ја трансформираше земјата во жариште за интернет коцкање.

Кои се најпопуларните игри со дилери во живо во Северна Америка?

Поради малиот број на студија во Северна Америка, инвентивните нови трендови се бавно пристигнуваат. Evolution и Playtech се претходници на новите идеи во регионот. И двајцата имаат присуство во САД. Сепак, насловите што тие ги пренесуваат од таму се повремено ограничени. Така, некои казина имаат тенденција да соработуваат со дилери надвор од земјата.

Блек Џек во живо

Играчите можат да ги искусат сите глетки и звуци на вистинско казино без воопшто да ги напуштат своите домови. Сепак, ги има значително помалку блек џек во живо варијанти достапни во овој формат.

Рулет во живо

За играчи кои сакаат да играат на во живо рулет маса со луѓе ширум светот, онлајн казино рулет во живо е начин да се оди. Некои казина сега им дозволуваат на интернет гејмерите да им се придружат на вистинските клиенти на маса за рулет со стриминг во реално време во вистинско казино. Единствениот недостаток на играњето на овој начин е тоа што овие табели имаат далеку пониски граници за обложување од нивните редовни колеги од казино. Сепак, Северноамериканците обожаваат да играат онлајн рулет со вистински човечки крупие. Во однос на приходите, оваа игра привлече најмногу облози од играчи од Северна Америка на неколку места каде што активноста е дозволена.

Бакара во живо

Бакара во живо често е домен на најбогатите патрони на казино. Добивањето маса во стандардните простории на казината понекогаш може да биде предизвик. Но, онлајн baccarat во живо е една од најпопуларните игри меѓу северноамериканските коцкари. Играта е погодна за обложувачите во регионот.

Казино Холдем во живо

Конечно, казиното во живо Hold'em е нова игра базирана на исклучително популарната покер варијанта Texas Hold'em. Казино Холдем е фантастична игра за играње во онлајн казино. Речиси сите казина во живо сега се емитуваат во висока дефиниција, со што корисниците се приближуваат до акцијата.

Најпопуларен софтвер за дилери во живо во Северна Америка

Коцкањето е еден од најпопуларните бизниси во светот денес. Оваа индустрија е зафатена со технолошки промени. Мнозинството луѓе во денешно време ги користат своите паметни телефони за да ги планираат своите стратегии. Овие онлајн казино игри се достапни во различни теми и карактеристики. Играчите можат да избираат од различни опции за да ги направат нивните одлуки поинтересни.

Еволуција

Еволуција игри е познат провајдер на софтвер за казино и игри специјализиран за стриминг преку дилер во живо. Давателот прави револуција во казина во живо откако е основан во 2006 година. Компанијата го направи воспоставувањето на платформа за казино во живо значаен приоритет. Evolution има три студија во Соединетите Држави, од кои најновото во Мичиген.

Playtech

Playtech е добро познат провајдер софтвер за онлајн игри. Тој е еден од истакнатите оператори за нудење автентично гејмерско искуство во дигитален формат. Казината за дилерите во живо на компанијата се опремени со камери кои обезбедуваат HD снимка и се меѓу најбрзите казина за дилерите во живо кои се достапни денес. Компанијата има договори со неколку канадски казина во живо за да ги обезбеди нивните наслови на игри.

Езуги

Костариканското студио на Езуги е сместен во современи објекти веднаш надвор од централната деловна област Сан Хозе. Услугата потоа пренесува игри со дилери во живо од девет маси поставени на софистициран декор на казино со латинско чувство. Студиото Езуги Сан Хозе вработува над 70 дилери, од кои повеќето се елегантни и љубезни.

Табела во живо со дилери од мајчин јазик

Играчите лесно можат да добијат каква било помош со мајчин дилери на казино во живо. Таквиот персонал течно го зборува јазикот на играчот. Англискиот е најраспространетиот мајчин јазик во Северна Америка. Тоа решава неколку проблеми за добавувачите на софтвер од самиот почеток. Мнозинството од игри во казино во живо се достапни на англиски јазик.

Маси за казино во живо на француски се нудат во Канада. Сепак, мнозинството се емитуваат од други земји, особено во Европа.

Шпанскиот е широко говорен јазик низ целиот континент. Игрите со мајчин јазик се првенствено достапни преку студија надвор од Соединетите Држави, како што се оние во Костарика или Колумбија, па дури и во Европа.

Ниту една регулаторна агенција нема јурисдикција над целокупните казина во живо во Северна Америка. Секоја држава во Соединетите Држави и поголемиот дел од канадските провинции и територии имаат свои уникатни регулаторни методи. Поради оваа причина, офшор продавачите на софтвер и казина напредуваат во Големиот бел север.

Но, и покрај локацијата на продавачот, играчите можат лесно да пристапат до каква било поддршка што им е потребна. Секој продавач ги нуди услугите на својата локација на повеќе од еден јазик. Повеќето од нив им овозможуваат на играчите да ја преведат содржината на веб-страницата. Така, играчите можат лесно да се вклучат во казината.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)