Live Dealers in South America

Јужноамериканскиот пазар е огромен, а само неколку оператори на софтвер за казино во живо досега успеале да го освојат. Играчите од регионот лесно ги зазедоа масите за казино презентирани од дилери во живо преку Интернет. Има редовни посети на овие казина во живо и покрај очигледната предност на локалното население за спортски настани во однос на опциите за коцкање во живо.

Поради зголемениот интерес за игри во живо, повеќе провајдери на софтвер за казино во живо влегуваат на овој пазар. За да го надградат овој интерес, операторите во Јужна Америка сега нудат игри со вистински крупиери на играчите од регионот.

Живи дилери во Јужна Америка

Живи дилери во Јужна Америка

Постојните телекомуникациски капацитети во регионот и пенетрацијата на интернет обезбедуваат многу шанси за онлајн казината да понудат услуги за стриминг. Аргентина може да се пофали со најголем процент од приходите во бизнисот со казино игри.

Од кои делови на континентот доаѓаат дилерите во живо?

Играчите можат да се придружат од Централна или Јужна Америка и да седат на една од масите во живо каде што играчите зборуваат шпански. Големите програмери како Ezugi и Vivo Gaming ја нудат услугата. Овие врвни фирми имаат студија на лице место во Јужна Америка. Сепак, Evolution има табели за латиноамериканската публика, но пренесува од своето главно меѓународно студио во Малта. Поголемиот дел од овие компании се концентрираат на висококвалитетни доводи, интригантни дилери и популарни игри со дилери во живо.

Visionary iGaming е еден од давателите на софтвер за јужноамериканскиот пазар. Тие имаат канцеларии во Чиле, Перу, Бразил и Доминиканската Република меѓу другите региони. Microgaming има студио во Буенос Аирес, Аргентина. Сепак, тој не е толку познат како другите споменати брендови.
Овој јужноамерикански регион, кој вклучува 33 нации, меѓу кои Колумбија, Бразил, Аргентина и Перу, посветува значителен приход на коцкањето. Туристичкиот бизнис е нераскинливо поврзан со копнените казина и коцкарските активности, а Латинска Америка привлекува многу туристи секоја година.

Живи дилери во Јужна Америка
Вообичаени јазици што ги зборуваат дилери на казино во живо во Јужна Америка

Вообичаени јазици што ги зборуваат дилери на казино во живо во Јужна Америка

Постоењето на мајчин дилери на казино во живо го подига нивото на услуга на нови височини. Искуството со игри станува поавтентично кога играчите се добредојдени на нивниот мајчин јазик. Дилерите во јужноамериканските оператори течно зборуваат англиски. Ова е меѓународен јазик што ги прави разговорите попристапни и попријатни за играчите. Сепак, секоја земја има свои омилени јазици, обичаи за коцкање и обложување и деловни регулативи за игри.

шпански

Шпанскиот е, без сомнение, еден од најзборуваните јазици во Јужна Америка. Повеќе од половина милијарда луѓе зборуваат шпански ширум светот. Овие звучници го пребаруваат континентот за да ги бараат најдобрите онлајн казина.

Вообичаени јазици што ги зборуваат дилери на казино во живо во Јужна Америка
Англиски

Англиски

Казино-страниците на англиски јазик се убедливо најпопуларни. Повеќето локации, без оглед на нивната локација, користат англиски јазик. Англискиот јазик им овозможува на играчите од различни нации лесно да пристапат до страницата за обложување.

португалски

Јазикот се зборува претежно во Бразил. Тој е вториот најважен јазик и единствениот официјален јазик во Бразил, со над 200 милиони говорници. Важноста и атрактивноста на обложувачките услуги кои им овозможуваат на поединци од Бразил да се коцкаат. Така, операторите за игри на португалски се зголемија во последниве години.

Англиски
Најважните локации на студиото во Јужна Америка

Најважните локации на студиото во Јужна Америка

Постојат неколку локации од кои работат веб-страниците во Јужна Америка, наречени во живо казино студија. Повеќето од овие казино студија се определени со постојните закони за коцкање во земјите. Сепак, и покрај локацијата, играчите може да се уверат врвни игри во живо.

Колумбија

Земјата е една четвртина од населението на Бразил. Но, Колумбија се смета за пионер на Латинска Америка живо казино пазар. Кон крајот на 2016 година, таа стана првата земја од Латинска Америка која одобри контролирана индустрија за коцкање преку Интернет. Сепак, тој останува единствениот целосно регулиран пазар за онлајн коцкање во Јужна Америка.

Бразил

Поради законските ограничувања во земјата, многу фирми за коцкање беа принудени да работат под земја. Овој потег предизвика повеќе штета отколку корист на обложувачката сцена во земјата. Сепак, тоа не ги спречува Бразилците да се обложуваат на некои од нивните омилени игри. Бидејќи покерот со дилер во живо се смета за игра на среќа, тој не подлежи на никакви прописи. Ова исто така сугерира дека операторите би можеле да го искористат овој прозорец на можности за рекламирање покер и зајакнување на нивниот бренд.

Аргентина

Аргентина е доцна цвета во споредба со нациите како Бразил и Колумбија. Но, и покрај ова, земјата е уште еден потенцијален пазар за игри на континентот. Веќе има значително присуство на вистински казина, слот машини и бинго. Тоа значи дека жителите се запознаени со коцкањето. Како и неговите латино колеги, спортското обложување има единствено место во срцата на жителите.

Перу

Перу е популарна туристичка дестинација во Централна и Јужна Америка. Земјата не е популарна само за редовните посетители, туку и за коцкарите. Перу има 48 казина распространети низ целата земја. Постојат неколку казина во главниот град Лима, како и во други градови и региони.

Најважните локации на студиото во Јужна Америка
Кои се најпопуларните игри со дилери во живо во Јужна Америка?

Кои се најпопуларните игри со дилери во живо во Јужна Америка?

Пред само неколку години, копнените коцкарски претпријатија беа единствените места каде играчите можеа да играат онлајн казино игри. Во 2015 година се појави нов тренд на онлајн казина, а луѓето беа ентузијасти за тоа. Овие казино сајтови во живо имаат бројни предности во однос на традиционалните. Тие им овозможуваат на гејмерите уникатно искуство за играње.

Има значително повеќе висококвалитетни игри во живо за избор во овие објекти. Исто така, сајтовите се неверојатно безбедни, а прифатени се и различни начини на плаќање. Повеќето од нив нудат игри со дилер во живо на најпознатите развивачи на игри на глобално ниво. Давателите вклучуваат многу латински аспекти кои придонесуваат за целокупната возбуда.

Блек Џек во живо

Не е изненадување што е главен наслов на повеќето провајдери на софтвер жива маса блек џек. Блек Џек, повеќе од која било друга игра на казиното, е игра на вештина и среќа. Тоа е игра на стратешкиот играч и омилена на навивачите на сите времиња.

Рулет во живо

Рулет во живо е најпопуларната игра. Тоа е класична казино игра во која учесниците се обидуваат да погодат на кој број на тркало ќе падне топката. Онлајн игрите со рулет прераснаа во нивниот ѕвер откако станаа достапни во формат на казино во живо. Повеќе од кој било друг формат на игри, рулетот е изменет и повторно измислен. Достапни се и европската и американската верзија.

Бакара во живо

Основната игра на baccarat во живо нема толку приспособени варијанти како другите игри поради неговата релативна едноставност. Тоа не значи дека се емитува игри со бакара во живо се еднакви. Деновиве, најизвонредниот бакара доаѓа со странични облози и карактеристики кои ќе имаат еден враќање назад за повеќе.

Кариби покер

Покерот во живо од Vivo Gaming носи нова игра со карти во Јужна Америка. Го спојува темпото и возбудата на Покер со три карти со едноставноста на бакара. Тоа го прави лесно за учење и популарно во земјите што зборуваат шпански.

Кои се најпопуларните игри со дилери во живо во Јужна Америка?
Најпопуларен софтвер за дилери во живо во Јужна Америка

Најпопуларен софтвер за дилери во живо во Јужна Америка

Поради постојаниот напредок на технологијата, расте интересот за се` дигитално. Казината со дилери во реално време неодамна станаа многу популарни. Коцкањето преку Интернет стана режим на забава, обезбедувајќи им на гејмерите уникатно искуство со игри што не е достапно во традиционалните казина.

Vivo Gaming

Vivo Gaming ја задржува својата основа во индустријата за игри. Фирмата има и казино студио во живо во колумбискиот град Меделин. Давателот е посветен на извлекување максимум од технологијата. Vivo нуди функција за разговор, детална статистика на играта, јасни патокази, игра со повеќе прозорци и разумно голем избор на игри.

Во студиото на операторот има околу педесет дилери. Овие дилери се држат еден со друг на нивните прсти и емитуваат на дневна основа. Новите дилери се учат како да работат на масите и да се справат со каква било човечка грешка како дел од програмата за обука на компанијата.

Еволуција игри

Еволуција игри нуди широк спектар на традиционални и креативни игри. Насловите вклучуваат бројни варијации на Блек Џек, Рулет и Бакара. Овие игри се грижат за различен опсег на демографија на играчи. Компанијата нуди најопширен избор на маси и одлично онлајн казино со дилерска мрежа во реално време. Игрите во живо се емитуваат во видео со висока дефиниција од ултра модерни студија.

Езуги

Езуги е познат снабдувач на висококвалитетни казино игри во живо, стримувани од раскошни студија. Овој провајдер моментално опслужува европски, јужноамерикански и азиски пазари на англиски и шпански. Нејзините интерактивни аспекти се неговата гордост и радост. Играчите можат, на пример, да разговараат еден со друг додека играат, да објавуваат на Facebook или да играат повеќе игри одеднаш. Насловите за емитување на Езуги во реално време вклучуваат рулет, блек џек, бакара, RNG игри, лотарија и мини-игри за избор.

Најпопуларен софтвер за дилери во живо во Јужна Америка
Маси за казино во живо со дилери од мајчин јазик

Маси за казино во живо со дилери од мајчин јазик

Во текот на последните две години, се зголемија игрите во живо во казино специфични за јазикот. Локализираните табели за дилери во живо сега се достапни од врвни софтверски компании, вклучувајќи ги Playtech, Evolution и Pragmatic. Овие игри им дозволуваат на корисниците да си играат со дилери кои единствено го зборуваат нивниот мајчин јазик.

Сè повеќе играчи од целиот свет можат да ги играат овие игри на нивниот мајчин јазик. Сепак, не се поддржани сите игри, а на неколку популарни наслови целосно им недостига домашна поддршка. Ова се најчесто локализираните игри.

Поради опуштената, стоичка природа на рулетот, има многу простор за разговор во текот на рундите. Така, таа е географски најограничената од сите казино игри. Многу од најпопуларните јазици се покриени од коцкари.

Популарни игри со дилери кои зборуваат мајчин

Онлајн дилерите на рулет и блек џек во живо се две популарни игри кои се преведени на десетици јазици. Поради проширувањето на новите пазари, локализираниот казино материјал станува сè попопуларен. Компаниите за игри во живо го искористија ова со градење на нивните табели на мајчин јазик.

Најсеопфатното јазично покривање е обезбедено од Evolution, едно од најпознатите имиња во живите казина. Ова се однесува на нивните рулет маси, иако. За жал, сè уште има недостаток на локализирана содржина за блек џек и нивните емисии за игри.

Маси за казино во живо со дилери од мајчин јазик