Во живо брзина Baccarat евро од SA Gaming

Бакара

2022-05-29

Katrin Becker

Кога SA Gaming го одржа својот годишен настан SA Euro кон средината на минатата година, еден од главните моменти беше Live Speed Baccarat Euro. Тоа е бакара игра во живо што се емитува во HD квалитет, поддржува режими на портрет и пејзаж. Speed Baccarat Euro ги одржува истите правила на игра како класичната лента за бакара, додавајќи супербрзо одбројување од само 10 секунди по круг. Значи, дали можете да се справите со оваа брзина?

Во живо брзина Baccarat евро од SA Gaming

Што е Live Speed Baccarat Euro?

Ова игра во живо, Брзина Baccarat од SA Игри на среќа не одзема ништо од класичната игра на бакара. Како таква, играта се игра со користење на осум палуби, при што секоја палуба содржи 52 карти. Исто така, ќе забележите дека играта се емитува во преполно студио, нешто што е како заштитен знак во повеќето казино игри во живо на SA Gaming.

Главната цел во Speed Baccarat е да се предвиди дали страната на Играчот или банкарот ќе имаат вредност на картичката поблиску до 9 или 8. Запомнете дека повеќето карти во оваа игра со бакара ги претставуваат нивните номинални вредности, освен Асовите што претставуваат 1. 

Дополнително, вредностите на картичките од најмалку 10 се сметаат за 0. И ако вкупниот број на картички е повеќе од 10, стои само последната вредност. Така, на пример, ако е 13, вкупниот резултат е 3. 

И на крај, вратоврската е ако двете раце завршуваат со идентични збирки. Патем, ова е валидна опција за обложување во сите игри со бакара во живо. Запомнете дека ставате облози пред да се поделат картите. Можете исто така да се обложувате на странични облози, како што ќе видите подоцна.

Брзина Baccarat евра исплати и шансите

Повторно, нема забележлива промена како на исплати остануваат исти со стандардниот бакара. Гејмерите можат да предвидат дека раката на играчот ќе победи и да добијат рамномерна исплата од 1:1. 

Но, ако ги ставите парите на раката на банкарот, исплатата е помала на 0,95:1. Тоа е затоа што имате 45,86% шанси да го добиете овој облог во споредба со 44,62% на облогот Player. Така, овие облози имаат 1,06% и 1,24% куќни рабови, соодветно. 

Забележете, сепак, дека 5% куќна провизија се применува за сите добивки на облозите на Банкер во Speed Baccarat Euro. Но, можете да го прескокнете ова со избирање „Без провизија“, што ја намалува вашата исплата на 0,50:1. Затоа, избегнувајте го овој облог „морон“ секогаш кога можете. 

Во меѓувреме, уживате во поголема исплата од 8:1 со правилно предвидување на нерешено. Сепак, шансите да се направи тоа се мали и изнесуваат 9,52%. Работ на куќата е уште полош на 14,36%. Но, ако можете успешно да ги ризикувате максималните 500 кредити, тоа може да ви даде пристојна исплата.

Брзина Baccarat евро страна облози

Страничните облози се главен во повеќето игри со бакара во живо. Тие обезбедуваат некаква возбуда бидејќи исплатата во страничните облози е обично поголема. Исто така, на онлајн казина во живо заработите неочекувани пари од овие облози бидејќи работ на куќата е генерално повисок од она што е на главните облози. 

Во живо baccarat верзијата на SA Gaming има до три странични облози за дополнителна забава. Подолу е краток преглед:

  • Пар играч/банкар: треба да предвидите дека првите две поделени карти се пар. И не е важно дали парот е во едната и од другата позиција. Исплатата во овој страничен облог е 1:1.
  • Лаки 6: Овој страничен облог е достапен само кога играте со правилото „Без провизија“. Како што сугерира името, овој облог предвидува вкупно 6 раце. Lucky 6 има исплата 12:1 ако Банкарот победи и 20:1 ако Банкарот победи со три карти.
  • Банкарот/Играчот Природен: И на крај, можете да предвидите дека која било страна ќе победи со природна. Во бакара, ова е кога една рака победува со две карти со вкупно 9 или 8. 

Speed Baccarat Euro бонус карактеристики

Нема ништо извонредно во оваа игра со бакара во живо бидејќи ги следи стандардните правила на бакара. Сепак, нејзината примарна блескава точка е минливата природа на обложувачките рунди. Ќе ви требаат најмалку 30 секунди за да се обложите во традиционалната игра со бакара. Но, Speed Baccarat ја намалува оваа маржа на 10 до 20 секунди. Ова е одлична вест бидејќи вашата банка нема да се исцрпи побрзо од вообичаеното.

Друга привлечна карактеристика на оваа игра се патоказите на бакара. Со оваа функција, гејмерите можат лесно да ги следат последните 100 резултати. Покрај тоа, патоказите ги истакнуваат топлите/ладните бројки и трендовите на другите играчи. Но, надвор од тоа, Speed Baccarat Euro е релативно познато.

Брзина Baccarat Евро финалните мисли

За зелените рогови, Speed Baccarat Euro е само уште една игра со бакара во живо. Фактот што ги нема трендовските множители на странични облози дури и го влошува. Но, за гуруата, обложувањето на бакара за рекордни 10 секунди е одлична вест. 

Оваа игра со казино во живо го надополнува и недостатокот на мултипликатори со максимален износ на облог од 500 монети. Но, се разбира, ќе ви треба голем буџет за да го искористите тоа. Но, сè на сè, совршено е ако барате нешто едноставно и забавно.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести