Разбиени најчестите митови за бакарат

Бакара

2021-08-03

Benard Maumo

До играјте бакара на интернет и освојте нешто, треба да ги одделите фактите од фикцијата. Тоа е затоа што некои митови за бакара се разнесени. Всушност, искусни играчи ќе ви кажат дека тие се случуваат само во холивудските филмови.

Разбиени најчестите митови за бакарат

Па, кои се некои од овие фиктивни приказни што ги слушате за бакара и кои сакате да се разјаснат? Оваа статија дискутира за пет вообичаени митови во кои никогаш не треба да верувате.

Бакара Мит број 1. Резултатите од Baccarat во живо се наместени

Кога играте бакара онлајн за прв пат, во ред е да се сомневате во резултатите. На крајот на краиштата, не можете да видите што се случува на другата страна како на традиционално казино. Но, дали е вистина дека онлајн казина во живо ги поставуваат резултатите од бакарат?

Зависи! Ако ти играјте на најдобрите сајтови за бакара, не треба да се грижите за резултатите од бакарат. Вообичаено, најдобрите онлајн казина се лиценцирани и регулирани од тела кои не се бесмислени како UKGC, MGA и Curacao e-Gaming. Исто така, игрите се од врвни агрегатори како Evolution, Ezugi, Playtech, итн. Затоа, играјте во лиценцирано казино за да избегнете игри за обвинување.

Бакара мит #2. Бакара е за високи ролки

Чекај, овој мит понекогаш беше навистина факт. Претходно, само смрдливите богаташи можеа да играат бакара со своите јами пари без дно. Сепак, многу се промени, особено по воведувањето на онлајн казината.

Иако казината го маскираат бакарата како игра за богати играчи, повеќето сајтови за коцкање нудат различни граници на табелата. Во моментов, можно е да се обложувате со само 1 долар по круг. Уште подобро, повеќето казина во живо нудат бакара бонуси, кои играчите можат да ги користат за да го зголемат својот фонд. Сè на сè, онлајн baccarat во живо е далеку од тоа да биде елитистичка игра.

Бакара Мит #3. Броењето на картички е работна стратегија

Ако сакате да играте блек џек онлајн или во традиционално казино, не ви треба вовед во броење карти. Измислен од Ед Торп во 1960-тите, броењето карти е стратегија за блек џек каде гејмерите можат да ги следат ниските и високите карти што остануваат на палубата на крупието.

Имајќи го кажано тоа, броењето карти нема да помогне многу кога играте бакара во живо. Иако и двете игри користат сличен шпил карти, разликата е во тоа што некои карти како асовите и лицата ги фаворизираат играчите во блек џек. Истото не важи кога се игра бакара во живо. Значи, препорачливо е повеќе да се фокусирате на управувањето со субсидирам наместо на броење картички.

Бакара мит #4. Постојат победнички стратегии во Бакара

Не верувате во овој мит, нели? Како што беше кажано погоре, броењето карти или која било друга стратегија нема да ве одведе никаде во бакара. Како и онлајн слотови, baccarat е чисто игра на среќа. Затоа, никакво размислување не може да го урне работ на куќата.

За жал, некои „експерти“ ги измамуваат играчите со лажни бакара системи само за да заработат неколку долари од нив. Ако внимателно истражувате, ќе наидете на повеќе веб-страници кои тврдат дека имаат победнички стратегии. Но, тука е чистата вистина; никогаш не купувајте стратегија за бакара.

Бакара мит #4. Може да помогне следењето шаблони за обложување

Друг погрешен мит за бакара е дека постојат тајни модели што треба да се следат. Но, во реалноста, нема. Секогаш запомнете дека бакара во живо е казино игра со превртување парички. Со други зборови, не можете да го предвидите исходот на играта.

На пример, ако банкарот победи пет пати последователно, тоа не значи дека ќе го изгуби следниот круг. Само кажете дека играчот и банкарот имаат еднакви шанси да освојат рака. Но, по правило, банкарот победува почесто, благодарение на работ на куќата.

Заклучок

Дали сте конечно подготвени да земете бакара во живо? Ако одговорот е да, слушнете ги овие митови за бакара и уживајте во играта. Треба само да најдете добро казино во живо и да се фокусирате повеќе на управување со пари. Плус, никогаш не прескокнувајте шанса да барате бонус за бакара. Ќе се изненадите колку оваа игра може да биде профитабилна.

Најнови вести

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €