Блек Џек вештини за управување со пари

Блек Џек

2021-02-19

Allan

Дали на копнените казина или онлајн казина во живо, Блек Џек е навистина еден од најомилените игри. Додека некои го играат поради одличната исплата, други го сакаат поради забавната игра и притисокот од другите играчи.

Блек Џек вештини за управување со пари

Но, едно нешто што е константно во текот на вашата играчка кариера е управувањето со пари. Без да го вклучите овој витален аспект во вашата игра, најверојатно ќе престанете да играте целосно. Затоа, седете цврсто и просветлете се со некои суштински блек џек совети за управување со пари.

Правило број 1. Имајте специфичен субсидиум

Иако ова правило за многумина изгледа како здрав разум, повеќето луѓе го занемаруваат, изненадувачки. За да бидете успешен блек џек играч, мора секогаш да имате одредена граница и да се држите до неа. Немојте постојано да се тешете со велејќи „уште една рака“. Мора да знаете за некои играчи на блек џек кои ги раскажуваат своите тажни приказни од времето кога биле нагоре од стотици долари само за да го изгубат побрзо отколку што го заработиле. Значи, без разлика дали победувате или губите, никогаш не го надминувајте лимитот за наплата.

Правило број 2. Време на вашата игра

Времето е од суштинско значење без разлика дали играте блек џек, покер или која било друга игра во казино во живо. Според повеќекратните истражувања, просечното време поминато во игра од страна на повеќето обложувачи е 90 минути. Тука е работата; казината знаат дека држењето надвор од просечното време за играње може да го промени вашето внимание и да резултира со значителни загуби. Тие секогаш се обидуваат да ве задржат да играте подолго со карактеристики како што е осигурувањето од блек џек. Но, ова не значи дека треба да застанете во средината на жешката победничка серија. Само поставете го алармот или носете часовник за да знаете кога да се откажете.

Правило 3. Изберете ја табелата мудро

Секоја блек џек маса (онлајн или копнена) доаѓа со минимална сума што играчот може да ја обложи. Во тој случај, од витално значење е да изберете табела што одговара на вашата банка. Во спротивно, вашите шанси да освоите било што, на долг рок, се намалени. На пример, ако на масата за обложување има минимален облог од 5 долари, а играчот доаѓа со банкарска сума од 200 долари, тоа значи дека брзо ќе го изгуби својот фонд по 40 рунди. Експертите препорачуваат вашата банка да биде најмалку 100 пати поголема од минималниот облог.

Правило бр. 4. Употребете го работ на куќата лукаво

Убавината на играњето блек џек користејќи основни стратегии е тоа што работ на куќата е значително намален. Сепак, ова не е доволно моќно за да ја победи вградената предност во казиното. Дури и со совршен план, предноста на куќата сигурно ќе го намали вашиот субсидирам на долг рок.

Значи, да претпоставиме дека седите на маса со раб на куќата од 0,36%. Ќе треба да го помножите работ на куќата со просечната големина на облогот и стрелките на час. Претпоставувајќи дека обично се обложувате во просек од 30 долари по рака. Тоа ќе значи околу 80 раце на час. Затоа, вашата долгорочна часовна загуба ќе биде 8,64 УСД (0,36 x 30 x 80)/100. За да дојдете до овие бројки, добијте доволно искуство и искористете го работ на куќата за да ги пресметате вашите загуби на час.

Правило број 5. Што е со софтверот за онлајн казино?

Како што можеби веќе знаете, повеќе развивачи на софтвер напојуваат различни онлајн казина. Затоа, погрижете се да играте бројни блек џек игри од различни добавувачи. И да, ова ги вклучува варијантите на дилер во живо главно обезбедени од Evolution Gaming. Немојте да бидете принудени да играте само „грст“ игри. Ако е можно, внимавајте на локализирани алтернативи (т.е. блек џек Канада).

Затворање мисли

Дали сте конечно подготвени да започнете да играте блек џек? Се надевам! Како што можете да видите, блек џекот е главно за управување со вештини и пари. Само внимателно чувајте ги вашите средства, применувајте малку стратегија и на пат сте да станете професионален играч на блек џек. И не заборавајте да се забавувате.

Најнови вести

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €