Блек Џек

October 4, 2021

Испробани и докажани блек џек техники за управување со пари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Еве ја болната вистина; немој играјте која било игра во казино во живо со пари наменети за кирија на куќа, школарина, лекови или кој било друг суштински буџет. Ако го направите тоа, најверојатно ќе завршите скршени и психолошки скршени. Накратко, обложувајте се само со пари што можете да си дозволите да ги изгубите.

Испробани и докажани блек џек техники за управување со пари

Но, потребен е професионален играч за правилно да управува со банкротот за коцкање. На крајот на краиштата, Ед Торп тврди дека можете да го победите дилерот со или без субсидирам. Сепак, подолу се дадени неколку совети за блек џек банкарство кои ќе ви помогнат да управувате со вашите пари како професионалец.

Дали постои совршена големина на банкротот?

Па, зависи. Искрено, ви треба субсидиум и памет за да го намалите блек џек маса. Сепак, повеќето играчи само обрнуваат внимание на првото и забораваат на второто. Едноставно кажано, може да имате субсидирам од 10.000 долари и да го изгубите сето тоа ако немате стратегија за играње.

Започнете со одредување на вашиот просечен облог по рака и помножете го со најмалку $1000. На пример, ако играте на маса од 5 долари, тогаш ви требаат најмалку 5.000 долари за да влезете во играта. Значи, ако не сакате да одите дома со празен џеб, земете голема банкарска сметка.

Број на единици за обложување

Ако не сакате да наидете на катастрофално бришење во најдобрите казина во живо, мора да ја поделите вашата банка на помали единици. Всушност, повеќето искусни играчи ќе ви кажат дека загубите не треба да ви го изедат банкротот за коцкање. Значи, голема сума мора да ги поддржи облозите на играчот.

Останувајќи со горенаведениот пример, ако се обложите 5 долари по рака со банкрот од 100 долари, тогаш таа сума не е доволна за да ве заштити од шоковите од серијата губитници. Навистина, десет загуби на кас ќе избришат половина од вашата банка, ставајќи крај на вашите шанси да освоите нешто значајно. Значи, поделете ги парите на стотици единици за да избегнете разбивање.

Не ги игнорирајте бонусите на Блек Џек

Од сите совети за управување со субсидирам на оваа листа, овој е наједноставниот. За да го заштитите вашиот субсидирам и да ја пронајдете правилната стратегија за играње без да платите пара, користете бонуси. Вообичаено, бонусите за онлајн казино се прикачени на автоматите, иако некои сајтови за коцкање нудат бонус пари за користење на која било игра во казино.

Кога играте во казино, може да најдете бонус за совпаѓање или бонус без депозит за да го користите на блек џек игра. Некои казина дури ќе рефундираат процент од вашиот влог по губење на облогот. Сепак, внимателно прочитајте ги одредбите и условите за бонусот за да избегнете несвесно да дојдете до мрежата на пајакот. Исто така, избегнувајте да барате сè што ќе ви падне на патот, бидејќи тоа може да ве суспендира.

Време на напуштање

Она што ги одвојува обичните блек џек играчи од успешните играчи е способноста да се прават вистински повици. Да, тоа вклучува да се знае точно кога да заминете. Во овој случај, не треба да заминете само кога губите, туку и кога сте напред. Важно е да се знае дека работ на куќата е секогаш буден 24/7.

Да претпоставиме дека имате субсидирам од 2.500 долари и поделете го на пет сесии. Тоа значи дека ќе се обложите 500 долари по сесија. Од друга страна, очигледно не сакате сето тоа да го ризикувате на едно патување. Затоа, поставете максимални часови за играње. Ако за помалку од еден час изгубивте половина од вашата сесија, фрлете ја крпата и обидете се следниот пат. Продолжете да играте ако додадете 200 или 100 УСД на вашата банка во ова времетраење.

Затворање мисли

Со горенаведените техники за управување со блек џек пари, на куќата ќе и биде предизвик да ги задржи вашите пари. Запомнете, блек џек е игра на вештина, па знаејќи како да ставате облози и да управувате со вашата банка може да ја направи разликата. Среќно и забавувај се!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето
2024-06-05

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето

Вести