Како да играте блек џек во живо во казина во живо, комплетен водич за почетници

Блек Џек

2023-01-03

Ethan Tremblay

Една од најпознатите и најтрадиционалните игри во историјата на игрите е блек џек. Оваа игра првично се играше во физичко казино. Меѓутоа, луѓето сега можат да пристапат до оваа класична игра во секое време и да ја играат од удобноста на нивните домови. Секој љубител на казино игри треба да го проба во одредено време бидејќи е една од тие игри. Сепак, поради сложеноста на неговите бонтон, правила и варијации, на некои почетници може да им биде застрашувачко.

Како да играте блек џек во живо во казина во живо, комплетен водич за почетници

Почетниците треба да започнат со блек џек кога влегуваат во светот на онлајн коцкањето. Играта не е тешка, но ако сакате да се подобрите во неа, ќе треба да ја научите уметноста на играње.

Дојдовте на вистинското место ако сте нови во блек џек и сакате да научите како да играте. Ќе објасниме како да се подобрите и да почнете да победувате во блек џек во овој водич. Затоа, прочитајте до крај ако сакате да се подобрите.

Основите се на прво место

Научете го основите на блек џек прво. За да ги разберете, треба да знаете дека дилерот е личноста која го контролира целото делење карти и активности на масата за блек џек. Тој ја започнува играта откако учесниците на масата ќе ги направат своите облози.

Чиповите се користат наместо пари во блек џек игрите. Ќе му платите на дилерот за вашите чипови. Секогаш ги ставате вашите пари на маса наместо да му ги предавате на дилерот. Тој ќе ви ги даде чиповите во замена. Наместо да се обидувате да стекнете чипови додека некоја рака веќе се игра, купете ги вашите чипови меѓу рацете.

За да поставите облог, поставете ги вашите чипови на одредената локација пред вашето седиште. На масата е нацртан круг. Откако секој играч ќе го стави својот облог, дилерот ја започнува играта. Играта започнува откако на секој играч ќе им бидат поделени две карти.

На дилерот си дели и пар карти, но тој си дели една карта свртена нагоре, а другата свртена надолу. Ова е значајно затоа што играчот може да го искористи богатството на информации на картичката со лицето нагоре за да одлучи како треба да игра со раката.

Со оглед на тоа дека сте почнале со рака со две карти, најголемата сума што може да ја имате е 21, што се состои од кец што се брои како 11 и десет. Блек Џек е она што е, и често плаќа 3 до 2.

Ако картичката со лицето на дилерот е кец на десетка, имате можност да купите осигурување. Не земајте осигурување. Само кажи не секој пат, и ќе бидеш во ред. Откако ќе се дели секоја карта, дилерот гледа да види дали има блек џек. Ако не го направи тоа, играчите можат да одлучат како да играат со раце. Имате неколку опции, вклучувајќи удирање, стоење, разделување, удвојување и отстапување. Користете кој било во зависност од околностите.

Вежбајте колку што е можно повеќе

Следејќи го основното образование, треба да вежбате колку што можете повеќе. На почетокот може да биде предизвик ако сте целосно почетник, но со вежбање, ќе сфатите колку е едноставно. Одржувајте го вашето внимание и продолжете да вежбате постојано. Како и во практично секое казино во живо, нема да морате да се грижите дали ќе го разнесете вашиот буџет за вежбање. Колку време сакате, можете да вежбате без надомест. Затоа, вежбајте редовно додека не се подобрите и почнете со пари. Можете брзо да се навикнете на чувството ако можете да го сфатите концептот на играње додека трошите пари.

Број на палуби со картички што ги користи казиното во живо

Палубите со картички што се користат варираат низ казина во живо. Најдобар начин на дејствување е да дознаете кои картички ги користи казиното во живо, бидејќи некои може да користат различно. На овој начин можете да следите практично сè.

Реномирани казина во живо користете Генератор на случаен број за да ги измешате картичките по секоја рака. Ова го оневозможува следењето на картите што се делат. Дополнително, иако е невозможно да се бројат картичките преку Интернет, следењето на веќе користените картички ќе ви помогне да ги зголемите вашите шанси.

Совет: Никогаш не разделувајте десетици

Во блек џек, разделувањето на десетици можеби е најлошата игра. Да се спречи ова по секоја цена, би било идеално. Со 92% шанси за губење, веројатноста е голема. Во блек џек, една од најбараните раце е 10. Откако ќе го направите тоа, треба да го вежбате секое сценарио, вклучувајќи ги и оние што ги вклучуваат картите, палубата и слично, како и фазата на дилер од играта. Секогаш ставајте повеќе пари на маса кога дилерот е најранлив и имате опција да го сторите тоа. Ова може да се направи со делење на пар.

Одлучете дали да удрите или стоите

За да се приближите до 21 колку што можете без да банкротирате, пресметајте ја вредноста на вашата рака и рацете на дилерите. Можете да им верувате на вашите инстинкти или да се консултирате со мамечки листови кои лесно се наоѓаат на интернет.

Удри

Побарајте од дилерот друга картичка. Направете го ова само ако сте уверени дека следната картичка нема да ве остави надвор од бизнисот или ако сте подготвени да ја искористите шансата дека дилерот има подобра рака врз основа на моменталната вредност на вашите картички.

Застанете

Побарајте дилерот да престане да дели карти со вас и да премине на следниот играч. Ако вредноста на вашата рака е веќе доста висока (на пример, над 17) и не сте сигурни дали раката на дилерот ќе победи, веројатно ќе го направите ова.

Како да постигнете гол во Блек Џек

Оделата се вбројуваат само во неколку одбрани необични варијации на блек џек. Речиси секогаш, можете да ги игнорирате костимите за картички. Сепак, важно е да се има на ум дека има само четири одела и четири карти на секој ранг во палубата.

Картите со лице се вредни 10 поени, Ацето вреди 1 или 11, а останатите картички се вреднуваат според нивниот број. На ист начин, два вреди два бода, а пет вреди пет.

За да го пресметате резултатот за рака блек џек, само додадете ги поените за секоја карта што ја држите во рака. Раката со најголем збир е онаа што победува. Раката на играчот и раката на дилерот се единствените две раце што некогаш може да се споредат во игра на блек џек. Други раце можеби се во игра, но потребни се само две раце за да се одреди победникот.

Прашањето сè уште постои. Секоја рака со вкупно 22 или повеќе е биста, понекогаш наречена мртва рака и непосредна загуба. Откријте кој е најблиску до 21. Можете да го уништите дилерот и да ја освоите играта ако вашата рака е поблиску до 21 отколку на дилерот. Дилерот ќе ви ги даде вашите добивки доколку победите. Вашата исплата варира во зависност од видот на облогот што сте го направиле.

Заклучок

Една од најстарите и најкарактеристичните игри во историјата на игрите е блек џек. Играчите од сите нивоа на вештини можат да уживаат во оваа игра. Сепак, ќе мора да вежбате повеќе и да се сеќавате на основите секој пат кога играте. Не е особено тешко. На почетокот, можеби изгледа малку комплицирано, но штом ќе започнете, ќе сфатите колку е забавно да се игра оваа добро позната игра.

Најдобрата игра за обложување во казино во живо е веројатно блек џек. Така ќе треба да вложите време и напор потребни за да се подобрите. Без да се направи потребната количина на напор, ништо не е можно. Најважниот фактор е конзистентноста. Бидете доследни и придржувајте се до упатствата. Можете да играте блек џек во казино во живо и да победите на овој начин.

Водичот тука завршува. Се надеваме дека сте ги откриле решенијата за прашањата што ги имавте. За да се подобрите во блек џек, погледнете го овој водич за почетници. Ако можете, практикувајте ги вашите стратегии колку што можете повеќе. Додека победувате, имајте најдобро можно време играјќи.

Најнови вести

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови
2023-05-30

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €