Како да победите во Блек Џек: Три цврсти стратегии

Блек Џек

2021-03-13

Eddy Cheung

Кога станува збор за онлајн казино игри, има неколку толку популарни како блек џек. Но, додека играњето блек џек онлајн нуди дарежлив RTP од околу 99% до 99,5%, играчите сè уште се во мала неповолна положба за казиното.

Како да победите во Блек Џек: Три цврсти стратегии

Во крајна линија е ова:

Се проценува дека околу 5% до 10% од играчите остваруваат постојан профит играјќи онлајн покер во текот на една година. Тоа е бројка што може, со разумна самодоверба, да се преведе и на блек џек играчи кои играат на а казино во живо.

Земајќи го во предвид, може да изгледа дека шансите се наредени против играчите кои заработуваат пари играјќи блек џек, и веројатно се.

Но, еве го критичарот:

Повеќето играчи не сфаќаат дека можат значително да ги префрлат шансите назад во своја полза со примена на неколку паметни тактики. Еве три опции што може да се користат во казино во живо:

1: Научете како да броите картички Добри вести; секој може да ги научи основите на броењето карти. Не е резервирано за играчи со коефициент на интелигенција сличен на метафизичар. Тоа е малку полесно да се направи кога играте блек џек онлајн.

Можеби ќе биде потребно малку време или трпение, но штом играчот ќе го сфати принципот, тоа драматично ги зголемува нивните шанси за победа.

Чекор 1: Доделете вредност на секоја картичка

Играчите им доделуваат вредност на групите картички:

  • 2 до 6 = +1
  • 7 до 9 = 0
  • 10 до кец = -1

Чекор 2: Одржувајте број на трчање

Бројачот на картички го задржува броењето за секоја картичка што ќе излезе од чевелот на дилерот. Ако бројот е позитивен, предноста е кај играчот; ако е негативен, тоа е со казиното.

Чекор 3: Изведете го броењето по палуба

Со казина, живи и традиционални, кои сега користат повеќе палуби, играчот треба да го преведе бројот на трчање во вистинска бројка. Ова се прави со делење на бројот на трчање со проценетите преостанати палуби. Значи, ако броењето е +3 и има уште три проценети палуби, играчот има вистинско броење од +1 (3/3).

Чекор 4: Користете ги овие информации за да ја одредите големината на облогот

Играчот треба да го зголеми својот облог бидејќи бројот се зголемува бидејќи тоа значи дека картите му даваат предност на играчот и се намалуваат кога пребројувањето е негативно или неутрално, бидејќи тоа покажува дека корист е кај казиното.

2: Извлечете максимум од бонусите за онлајн казино

Многу казина во живо ќе понудат онлајн блек џек бонус. Најпопуларниот е совпаднат бонус; на пример, играчот депонира 200 долари. Казиното се совпаѓа со тоа и му дава на играчот бонус од 200 долари.

Додека повеќето бонуси ќе го фаворизираат казиното, често има бонуси за „преглед“ кои играчот може да ги искористи во своја корист и да искешира процент од својот бонус.

3: Извлечете максимум од наградите за лојалност

Онлајн казина во живо често нудат ВИП награди, како враќање на готовина. На пример, играчот може да најде блек џек игра со 99,5% RTP; истото казино нуди 0,6% враќање на готовина за блек џек. Значи, 99,5% + 0,6% дава RTP од 100,1%

Во краток преглед

Најдобар начин играчите да си дадат предност кога играат блек џек во живо казино е да научат да броат карти. Вреди да се истрае кога ќе се исплати.

Комбинирајте го тоа со неколку други тактики, подготвеноста за учење и одредена самодисциплина, па дури и најобичниот блек џек играч има многу поголеми шанси да заработи пари од банка.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости