Стратегија и совети за блек џек во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Како и повеќето други казино игри, блек џек во живо е игра која многу се потпира на среќата. Без разлика колку сте експерт за играње блек џек во живо, ако имате лош ден, може да ја изгубите секоја игра што ја играте тој ден.

Со тоа, секогаш треба да се трудите да користите стратегии кои ги подобруваат вашите шанси за победа. Ако играте блек џек сакале или не без да размислувате за вашите потези, дефинитивно ќе губите почесто. За да ви помогнеме со тоа, еве го нашето мислење за најдобрите стратегии што можете да ги користите за да ги зголемите вашите шанси за победа на блек џек во живо.

Стратегија и совети за блек џек во живо

Следете ја основната стратегија за Блек Џек

Блек Џек е еден од најпопуларните игри за коцкање. Можеби сте виделе како се игра блек џек во филм или на друго место на ТВ. Ако сте виделе игра Блек Џек на ТВ или лично во казино, можеби сте забележале дека тоа е релативно брза игра.

Секој играч на масата за блек џек може да изгледа дека го знае својот следен потег и тие го извршуваат без размислување двапати за тоа. Има причина за оваа брзина. Играчите всушност знаат кој е нивниот следен потег бидејќи ја следат „основната стратегија за Блек Џек“

Основната стратегија за Блек Џек е математичка стратегија која го плука вашиот потег врз основа на тоа каква е вашата рака и каква е главната карта на дилерот. Многу луѓе сметаат дека Блек Џек е „решена“ игра поради оваа стратегија. И покрај тоа, еден тон играчи прават грешка што целосно ја игнорираат оваа стратегија.

Ако сакате да ги подобрите вашите шанси за победа, мора да ја следите основната стратегија на Блек Џек. Стратегијата се заснова на математика. Не можете да погрешите со тоа, ниту пак постои подобра или поедноставна стратегија. Одвојте време за да ја научите основната стратегија за Блек Џек (не е толку тешко) и искористете ја во следната игра на блек џек во живо.

Блек Џек измамник лист

Иако основната стратегија за блек џек е едноставна за разбирање, тешко е да се запамети. Основната стратегија за блек џек бара од вас да изведувате одредени потези врз основа на картите што ги имате и картата на дилерот. Сепак, секоја комбинација од вашите карти и картата на дилерот има различен потег според стратегијата. Не е лесно да се запаметат сите тие комбинации.

Добрата вест е дека можете да добиете пристап до лист за измамници. Овој лист за измама ви ги кажува прецизните потези што мора да ги користите во играта на блек џек. Сè што треба да направите е да ги пронајдете вашите картички и картичката на дилерот на листот и да видите каков потег е предложен за таа конкретна комбинација.

Отворање лист за измамници за време на игра на Блек Џек

Она што би се изненадиле да дознаете е дека дури и физичките казина им дозволуваат на играчите да донесат лист за измами со себе и потоа да го користат додека играат блек џек. Можеби некои не дозволуваат, но тоа е мало малцинство.

Ако имате проблем да ја запаметите основната стратегија за Блек Џек, секогаш можете да повлечете слика од листот за измама во нов прозорец веднаш до прозорецот на прелистувачот на кој играте игра на блек џек во живо. Со мамење до вас, значително ќе ги подобрите вашите шанси за победа.

Воспоставете граници за обложување

Неопходно е играчите од сите нивоа, од почетници до искусни експерти, да воспостават дневни граници за обложување. Практикувањето умереност во обложувањето е витална тактика во сите казино игри, вклучително и блек џек. Придржувањето до специфичните единици за субсидирам и обложување што сте ги предодредиле пред да ја започнете вашата блек џек сесија е од фундаментално значење за постигнување успех, како во непосредна игра, така и на долг рок.

Останете фокусирани на картичките и масата

Кога ти игра игра на блек џек, имате на располагање две клучни информации. Ги вклучува двете карти што ги држите во рака и горе-картата во рацете на дилерот. Сите други картички и информации остануваат скриени од вас. Сепак, тие две информации се токму она на што се заснова основната стратегија за блек џек.

Ако сте ја разгледале основната стратегија за блек џек, веројатно знаете колку е важно да внимавате на вашите карти и на долната картичка. Исто така е важно да се внимава на масата. Сепак, изненадувачки е вообичаено луѓето да ги тргнат погледите од двете тие работи.

Додека играте блек џек во живо, внимавајте на картите и на масата. Не само што ви е потребно да ја користите основната стратегија за блек џек, туку ќе имате многу подобри шанси за победа отколку ако не обрнувате внимание на играта.

Најдете ја најдобрата маса

Кога ти внесете онлајн казино во живо и пребарајте блек џек во живо, ќе видите еден тон игри (маси) достапни за да можете да изберете. Најдобриот дел е што не треба да гледате наоколу како што треба во вистинско казино. Сè што треба да направите е да скролувате малку и ќе најдете други игри со блек џек во живо.

Работата за различни табели за блек џек во живо во онлајн казино е дека тие ќе имаат различни правила поголемиот дел од времето. Едно од најважните правила што треба да ги разгледате се шансите за куќата или исплатите. Повеќето игри со Блек Џек во живо нудат исплати од 3:2. Сепак, некои табели имаат исплати од 6:5.

За необучено око, коефициентот 6:5 може да изгледа одлично бидејќи 6 е поголем број од 3. Сепак, коефициентот 3:2 ќе ви даде 300 долари за обложување 200 долари и победа или 750 долари за обложување 500 долари. Од друга страна, коефициентот 6:5 ќе ви донесе само 600 долари за победа и обложување 500 долари. Додека играте блек џек во живо, секогаш треба да барате табели со најдобри исплати.

Избегнувајте табели со трикови

Јасно е дека табелите за блек џек во живо во онлајн казино имаат различни правила. Друга работа што треба да ја знаете е дека табелите имаат и уникатни трикови за привлекување играчи. На пример, еден од најпопуларните трикови што ќе ги видите на масите во живо Блек Џек е тоа што тие ги прикажуваат двете карти што ги има дилерот.

Можеби мислите дека триковите би биле одлични за играчите. Бидејќи можете да ги видите сите картички на дилерот, треба да имате предност. Меѓутоа, проблемот со овие трикови е што иако изгледа дека ви обезбедуваат одредена предност, тие компензираат со промена на некои други правила на игра кои веројатно нема да ги забележите додека се приклучувате на играта. Поради оваа причина, ако сакате да добиете подобри резултати од играта на жив Блек Џек, избегнувајте ги табелите што имаат трикови.

Чувајте ја вашата глава чиста

Кога парите ви се на ред, нивоата на стрес се повисоки отколку ако парите не ви биле на ред. Вие сте многу повнимателни во вашите одлуки. Сепак, грешката што многу луѓе ја прават во овие ситуации е тоа што почнуваат да размислуваат премногу. Ако играте игра како Блек Џек, каде што е потребен интензивен фокус, претерано размислување не е нешто што ќе ви помогне.

Кога ќе почнете да размислувате премногу, почнувате да донесувате одлуки кои не изгледаат рационални. Размислувате за повеќе непотребни можности и покрај тоа што одлуката е многу јасна. Ако сакате да ги подобрите вашите шанси за победа во живо Блек Џек, секогаш треба да влегувате во играта со чиста глава. Ако почнете да премислувате сè, ќе ги намалите вашите шанси за победа.

Избегнувајте странични облози

Многу пати, одредени табели за Блек Џек во живо ќе понудат дополнителни облози што можете да ги поставите. Некои од најчестите странични облози вклучуваат Lucky Ladies, Super Sevens и осигурување. Работата во врска со овие странични облози е што тие обично нудат некои луди враќања. Сепак, ова е бесрамно црвено знаме што сугерира дека веројатноста да ги освоите овие странични облози е прилично мала.

Кога ставате облог врз облозите што ги правите додека играте блек џек во живо, всушност ја намалувате вкупната веројатност играта да резултира со позитивен исход за вас.

На пример, добивањето глави на една паричка може да биде лесно бидејќи тоа е шанса за педесет и педесет. Сепак, добивањето глави на две монети е сосема друга приказна. Ако сакате да ги подобрите вашите шанси да добиете позитивен исход од игра на блек џек во живо, секогаш избегнувајте странични облози.

Избегнувајте да ставате облози за осигурување

Облозите за осигурување во блек џек, ставени на можноста дилерот да има блек џек, обично не се препорачуваат. Овој страничен облог, кој изнесува половина од вашиот оригинален облог, се исплати само ако раката на дилерот е блек џек (кец и десетка). Добивањето облог за осигурување едноставно значи дека ќе се скршите, враќајќи го вашиот првичен облог без дополнителна добивка. Поради значителната предност на куќата поврзана со облозите за осигурување, често се советува целосно да се оттргнете од нив. Оптималната стратегија обично вклучува воопшто да не се става облог за осигурување.

Донесувајте паметни одлуки за разделување на рацете

Во блек џек, играчите можат да ги поделат рацете за да формираат дополнителни, одлука што бара внимателно разгледување. Правилото е секогаш да се делат кецовите и 8-ките, додека другите парови треба да се поделат врз основа на специфичната ситуација.

На пример, генерално не е мудро да се подели пар од 10-ки, бидејќи нивните збирни вкупно 20 веќе ве позиционираат силно за да победите. Спротивно на тоа, разделувањето на пар асови е многу препорачливо поради зголемената флексибилност и потенцијалот за подобри раце што ги обезбедува овој потег.

Избегнувајте одвлекување на вниманието

Во моментов, казината имаат тони одвлекувања со кои треба да се справите. Други игри на Блек Џек или Рулет може да се одвиваат во ваша близина, или во казиното може да се репродуцира музика која го одвлекува вниманието. Можеби на телевизорот се извршува спортска игра. Придобивката од Live Blackjack е тоа што не треба да се занимавате со ништо од тоа.

Сепак, многу луѓе играат блек џек во живо додека седат на прометна локација. Ако го направите тоа, тогаш ќе мора да се справите со истиот, ако не и повеќе, одвлекување на вниманието со кои би се справиле додека игравте во вистинско казино.

Овие одвлекувања можат многу да влијаат на вашите одлуки, што може да ве наведат да направите некои потези кои ве чинат цела игра. Секогаш уверувајте се дека играте блек џек во живо на место со најмалку одвлекување на вниманието.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Броење карти во онлајн блек џек во живо

Броење карти во онлајн блек џек во живо

Блек Џек беше и ќе остане една од најиграните игри со карти и во онлајн и во физичките казина. Кога играте блек џек, треба да имате доволно среќа да ги добиете најдобрите карти и да освоите што е можно повеќе. Но, можете да ги зголемите вашите шанси за победа ако имате добра стратегија.

Во живо дилер Блек Џек вештини за управување со пари

Во живо дилер Блек Џек вештини за управување со пари

Без разлика дали во копнените казина или во живо онлајн казина, блек џек е навистина една од најомилените игри. Додека некои го играат поради одличната исплата, други го сакаат поради забавната игра и притисокот од другите играчи.

Дали табелите за Блек Џек од $1 постојат на сајтовите за онлајн казино во живо?

Дали табелите за Блек Џек од $1 постојат на сајтовите за онлајн казино во живо?

Блек Џек отсекогаш бил ѕвезда на масите во казино, а неговиот шарм не избледел во онлајн светот, особено во форматите на дилерите во живо. Додека играчите ја бараат возбудата на оваа класична игра од удобноста на нивните домови, често се поставува прашањето: Дали има маси за блек џек од $1 во живите онлајн казина? Ова прифатливо ниво на влог може да ја промени играта за многу ентузијасти. Во оваа статија, откриваме дали овие табели погодни за буџетот постојат и како тие се споредуваат со нивните колеги со повисоки влогови. Придружете ни се додека ги истражуваме сферите на онлајн блек џек, каде што стратегијата се среќава со среќата на крајот од картичката.

Добрите и лошите страни на онлајн блек џек во живо

Добрите и лошите страни на онлајн блек џек во живо

Секој љубител на коцкање е свесен за фактот дека блек џек има еден од најдобрите шанси од сите казино игри. Ако имплементирате стратегија за оваа игра, можете дури и да добиете мала предност пред казиното.

Како да се игра Soft 17 во онлајн блек џек со дилер во живо

Како да се игра Soft 17 во онлајн блек џек со дилер во живо

Ако сте искусен играч на казино, тогаш блек џек софт 17 не ви е непознат термин. Обично, играчите се збунети помеѓу стоење, удирање и удвојување кога ќе наидат на оваа рака. Значи, овој водич детално ја објаснува оваа стратегија за блек џек и како точно да се игра.

Митови за онлајн блек џек во живо кои треба да се отфрлат

Митови за онлајн блек џек во живо кои треба да се отфрлат

Блек џек во живо, со својот спој на вештина и шанса, стана камен-темелник на светот на онлајн казиното во живо. Неговата привлечност не лежи само во потенцијалот за големи победи, туку и во возбудата и стратешката длабочина што ги нуди. Сепак, како и со секоја популарна игра, блек џек е обвиткан во облак од митови и заблуди. Овие се движат од верувања за наместена игра до заблуди за броењето карти и влијанието на новите играчи. Оваа статија има за цел да ги отфрли овие митови, да фрли светлина врз реалноста на онлајн блек џек во живо и да им обезбеди на играчите појасно разбирање за тоа што да очекуваат на виртуелните маси.

Онлајн Блек Џек во живо наспроти Традиционалниот Блек Џек

Онлајн Блек Џек во живо наспроти Традиционалниот Блек Џек

Во текот на изминатите неколку години, онлајн казината во живо станаа новото нормално меѓу љубителите на онлајн обложувањето на глобален опсег. Но, сепак, има некои од вас кои сакаат да играат во копнени казина.

Онлајн Во живо Блек Џек Совети и трикови

Онлајн Во живо Блек Џек Совети и трикови

Блек Џек е една од најиграните игри со карти на глобално ниво. Во денешно време, со растот на онлајн казината, можете да уживате во блек џек користејќи го вашиот десктоп компјутер или дури и паметен телефон.

Приватен Блек Џек

Приватен Блек Џек

Во динамичниот свет на онлајн коцкањето, приватниот блек џек во казина во живо се појави како истакнато искуство, нудејќи мешавина од персонализирана интеракција, ексклузивност и класична привлечност на блек џек. Бидејќи онлајн игрите продолжуваат да се пресликуваат и понекогаш ја надминуваат возбудата на физичките казина, приватниот блек џек се издвојува по својот приспособен пристап, угостител за играчи кои бараат поинтимна и попрефинета средина за игри. Оваа статија ги истражува нијансите на приватниот блек џек, ниша, но сепак сè попопуларен аспект во пејзажот на онлајн казиното, привлечен особено за оние кои ја ценат приватноста, високите влогови и персонализираните искуства со игри.

Сите за онлајн живи дилери на Блек Џек

Сите за онлајн живи дилери на Блек Џек

Ако сакате да играте блек џек онлајн, веројатно сте слушнале за табели со дилери во живо. Тие табели се совршени доколку сакате да играте пореалистична верзија на играта, наместо роботските што се нудат во редовниот дел на казино.

Слотови во живо наспроти блек џек во живо - кој е подобар

Слотови во живо наспроти блек џек во живо - кој е подобар

Дали некогаш сте се запрашале која игра е подобра, помеѓу слотови во живо и блек џек во живо, настрана фактот дека казина во живо се супериорни во однос на копнените казина? Не можеме да кажеме која игра е супериорна сега, па ајде прво да разговараме подетално за секоја од добрите и лошите страни на играта.