Дали помага следењето на резултатите од играта во казино во живо?

Игри

2023-02-06

Benard Maumo

Колкумина од вас одвојуваат време да ги пресметаат победите и загубите во казиното во живо? Не грижете се многу бидејќи многу коцкари се виновни за оваа грешка. Да знаете колку трошите и освоите во казиното во живо е од витално значење, без разлика дали сте рекреативец или професионален играч на казино. Тоа е затоа што е лесно да се прават погрешни облози или прекумерно трошење ако не ги следите резултатите од играта. 

Дали помага следењето на резултатите од играта во казино во живо?

Значи, ова 3-минутно читање дискутира зошто е клучно да ги снимате резултатите од вашите казино во живо и како да го направите тоа на организиран начин. Кратко од сето тоа е да ви помогне да знаете што работи за вас, а што не. Земете тетратка!

Што прават тракерите за резултати?

Следачите на резултати се алатки кои им даваат на играчите детални информации за играта во казино. Со овие алатки, можете да добиете критични информации за играта во живо и да знаете како да маневрирате со незгодниот пејзаж. Пример е Crazy Time од Evolution Gaming, кој има тракер за статистика во играта. 

Подолу се дадени неколку податоци што можете да ги добиете од тракерите за резултати:

  • Историјата на резултатите од играта
  • Колку често се случил конкретен исход
  • Најголемите победи што некогаш сте ги имале во играта
  • Освоени најголеми множители
  • Победи во одредени сегменти на играта

Додека најдобрите казино игри во живо доаѓаат со вградени статистички тракери, податоците би можеле да бидат прилично плитки. Значи, ако сте сериозни во врска со следењето на резултатите од играта, можеби ќе треба да инвестирате во трагач за статистика од трета страна. Има неколку од нив онлајн по пристапни такси. 

Зошто може да биде корисно следењето на резултатите и статистиката на играта

Сега, ова е оној дел што веројатно сте го чекале. Зошто треба да ги следите резултатите од вашите казино игри во живо со помош на статистичките тракери? Подолу се дадени неколку цврсти причини да го направите тоа:

Причина # 1: Знајте ги најдобрите и најлошите облози што треба да ги направите

Искусните играчи на онлајн казино знаат дека сите облози се нееднакви, бидејќи некои облози може да имаат подобри шанси за победа од другите. Но, наместо да зависите од само гласини, играјте ги облозите и следете ги резултатите за да се вооружите со практични факти. Не грижете се за вашата банка, бидејќи можете да експериментирате со бонуси и промоции во живо во казино. Уште подобро, повеќето игри им дозволуваат на играчите да се обложуваат за само 0,10 долари, што ви дава 1.000 рунди игра со буџет од 100 долари. 

Земете Молња рулет од Evolution Gaming, на пример. Оваа игра ви овозможува да играте облози и внатре и надвор. Откако ќе ги играте овие облози во одреден период, проверете за да видите кои облози се најпријателски. Се разбира, резултатите само ќе ја потврдат претпоставката дека облозите со парни пари како црвено/црно, непарно/парен и високо/ниско победуваат почесто, освен ако не сте неверојатно среќни со внатрешните облози. Затоа, користете ги тракерите за статистика за да ги знаете облозите во казино што функционираат и оние што не функционираат. 

Причина бр. 2: Избалансирајте ги вашите победи и порази

На играчите на казино во живо им требаат некои книговодствени вештини за да успеат на ова поле. Како што можеби веќе знаете, успешните компании/поединци знаат колку заработуваат и губат. Применете го истиот менталитет кога играте казино игри во живо. На крајот на краиштата, вие користите вистински пари за да се коцкате, а од суштинско значење е да се знае колкава сума сте ја добиле или изгубиле во одреден период. 

Најлесен начин да забележите победи и загуби во казино во живо е да ги запишете вашите депозити и повлекувања. Играчите можат да го прават тоа рачно со користење на пенкало и хартија или дигитално на табеларни пресметки на Microsoft Excel (или слична програма). На пример, може да имате редови и колони за датумот, депозитите, повлекувањата и тековните збирови. Оваа основна практика на водење евиденција може да ви каже дали сте на вистинскиот пат или треба да одморите. 

Причина бр. 3: Знајте ги вашите силни и слаби точки

Играњето казино игри во живо за забава е најдобрата стратегија што можете да ја добиете. Но, можете ли да наведете играч на казино кој не би сакал да врати дел од изгубените износи во казиното? Веројатно ниту еден! Ќе се занимавате со добротворна работа во онлајн казиното ако не ги следите резултатите од играта. Идејата е да ги знаете вашите силни и слаби страни и соодветно да ги подобрите. Ова е критична практика на коцкање, особено ако сè уште сте почетник во игрите во казино.

На пример, можете да го сфатите тоа удвојување со вредност на раката од 11 инчи ЕДЕН Блек Џек 2 Индиго од Прагматична игра е работен потег. Потоа ќе продолжите да го зајакнувате овој потег со удвојување во други случаи, како кога покажувате меки 16/17 или тврди 9/10. Спротивно на тоа, следете ги резултатите за да ги знаете вашите слабости и избегнувајте да ги правите овие грешки во најдобрите казино сајтови во живо во 2023 година. Запомнете, поправањето на дефектите на коцкањето може да потрае повеќе време отколку да се надоврзува на позитивните. 

Причина # 4: Изберете функционален систем за обложување

Постојат бројни системи за обложување што треба да се користат овие денови. Можете да се обложувате користејќи Мартингејл, Пароли, Фибоначи, Џејмс Бонд и многу повеќе. Главната цел на користењето на овие системи е да се минимизираат загубите и да се направи поорганизирано управување со вашата банка. Пример е системот Martingale, кој повикува играчите на казино во живо да ги удвојат своите влогови откако ќе регистрираат загуба. На крајот, една победа ќе ги поврати загубите и ќе додаде нешто на вашата банка. 

Но, сите системи за обложување немаат исти резултати. Значи, за да бидете безбедни, експериментирањето со бројни техники и следењето на резултатите може да ви помогне да знаете која работи најдобро. На пример, може да сфатите дека системот Martingale прилично брзо се пресекува низ вашиот субсидирам. Во тој случај, резултатите би можеле да ве советуваат да се префрлите на нешто поконзервативно, како Пароли и Фибоначи. Но запомнете, ниту еден систем не може да ја намали предноста на играта во казино во живо. 

Дали треба да ги следите резултатите од играта?

До овој момент, можеби се прашувате дали вреди да се следат резултатите од игрите во казино во живо. Одговорот е да/не! Од позитивната страна, следењето на резултатите ќе им помогне на вашите сесии на казино да се чувствуваат поорганизирано и да ги знаат облозите што функционираат и оние што се непријателски. Забележете дека различни облози имаат различни рабови, што значи дека некои може да се исплаќаат почесто од другите. Тоа е главната причина зошто Evolution вклучува трагачи на резултати во повеќето од своите казино игри во живо. 

Но, од друга страна, следењето на резултатите е едноставно заблуда на коцкар. Сега претпоставете дека ги следите резултатите од игра со рулет во живо. Факт е дека секој број и боја имаат еднакви шанси да се појават кога топката ќе застане. Уште полошо е со емисиите за игри во живо кои користат RNG (генератори на случаен број) за да дадат неочекувани резултати. Затоа, не следете ги резултатите од играта затоа што сакате да ги платите сметките за викенд.

Најнови вести

Прагматичните Play Delights во живо казино играчи со Snakes & Ladders во живо
2023-05-25

Прагматичните Play Delights во живо казино играчи со Snakes & Ladders во живо

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €