Добрите и лошите странични облози во казино во живо

Игри

2021-10-12

Benard Maumo

Казино игрите во живо стануваат неодоливи деновиве. Освен што им обезбедуваат на играчите традиционално искуство во казино, овие игри нудат и многу повеќе во однос на профитабилноста, благодарение на огромен број странични облози во живо во казино.

Добрите и лошите странични облози во казино во живо

Но, колку и да се примамливи, некои играчи на казино во живо целосно избегнуваат странични облози. Сега, ова го поставува прашањето; дали користењето странични облози е мудра стратегија за казино во живо? Време е за учење!

Кои се страничните облози во казино во живо?

Ако сте почетник, можеби ќе ви биде простено што не знаете што всушност е спореден облог. Па, страничните облози се специјални исплати што ги нудат игрите на маса во најдобрите казина во живо. Идејата е на играчите да им се обезбедат дополнителни исплати, освен она што го добиваат со главните облози. Тоа е како „бесплатните вртења“ на зборот за онлајн слотови, само што овој пат добивате дополнителни облози на масата.

Настрана, повеќето игри во живо, вклучувајќи рулет, покер, блек џек, па дури и бакара, нудат странични облози. На пример, облогот за осигурување е најпопуларниот страничен облог за блек џек, додека покер играчите можат да уживаат во облозите со пар плус и анте бонус.

Како функционираат страничните облози во казино

Како што навестува името, страничните облози немаат никаква врска со главните облози. Едноставно кажете, играчите не мора да го прават дополнителниот влог во секој круг на игра.

Но, иако можете да уживате во шоуто без да ставате страничен облог, невозможно е да се постават странични облози без да се вложува на главниот облог во играта.

Исто така, исплатите на страничните облози не се оценуваат заедно со главните облози. Ова е значаен плус, имајќи предвид дека исходот на страничните облози нема да влијае на исплатата за вашите главни облози. И не заборавајте, играчите можат да ги стават овие облози во секој момент на игра.

Подолу се главните карактеристики на страничните облози:

  • Страничните облози се опционални.
  • Тие се направени откако ќе се направи главниот облог.
  • Страничните облози имаат различни исплати, во зависност од развивачот на играта.
  • Страничните облози не влијаат на исплатата на главната игра.
  • Страничните облози може да го зголемат работ на куќата.

Зошто странични облози во казино во живо?

Добрите странични облози во казино во живо очигледно ги надминуваат лошите страни. Тоа е генерално точно, бидејќи страничните облози обично брзо се разбираат и играат. Честопати, овие облози се решаваат што е можно побрзо за да се избегне мешање во главната концентрација на играта.

За да се додаде на тоа, страничните облози ја зголемуваат профитабилноста и возбудата на играчот. Овие облози нудат потенцијални добивки кои можат значително да ги зголемат вашите исплати. Запомнете, сепак, дека нема гаранција за победа, исто како и со облозите за главната игра.

Зошто не странични облози во казино во живо?

Тажната вистина е дека страничните облози во казиното нудат намален поврат на инвестицијата. Мислиш дека е лага? Земете го залогот за осигурување на блек џек, на пример. Вообичаено, казиното ќе го закачи овој морков кога картата на дилерот е кец на десетка. Исто така, облогот е достапен само пред дилерот да ја повлече дупката.

Затоа, преземањето на мамката без блек џек значи ставање дополнителен облог што е половина од оригиналниот облог. Претпоставувајќи дека дилерот покажува кец на десетка и нивната надолна карта е 10-K, тие автоматски добиваат блек џек. Во тој случај, облогот се исплаќа 2:1, што само ќе изгуби повеќе пари понатаму.

Сè уште не сте убедени? Baccarat нуди странични облози со болно висок раб на куќата. Значи, да претпоставиме дека се обложувате на целосно црвено или целосно црно, исплатата е 22:1 за првото и 24:1 за второто. Но, оваа радост е краткотрајна бидејќи работ на куќата е 14% и 6,53%, соодветно. Тоа е неспоредливо со предноста од 1,06% на банкарскиот облог.

Заклучок

Значи, дали вредат страничните облози во казино во живо? Да и не! Општо земено, овие облози може да ги подобрат вашите исплати десеткратно ако имате среќа и користите оптимална стратегија. Но, како што беше дискутирано погоре, некои странични облози е подобро да се остават сами. Значи, научете некои основни стратегии за казино во живо и држете се до главните облози ако е можно.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести