Како да играте и да победите на онлајн емисии за игри во живо

Игра покажува

2022-07-01

Ethan Tremblay

Најдобрите казино игри во живо како блек џек, рулет, бакара и покер сега се хит повеќе од кога било. Но, исто како што играчите се навикнуваат на овие игри, агрегаторите на содржина веќе развиваат емисии за игри во живо. Овие игри им нудат на играчите различна димензија на игра полна со изненадувања и награди. Значи, ако планирате да играте емисии на игри во живо, тука е совршениот водич за почетници. 

Како да играте и да победите на онлајн емисии за игри во живо

Што се емисии на игри во живо?

Дали сте љубители на популарни ТВ-игри емисии како Кој сака да биде милионер и Тркало на среќата? Емисии за игри во казино во живо земете ја истата димензија, иако со повеќе награди во играта. Овие игри ја комбинираат вештата страна на класичните игри на маса како рулет, глупости и покер со RNG механиката на автоматите. 

Така, накратко, емисиите за игри во живо се казино игри кои се одржуваат во студио во живо каде играчите уживаат во искуство со пулсирање. Откако ќе ја вклучите играта, ќе го најдете домаќинот или презентерот кој ќе ве води до вашиот прв облог. 

Играчите често го вртат „Големото тркало“ за да освојат мултипликатори, парични награди и други награди. Но, исто така е вообичаено да се најдат игри од типот Бинго и игри со зголемена реалност, како што ќе видите подоцна.

Најдобри емисии за играње во живо

Деновиве има многу наслови на емисии на игри во живо. Но, сите игри не се еднакви. Некои, како оние што се разгледани подолу, се едноставно позабавни со подобри награди. Evolution, Pragmatic Play и Playtech конкретно ја совладале оваа уметност. 

Фаќач на соништа (Еволуција)

Во 2017 година, Evolution Gaming го лансираше Dream Catcher да го одбележи својот прв наслов за прикажување на играта во живо. Оваа игра е визуелно привлечна и го користи пристапот со големи пари. Играта започнува со играчи кои се обложуваат на бројот на кој чувствуваат дека тркалото ќе застане, а потоа интерактивниот дилер ќе го заврти тркалото. Тркалото за пари со супер големина има до 54 сегменти, секој со различни исплати. Генерално, тоа е привлечна игра со едноставни правила. 

Лудо време (Еволуција)

Лансиран во 2020 година, Crazy Time е едно од најдобрите изданија на шоу игри во живо уште. Оваа игра го користи исклучително успешниот концепт Money Wheel, иако множителите тука се луди. Само ставете облог на броевите 1, 2, 5, 10 или една од четирите бонус рунди. Потоа, ако тркалото слета на избраниот број, добивате еднаква вредност на множител. На пример, слетувањето на 5 ви дава множител од 5x.

Spin A Win (Playtech)

Лансирана во 2018 година, Playtech сигурно заврши одлична работа на оваа игра. Играчите во Spin a Win го предвидуваат џебот на кој тркалото ќе застане пред пријателскиот домаќин да го заврти тркалото. Тркалото има 53 сегменти со шест броеви и два множителски простори. Ако тркалото слета на броевите, се применува исплата до 40:1. Од друга страна, добивањето на множители 2x и 7x ќе го помножи бројот на исплати на следниот спин. 

Мега топка (Еволуција)

Мега топка е првото шоу за игри во стилот на Бинго со фантастичен победнички потенцијал до 10.000 пати дури и без удар на Мега топката. Исто така, последната топка доаѓа со множител од 100 пати, што значи дека ќе зјапате во победа од 1.000.000 пати што ќе ви го промени животот. За да ја играте оваа игра, изберете вредност на картичката и машината автоматски ќе нацрта 20 топки. Ако извлечената топка се совпаѓа со бројот на картичката, тој ред се пополнува. Се разбира, наградниот потенцијал се зголемува со пополнување на повеќе редови. 

Пари или готовина (Еволуција)

Cash or Crash е возбудлива игра во живо во стил на Бинго, каде играчите се искачуваат на скалата од 20 скалила на табелата за плаќање. Интересно, оваа игра нуди само еден облог со големи шанси за победа. Додека се качувате по скалата, зелената топка ве носи повисоко, а црвената топка ве спушта надолу. Гејмерите можат да ја земат наградата од 50.000 пати откако ќе го скршат штитот. Оптималниот RTP за готовина или пад е импресивен со 99,95%.

Лов по богатство на Гонзо (Еволуција)

Еволуцијата го шокираше светот во 2021 година откако ја дебитираше првата игра со зголемена реалност со VR режим. Игра Gonzo's Treasure Hunt може да се пофали со уникатна стилска комбинација на автомати и казино игри во живо. Како што навестува името, играта е инспирирана од иконскиот лик Гонзо на Gonzo's Quest на NetEnt. Играчите го придружуваат шпанскиот истражувач во потрага по богатства во џиновскиот ѕид од 70 камења. Играчите можат да поврзат VR слушалки за да уживаат во збогатувачко и извонредно искуство. Кул!

Дали има стратегија за играње емисии на игри во казино во живо?

За жал, не постои ефикасна стратегија за играње игри во живо казина во живо. Работата е што повеќето од овие игри се базирани на среќа. Играчите едноставно ставаат облог, а домаќинот ќе го заврти тркалото или ќе нацрта топка. Во ова време, играчите се само обични гледачи, кои не можат да користат каква било стратегија за да ги префрлат шансите во нивна корист.

Но, играчите секогаш можат да направат нешто за да спречат големи загуби. На пример, играјте игри во живо со побавни кругови на игра за да го заштитите вашиот субсидирам. Исто така, повисок RTP значи повеќе победнички сесии на долг рок. Уште повеќе, исплаќајте го веднаш по добивањето профит. Играјте одговорно!

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести