Како да играте во најдобрите казина во живо

Игри

2021-10-24

Katrin Becker

Јавна тајна е дека најдобрите казина во живо ја преземаат сцената со коцкање. Денес, повеќето играчи претпочитаат да играат против куќата и другите играчи во живо, наместо да пукаат во темница со RNG игри.

Како да играте во најдобрите казина во живо

Но, ако штотуку креиравте сметка за казино во живо денес, не знаете како функционираат работите на овие улици. Значи, овој водич ви дава корисни совети за да започнете со казино во живо на предната нога.

Како да го поставите вашиот прв облог во казино во живо

Пред да научите како да поставите пионерски облог, од витално значење е да се забележи дека игрите со дилерите во живо може да се играат на мобилен или компјутер. Дополнително, игрите се пренесуваат со кристално чист HD квалитет од студиа за казино во живо.

Сега следете ги овие едноставни чекори за да поставите облог во живо во казино:

  1. Најди регулирано казино во живо како Вилијам Хил и креирајте сметка. Потоа, побарајте го вашиот бонус за добредојде, доколку го има.

  2. Потоа, пронајдете ја картичката „казино во живо“ и кликнете на неа за да ги откриете достапните игри на маса. Изберете оној што ви се допаѓа.

  3. Во собата на дилерите во живо, ќе видите прозорец за разговор каде играчите разговараат со дилерот. Не заборавајте да бидете почитувани и учтиви.

  4. На крајот, ставете влог и потоа користете ги копчињата во играта за да ја играте играта. Тоа е толку лесно!

Забелешка: Повеќето живи крупиери се повеќе од подготвени да им помогнат на играчите почетници да се населат во казиното. Затоа, прашајте ги нешто во врска со вашиот прв облог.

Најдобрите игри за играње во казино во живо

Како што беше кажано погоре, има многу резерви на игри на маса во најдобрите казина во живо. Значи, овој дел ги разгледува најдобрите казино игри во живо што не треба да ги пропуштите како почетник:

Рулет во живо

Секој искусен играч на казино во живо ќе ви каже дека рулетот не е најдобрата игра на маса за играње. Се разбира, тоа е делумно точно, особено кога се гледа од аголот на профитабилноста. Но, она што го прави рулетот совршен за почетници е неговата едноставност и малиот број облози.

Сепак, секогаш играјте на европското тркало (2,7%) наместо на американското тркало (5,25%).

Бакара во живо

Како нов играч, можеби мислите дека на живиот бакарат му треба огромна сума за да игра. Но, тоа не е точно бидејќи оваа игра на среќа е една од најприфатливите за играње онлајн. Исто така, исто како и рулетот во живо, бакара има јасни правила за игра и помалку облози. И да, работ на куќата е прилично низок.

Покер во живо

Како што вашата тактичка моќ продолжува да се подобрува, време е да се справите со една од најпријателските игри на маса за играчите. Со покер во живо, играчите уживаат во повеќе варијации, од кои секоја доаѓа со привлечна предност на куќата. На пример, користењето на оптимална покер стратегија на Jacks or Better го намалува работ на куќата на помалку од 0,50%.

Блек Џек во живо

И на крај, никогаш не прескокнувајте шанса да ја играте најпопуларната игра на маса - блек џек во живо. Иако сигурно ви треба крива за учење за да ја играте оваа игра, резултатот го оправдува трудот. На пример, правилата за блек џек се слични во повеќето казина. Целта овде е да се подобри раката на дилерот, а да не пропадне. Исто така, броењето картички е легално.

Подготвени да играте сега?

Ова се основите за да започнете со онлајн казино во живо. Но, пред да вложите вистински пари, проверете дали е достапна ролна банка за коцкање за играње повеќе раце. Ова исто така обезбедува забавно искуство без финансиски претерување.

Исто така, внимателно користете ги промоциите на казино во живо. Овие награди може да го подобрат вашето време за играње и да го зголемат вашиот субсидирам во процесот. Плус, секогаш играјте игри на вештина како покер и блек џек за да ги контролирате резултатите од играта. Уживајте!

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости