Како да се забавувате повеќе играјќи игри во казино во живо

Игри

2023-01-16

Benard Maumo

Веќе некое време, казина во живо добиваат огромна популарност. Поради интернет казината, ерата на копнените казина сега е завршена. Сè заради најголемата погодност? Тоа може да биде една од примарните причини, иако не е единствената. Сепак, на некои играчи им е тешко да се забавуваат во казино во живо бидејќи им недостасува уживање.

Како да се забавувате повеќе играјќи игри во казино во живо

Дојдовте на вистинското место ако спаѓате во една од тие категории или ако едноставно имате некои грижи за оваа ситуација. Во овој водич ќе објасниме како да се забавувате играјќи во живо казино игри. Играчите сè уште можат да се забавуваат играјќи ги своите омилени игри со мал буџет и да уживаат повеќе. Затоа, ако сакате да научите како, останете да читате.

Изберете го вистинското казино во живо

Кога сте во потрага по најдоброто казино во живо, читањето рецензии од клиенти е прекрасно место за почеток бидејќи тие може да ги истакнат своите искуства со игри. Можете да одлучите дали сакате да играте во тоа казино откако ќе ги прочитате прегледите.

Лиценцата за казино во живо е важен фактор што треба да се земе предвид. Казината во живо мора да се придржуваат до строг сет на стандарди кои треба да се сфатат сериозно. Да речеме дека не знаете што точно подразбира таа обврска. Во тој случај, треба да знаете дека законски дозволените казина во живо се обврзани да се придржуваат до збир на упатства за заштита на безбедноста и приватноста на податоците на нивните клиенти.

Исто така, би било паметно да се проучат условите и условите на казиното во живо. Иако може да изгледа тешко и бурно, ќе биде корисно. Изборот на најголемото казино во живо на тој начин ќе има влијание врз вашата забава.

Избор на вашата игра во казино во живо

Направете добар избор додека избирање на вашата жива казино игра за играње до вашиот најголем потенцијал. Наместо тоа, одберете една, две или три казино игри и станете експерт за нив. Сигурно ќе ги разберете правилата и стратегиите на играта ако сте успешни во една или две казино игри во живо. Ова ќе го зголеми вашето уживање во играта додека ги намалувате вашите облози.

Ова не значи дека треба да играте одреден број на игри; можете да играте кој било број на игри. За да ги подобрите вашите шанси за победа, ве советуваме да се концентрирате на два до три натпревари.

Само што почнуваме, затоа продолжете да читате ако сакате повеќе да се забавувате додека ставате помалку облози.

Која игра да се игра

Има многу игри што можете да ги играте во казино во живо. Но, ќе треба да изберете некои. За почеток, подобро е да изберете само еден. Ако сакате да играте повеќе игри, тогаш можете да изберете 2, но не повеќе од тоа. Да избирате помалку игри и да ги совладате е подобро отколку да изберете повеќе игри и да не знаете како да ги играте.

Можете да играте слотови за почеток, бидејќи тие се наједноставните игри во казино во живо. Совладајте ги игрите што се достапни во казино во живо една по една и уживајте играјќи ги.

Дополнително, играте едно рулет со нула. Броевите на тркалото на рулетот обично се движат од 0 до 36, како што веројатно знаете дали некогаш сте играле. Тркалото со двојна нула, кое има броеви од 0 до 36, сега се користи на многу тркала.

Нема ограничување за тоа колку игри можете да играте, но играјте со некаков план. Може да играте слотови и игри на маса и многу повеќе. Но, започнете со само еден или два на максимум.

Казино игри во живо што обезбедуваат низок раб

Фразата „low house edge“ можеби ви е позната ако веќе сте играле во казина во живо, но ако сте нови во играта, не паничете, бидејќи секое казино во живо има свој раб. Статистичката предност на казиното во однос на играчите е позната како „куќен раб“.

Што тогаш треба да направите ако куќата е во подобра положба? Лесно е да ги свртите табелите и да ги одржувате вашите облози во ваша корист: само играјте игри со ниска предност на секој облог. Играњето игри со најниската масивна предност и усовршувањето на своите вештини во нив е најдобриот начин да ги зголемите вашите шанси за победа.

Изградба на соодветни стратегии за слотови и други игри

Воспоставувањето ефективни техники може да ги зголеми вашите шанси за зголемување на вашиот приход. Пред да ги процените вашите шанси со испитување на предноста на куќата, од клучно значење е да се запознаете со сите правила на играта. Следната фаза е да одлучите какви ограничувања ќе поставите на вашето обложување на одредена игра. Оваа фаза е клучна затоа што ако не поставите ограничување, можеби нема да можете да ги максимизирате придобивките.

Можете да користите прогресивна стратегија во казино во живо за да го прилагодите износот на вашиот облог врз основа на тоа колку добро настапувате во секоја рунда. Најдобар начин за обложување е на овој начин, за да можете да започнете со мали димензии и да го зголемите вашиот влог со текот на времето.

Користејќи го овој метод, нема да има значителни серии за загуби или победи бидејќи секоја игра вклучува некој елемент на среќа. Како последица на тоа, клучно е да ги завршите вашите задолженија на распоред. Одложувањето на значителен облог според околностите е сè уште мудро, дури и ако сте подготвени да преземете голем ризик.

Користете ги бесплатните бонуси

За да им се заблагодариме на нивните покровители, сите казина во живо обезбедуваат примамливи награди. Со помош на овие бонуси, може да играте повеќе игри во казиното во живо и подолго време. Казината им нудат бонуси на своите патрони на неколку различни начини. бонус за добредојде, бонус за депозит, бонус без депозит и бесплатен бонус; бонус за регистрација; и бонусот за упатување.

Сега ајде да зборуваме за овие бонуси.

Бонуси за регистрација: Кога ќе се регистрирате за ново казино во живо, тоа ќе го направите добијте бонус за регистрација.

Бонуси за депозит: Веб-страницата им дава на играчите дополнителни бесплатни пари над износот на депозитот секогаш кога ќе го депонираат најситниот износ што го бара казиното во живо.

Бонуси без депозит: Некои живи казина им даваат на своите клиенти дополнителен кредит во форма на бонуси без депозит.

Бонуси за добредојде: Секогаш кога нов играч почнува да игра во казино во живо, тие добијте бесплатни кредити како бонус за добредојде.

Бонуси за упатување: Ќе добиете бесплатен кредит ако вашите пријатели го прифатат вашето барање да се приклучат на казино во живо и да се регистрирате.

Бесплатни бонуси: Може да добиете бесплатни бонуси во форма на бесплатни вртења или дополнителни кругови.

Ќе ви бидат дадени многу бесплатни бонуси, вклучувајќи бесплатни вртења, бонуси без депозит и други работи кои претходно беа споменати. На овој начин ќе можете да играте бесплатно. Ова е најдобриот начин да потрошите помалку пари и да уживате повеќе. Затоа, треба да се обложувате и помалку. Ќе се забавувате повеќе, ќе трошите помалку пари и ќе ставате помалку облози на овој начин. 

RTP стапки

Би било поволно ако погледнете во RTP проценти за казина во живо да ги зголемите вашите шанси за победа. Најдобар начин на дејствување би бил да се избере слот машина во живо со RTP, што е највисоко меѓу оние кои се движат од 93% до 97%. Изберете ја играта што најмногу ви одговара бидејќи некои може да имаат оценка од 97% или повисока.

Поголемиот RTP % означува поголеми шанси за успех. Од клучно значење е да се има предвид дека овие статистики се само шпекулативни и не можат да ги предвидат вашите шанси за победа за време на која било конкретна сесија. Ако играте доволно рунди со текот на времето, на крајот ќе постигнете сооднос победи-порази што е поспектакуларен од стапката на RTP.

Управувајте со вашата банкарска сметка

Управувањето со вашата банка е една од најважните работи што мора да ги правите како коцкар, затоа обрнете внимание на тоа. Кога првично ќе почнете да разбирате како да управувате со вашите пари, играјте неколку игри, особено ако сакате да правите мали облози. Ако сте добри во управувањето со парите, вашите шанси за успех може да се зголемат. Дополнително, контролирањето на вашите пари може да ве натера да уживате повеќе во игрите.

Сепак, како можете мудро да се справите со вашите финансии? Едноставно земете ја во предвид вашата финансиска состојба додека го подготвувате првичниот субсидирам за да биде поедноставно. Би било корисно ако никогаш не сте се забавиле со идејата за прекумерно трошење, бидејќи тоа го отежнува контролирањето на вашите финансии.

Најдобар начин да ги следите вашите финансии е преку опцијата за банкарство во живо во казино. Создадете ги поставките за капа за депозит овде за дневни, неделни и месечни депозити. Ако не знаете како мудро да управувате со вашите банки, ограничувањето на вашиот депозит ќе биде вашата најдобра опција.

Што да направите по губењето?

Што да направите ако некој коцкар изгуби е нивното најголемо прашање. Многу коцкари добиваат преголема самодоверба по загубата и се обидуваат да го надоместат тоа со ставање уште поголеми облози.

Би било корисно ако постојано се сеќавате дека повремено може да имате лоша среќа во казино во живо, бидејќи секогаш можете да научите од туѓите грешки. Дури и ако постојано губите игри, обидете се да не дозволите тие да ве победат. Иако можеби се чувствувате фрустрирани, изборот на вашите грешки само ќе ги зголеми вашите загуби.

Ако некогаш се најдете во оваа ситуација, никогаш не губете ја присебноста. Можеби во тој момент сте биле во размислување за сè или ништо, но не требаше да го следите тоа. Ве научивме како да се справите со вашите финансии бидејќи од клучно значење е да знаете кога да се откажете. Нема потреба да се движите брзо ако веќе сте изгубиле повеќе пари отколку што можете да поднесете. Наместо тоа, направете пауза и повторете го следниот ден.

Никогаш не дозволувајте вашите емоции да ја диктираат вашата стратегија; ако изгубите сè, треба да престанете да играте. Вашите шанси за успех ќе се зголемат ако не вложите скапи напори за да ги надоместите вашите загуби.

Кога да направите паузи?

Редовните паузи ќе ви помогнат да освоите повеќе пари во казино во живо, без оглед на тоа колку вешто играте. Исто така, важно е да се задржи смиреноста кога играте игри за кои е потребно постојано донесување одлуки.

Сметајте го како пауза од која било тешка задача или начин да му дадете одмор на вашето тело кога сте истрошени. Ако мислите дека паузирањето ќе го отежне обрнувањето внимание, не сте во право. Паузите се од витално значење, а тие исто така би можеле да ви помогнат подобро да се фокусирате бидејќи ќе ве остават да се чувствувате повеќе освежени за вашиот следен натпревар.

Поставувањето дневни ограничувања за времето што може да го поминете играјќи и бројот на паузи за одмор што ќе ги правите треба да оди рака под рака со правењето на истото за вашето обложување.

Заклучок

Да, можете да ги играте вашите омилени игри без да ставате многу облози. За да го постигнете ова, придржувајте се до упатствата. Треба правилно да управувате со готовината и да ги искористите сите бонуси за казино што ви се достапни. Најважно е никогаш да не станете премногу среброљубиви. Треба да знаете кога да се откажете и кога да одморите.

Ненаситните гејмери често губат повеќе пари. Играчите повремено може да добијат повеќе, но шансите се неверојатно мали. Затоа мора да ги имате на ум сите совети ако сакате да уживате во играњето игри во казино во живо. Уживајте во коцкањето сега без да потрошите толку многу пари.

Најнови вести

Прагматичните Play Delights во живо казино играчи со Snakes & Ladders во живо
2023-05-25

Прагматичните Play Delights во живо казино играчи со Snakes & Ladders во живо

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €