Игри

December 31, 2022

Кои нови казино игри во живо треба да ги играте оваа Нова Година?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Сезоната на празници е тука. Новогодишната ноќ е се поблиску, а речиси сите се подготвуваат да уживаат во слободното време од работа. Можеби планирате да одите на скијање со вашето семејство или пак планирате да го поминете одморот релаксирајќи се дома. 

Кои нови казино игри во живо треба да ги играте оваа Нова Година?

Ако сте љубител на казино игри, можеби ќе сакате да поминете дел од вашето слободно време играјќи игри во казино, без разлика како планирате да ја поминете новогодишната ноќ. Ако тоа е случај со вас, имаме нешто одлично за вас. 

За да ви помогнеме да ја направите вашата празнична сезона многу повозбудлива и да го намалите коцкањето, создадовме листа на одлични нови казино игри за играње. Продолжете со читање за да дознаете повеќе за новите казино игри што ги заокруживме за да ги играте за време на оваа празнична сезона и новогодишната ноќ. 

KokeshiPop

Прв на оваа листа е KokeshiPop. KokeshiPop е видео слот игра со 5 ролни. KokeshiPop беше развиен од AvatarUX, еден од најпопуларните даватели на казино игри. KokeshiPop беше лансиран неодамна на 2 ноември 2022 година. 

Ако сте љубител на јапонската култура или сте поврзани со Јапонија на кој било начин, веројатно ќе ви се допадне видео слотот KokeshiPop. KokeshiPop е видео слот со јапонска тема што вклучува јапонски мачки, кукли и други познати ликови од јапонската култура. 

Има вкупно 486 начини за победа на KokeshiPop, а играта се игра во двете насоки, од лево кон десно и од десно кон лево. Ако слетате на 3, 4 или 5 симболи за расејување, можете да освоите 5, 8 или 12 бесплатни вртења. Сè на сè, KokeshiPop е одлична игра и вреди да се проба оваа новогодишна ноќ.

Starlite Fruits Mega Moolah

Ако не сте толку голем љубител на јапонската култура, можете да го погледнете Starlite Fruits Mega Moolah. Starlite Fruits Mega Moolah е видео слот со 5 ролни плус 3 реда развиен од Neon Valley Studios и Games Global, кои и двете се некои од најдобрите имиња во казино игра провајдер индустрија. Starlite Fruits Mega Moolah беше објавен за играчите да уживаат на 27 октомври 2022 година. 

Како што можеше да се види од неговото име, Starlite Fruits Mega Moolah е игра со овошна тема каде симболите во видео слотот се овошја како грозје, лубеници и цреши. Ако имате слатко, веројатно многу ќе ви се допадне оваа игра. 

Една од најдобрите карактеристики на Starlite Fruits Mega Moolah е неговата прогресивна функција Џекпот. Со оваа прогресивна функција Џекпот, корисниците потенцијално можат да освојат до огромни 2 милиони евра. Има и други џекпот во играта. Ако сакате да го освоите џекпотот, треба да внимавате на симболот за активирање на џекпот, кој е дијамант за Starlite Fruits Mega Moolah.

Слот за Големиот подарок на Дедо Мраз

Кога зборувате за нови казино игри што можете да ги играте за време на празничната сезона, неопходно е да вклучите игра со божиќна тема. За нашиот трет избор, го имаме Големиот подарок на Дедо Мраз, кој е видео слот развиен од еден од најугледните и најпопуларни даватели на казино игри, Pragmatic Play. Големиот подарок на Дедо Мраз беше промовиран пред само неколку недели, на 24 ноември 2022 година. 

Големиот подарок на Дедо Мраз е видео слот со 6 ролни што содржи симболи со божиќна тема, како колачиња од елка, бонбони и друго. Играта има висока нестабилност плус RTP од 96,25%. Потенцијално можете да освоите џекпот до 5000x. За да освоите џекпот, ќе мора да внимавате на симболот за подарок или подарок додека го репродуцирате видео слотот. Ако веќе сте во празничниот дух и сакате да внесете малку возбуда во вашата новогодишна ноќ, погледнете го одличниот подарок на Дедо Мраз.

Суперѕвезди

Superstars е онлајн видео слот игра која беше објавена на 27 ноември 2022 година. Иако не помина долго време откако Superstars беше лансирана, таа е една од најпопуларните игри во моментов и е достапна на речиси сите онлајн коцкање платформи.

Видео слотот Superstars има единствена тема за него. Се чини дека програмерите бараа тема што личеше на шоу за игри. Играта е развиена од NetEnt. Ако сте играле некои од другите игри развиени од NetEnt, веројатно сте забележале дека тие вклучуваат многу симболи и ликови од нивните други игри во Superstars.

Некои од најатрактивните карактеристики на суперѕвездите вклучуваат бесплатни вртења, бонус кругови, мултипликатори, клонирани награди и многу повеќе. Згора на тоа, играта вклучува и функција на тркалото на среќата. Има случајни награди кои уште повеќе ги множат вашите добивки. Потенцијално можете да освоите до 4,596 пати од влогот. Сè на сè, тоа е одлична игра и вреди да се проба за вашата новогодишна ноќ.

Книгата на непослушен Ник

Последната игра на оваа листа е Naughty Nick's Book, и да, ова е исто така игра со божиќна тема. Тоа е веројатно една од најновите игри на нашата листа. Naughty Nick's Book беше лансиран на 8 декември 2022 година. Naughty Nick's Book е исто така видео слот и е развиен од едно од најпознатите имиња во сцената на онлајн казиното, Play'n Go.

Додека Книгата на Naughty Nick има божиќна тема, темата не е Божиќ во традиционална смисла. Традиционално, игрите со божиќна тема имаат повесело чувство за нив. Во повеќето игри на тема Божиќ, можеби сте виделе среќен Дедо Мраз како им дава подароци и подароци на децата кои биле убави цела година. Сепак, оваа игра претставува уникатен и немирен пресврт на Божиќ.

Ликовите во Книгата на Непослушен Ник ги вклучуваат Руд-Олф, Руперт Раскалот, Непослушен Ник и Ерик Елф. Од овие имиња, веројатно можете да забележите дека ликовите во играта претпочитаат да бидат палави или непослушни отколку да бидат фини.

Книгата на Naughty Nick има пет ролни. Меѓутоа, ако ја добиете комбинацијата за бесплатно вртење, тогаш ќе ви се одвитка шестиот реал. За забавна и возбудлива игра која истовремено е со божиќна тема и малку немирна, погледнете ја Книгата на Naughty Nick.

Завршни мисли

Неодамна беа лансирани многу нови казино игри. Ако сакате да ја поминете празничната сезона со малку повеќе возбуда, можете да погледнете една од игрите во казино споменати погоре. Се обидовме да вклучиме широк спектар за да има игра за секого. Имаме игра со овошје, игра базирана на јапонска култура и игра со божиќна тема.

Сепак, мора да се осигурате дека сте во легитимно и безбедно онлајн казино без оглед на тоа која нова казино игра ќе одлучите да ја играте. Неопходно е да го направите тоа бидејќи завршувањето на погрешна платформа може да предизвика измама. 

Откријте ги најдобрите казина во живо за оваа година. Не заборавајте да се забавувате играјќи онлајн казино игри и да имате среќна нова година.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето
2024-06-05

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето

Вести