Како да играте зарове во живо и да победите

Крепс

2022-06-06

Eddy Cheung

Craps е навистина една од највозбудливите и најдинамичните казино игри во живо за играње во најдобрите казина во живо. Покрај блек џекот и можеби покерот, глупостите може да се пофалат со една од најниските предности на куќата. Покрај тоа, релативно е лесно да се игра, што значи дека глупостите ќе ве наградуваат почесто од повеќето игри во живо.

Како да играте зарове во живо и да победите

Но, и покрај сите гаранции, некои играчи сè уште сметаат дека играта на глупости е болно предизвикувачка за совладување и победа. Значи, овој водич за почетници се обидува да ви покаже како лесно да играте и да победите на онлајн зарове во живо. 

Како да играте глупости во живо

Пред да навлеземе во онлајн игра на зарове стратегии, од витално значење е да ги научите правилата на игра на зарове и како играта се исплаќа. Прво, глупости се играат со неколку играчи, при што еден играч ја презема улогата на „стрелец“. Ова е личноста која ги фрла двете шестстрани коцки, при што првото ролирање се нарекува „излез-аут“. Стрелецот може да победи или загуби, а другите играчи исто така го предвидуваат исходот. 

Во живите онлајн казина, стрелецот обично е дилерот. Ги фрлаат коцките и го објавуваат вкупниот број. Вкупниот број се прикажува на екранот на компјутерот или мобилниот во некои игри. Ако вкупниот број е 12, 3 или 2, кругот завршува, а играчите ги губат облозите за Pass Line. Од друга страна, линијата за поминување победува ако тркалата за излез е 11 или 7. Во тој случај, стрелецот продолжува да се тркала додека не се појави 10, 9, 8, 6, 5 или 4. Оваа бројка станува поента. 

Зарове коефициенти и облози

Дали знаете зошто почетниците се плашат да играат глупости? Огромниот број на облози. Сепак, овие облози се релативно лесни за разбирање, како што ќе видите.

Облог за помине линија

Ова е најпријателскиот облог за глупости, кој во основа предвидува дека стрелецот ќе го добие нивниот број на поени. Со други зборови, играчот победува ако исходот е 11 или 7 (неутрален) и губи ако е 12, 3 или 2. Облогот има исплата од 1:1, што значи дека добивате долар за секој облог во долар .

Не го поминувај облогот со линија

Тоа е спротивно на облогот за пропусната линија. Вие губите ако ролот за излегување е природен и победувате ако е 3 или 2. Меѓутоа, ако е 12, станува притискање или врзување со казиното. Како и облогот за пропусната линија, овој облог има сооднос на исплата од 1:1 ако стрелецот фрли 3 или 2. Има слична исплата ако се воспостави „точка“. 

Ајде обложи се

Овој облог функционира исто како и облогот за пропусната линија, иако се става по утврдување на точка. Со други зборови, облозите се добиваат на 7 и 11, а се губат на 12, 3 и 2. Другите вредности создаваат поен со нова ролна што следи. 

Не доаѓај се обложувај

Ова е обратната верзија на облогот „Come“. По поставувањето на поен, играчите победуваат ако е 3 или 2 и губат ако е 11 или 7. 12 резултира со нерешено, а другите бројки резултираат со победа ако 7 е бројот на поени. 

Која стратегија за зарове функционира најдобро?

Искрено, ниту една стратегија за глупости не гарантира победа против куќата. Тоа е затоа што живи глупости е игра заснована на среќа. Но, сета надеж не е изгубена бидејќи има неколку победнички совети што можете да ги примените.

Направете ги тие облози на линија

Ако сè уште сте нов во онлајн игра на зарове, спасете се со фокусирање на обложување преку линија. Во линијата за додавање, оваа директна облога предвидува дека стрелецот ќе победи во нивната последна трка, додека линијата за не подавање предвидува дека тие ќе изгубат. Едноставно кажано, избегнувајте ги тие фантастични облози додека не станете професионалец за глупости. Сепак, соодносот на исплата на овие облози за игра на зарове може да биде низок во споредба со другите.

Научете го работ на куќата

Како и другите игри во живо кај најдобрите казина во живо, игра на зарове има куќен раб, иако низок. И како што можеби веќе знаете, колку е помала математичката предност, толку се поголеми шансите да го добиете облогот. Облозите „Не доаѓај и не поминувај“ имаат најниска предност од 1,36%. Ниту облозите за поминување и доаѓање не поминуваат лошо со 1,41%. Затоа, секогаш избирајте ги овие облози кога играте онлајн играња во живо.

Не користете систем за обложување

Системите за обложување, како што се системите Пароли и Мартингал, се многу ефикасни дури и за облози со пари, како што се облозите за „пас“ и „каме“. Но, реално, тие не ја менуваат вашата среќа. На пример, системот Martingale ги советува играчите да ги удвојат своите облози по загуба. Но, она што не им го кажуваат на играчите е дека им треба значителна сума за да успеат. Уште полошо, казиното во живо веќе има математичка предност, дури и ако е 0,5%.

Заклучок

Дали конечно сте подготвени да ја играте застрашувачката онлајн игра за зарове во живо? Се надевам! Оваа игра на маса е една од најлесните за играње со привлечно низок раб на куќата. Но, секогаш запомнете дека повеќето системи за обложување не работат во игрите засновани на среќа, како што се глупости. Сепак, придржувајте се до облозите со мала предност на куќата.

Најнови вести

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €