Крепс

October 16, 2023

Совети за напредни играчи во живо зарове

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Craps е повеќе од само фрлање на коцки - тоа е омилено кај толпата во онлајн казина во живо, што ја носи возбудата од подот на казиното на вашиот екран. За вас, искусниот играч, префинетоста на вашата игра со напредни совети е од витално значење за да останете на врвот на вашите ролни.

Совети за напредни играчи во живо зарове

Оптимизирање на стратегиите за обложување

На живи игра на зарове маса е платно, а вашите облози се потезите на вашето стратегиско сликарство. Да ексел:

 • Паметно комбинирајте: Измешајте ги облозите со пропустливи облози со облозите за да покриете повеќе исходи.
 • Прилагодете се динамично: Зголемете ги вашите облози за време на топлите серии и повлечете се кога ролните се ладни, искористувајќи го моментумот.

Управување со вашата банкарска сметка

Успехот во игра на зарове не е само за облозите што ги правите; се работи за облози што можете да продолжите да ги правите.

 • Одржете ја вашата сесија: Поделете го вашиот субсидиум во саксии специфични за сесијата.
 • Поставете ограничувања: Одредете ги вашите горни и долни граници за да се заштитите од непредвидливоста на играта.

Психолошкиот раб

Играта е исто толку за размислување колку што е за пари.

 • Останете дисциплинирани: Не дозволувајте ниту победите да го надујат ниту загубите да го намалат вашиот фокус.
 • Задржи составен: Емоционалната контрола е клучна, особено во наполнетата атмосфера на живи глупости.

Напредни системи за обложување

Навлегувањето во светот на напредните системи за обложување може значително да го промени начинот на кој им пристапувате на табелите за зарове во живо. Овие системи бараат спој на стратешко предвидување и цврсто разбирање на динамиката на играта:

 • Прогресивни системи за обложување: За искусниот играч, прогресивен систем за обложување како што е Paroli може да понуди структуриран пристап за максимизирање на победите. Со удвојување на облозите по секоја победа, имате за цел да ги искористите жешките серии додека ги минимизирате загубите за време на груба лепенка.
 • Системот Мартингејл: Класична стратегија која сугерира дека треба да го удвоите вашиот облог после секоја загуба. Концептот зависи од идејата дека на крајот ќе победите, а кога ќе го направите тоа, ќе ги надоместите сите претходни загуби и ќе постигнете профит еднаков на вашиот првичен облог. Тоа е пристап со висок ризик и висока награда, кој бара значителен фонд.
 • Обратна Мартингал: Исто така познат како Анти-Мартингејл, овој систем се залага за удвојување на вашите облози по победи, со цел да се вози на бранот победнички серии додека се намалува влијанието на загубата.
 • Системот D'Alembert: Оваа помалку агресивна стратегија вклучува зголемување на вашиот облог за една единица по загуба и намалување за една единица по победа. Нуди поконзервативна прогресија и е наменета за играчи кои претпочитаат да го задржат своето обложување поумерено.
 • Системот Фибоначи: Врз основа на познатата низа, овој метод вклучува обложување со собирање на последните два облози заедно, само напредување до следниот број во низата по загуба и повлекување два броја по победата.

Технички совети за интерфејсот Live Craps

Совладувањето на интерфејсот за зарове во живо може да ви понуди попрецизно и поефикасно искуство со игри, што ќе ви овозможи да се фокусирате на стратегијата наместо на навигацијата:

 • Запознавање со интерфејс: Поминете време за да го запознаете изгледот. Идентификувајте каде се наоѓаат главните опции за обложување, локацијата на копчето за тркалање и како да пристапите до правилата на играта и табелите за исплата директно од интерфејсот.
 • Прилагодување: Многу онлајн казино платформи во живо ви овозможува да прилагодите различни аспекти на интерфејсот. Прилагодете ги поставките за да ја контролирате брзината на репродукција, нивото на звук и визуелните ефекти за да одговараат на вашите преференции. Функциите за брзо обложување исто така може да се постават за брзо поставување на вашите омилени облози.
 • Поставување облог: Напредните играчи треба да го користат интерфејсот за да поставуваат облози брзо и прецизно. Научете ги кратенките на тастатурата за ставање и отстранување облози, кои можат да бидат значително побрзи од кликнување низ менијата.
 • Функционалност за разговор во живо: Искористете го функција за разговор во живо да комуницира со дилерот или други играчи. Може да обезбеди увид во развојот на играта и да биде алатка за учење на моделите на дилерите или стиловите на обложување на другите играчи.
 • Игра Статистика: Многу интерфејси за глупости во живо вклучуваат дел за статистика на играта, прикажувајќи топли и ладни броеви. Иако овие не треба премногу да влијаат на вашата стратегија поради независната природа на секоја трка, тие можат да обезбедат контекст за вашите одлуки за обложување.
 • Визуелни подобрувања: Префрлете се помеѓу различни агли на камерата доколку е достапно за да добиете сеопфатен приказ на табелата. Ова може да помогне во потврдувањето на облозите и добивањето поизвонредно искуство.
 • Историја на играта: Често проверувајте ја картичката историја за да ги следите вашите сопствени облози и исходи. Ова може да биде од непроценливо значење за прилагодување на вашата стратегија во реално време.
 • Карактеристики за автоматско обложување: Доколку е достапно, поставувањето на автоматско обложување може да помогне во управувањето со вашето обложување на дисциплиниран начин, особено кога користите системи како Martingale или D'Alembert. Но, секогаш следете ја играта за да се осигурате дека поставките за автоматско обложување се усогласуваат со тековниот контекст на играта.

Заклучок

Вооружени со овие напредни стратегии, сега сте уште поопремени за возбудливиот свет на глупости во живо. Запомнете, паметната игра е долга игра. Применете ги овие совети внимателно и нека вашите ролни ќе бидат исто толку остри како вашата визија за играта.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето
2024-06-05

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето

Вести