Најдобра Мини Бакара Казино Во Живо во 2023

Mini Baccarat е уште една варијанта на популарната казино игра Baccarat која го зафати светот на казиното во живо. Има голема возбуда и им овозможува на играчите со секаков буџет да се приклучат во играта. Игра која е популарна и во копнените казина и во казина во живо.

Мини бакара е чисто игра на среќа каде што треба да се донесуваат одлуки како и со сите други варијанти, вклучувајќи го играчот, банката или облогот за нерешено. Може да се обидете да играте бакара во живо бесплатно во различни казина во живо и да уживате во понудите како што се бонуси за змеј, кои играчите можат да ги користат за да играат и да добијат вистински пари.

Подолу е комплетната листа на најдобрите казина кои ја нудат варијантата Mini Baccarat во живо, со одлични бонуси и даваат сè што играчот треба да знае пред да игра.

Најдобра Мини Бакара Казино Во Живо во 2023
Што е Live Mini Baccarat?

Што е Live Mini Baccarat?

Мини бакара е верзија со големина на пинта на стандардот baccarat казино игра со карти. Разликата е во бројот на картички во чевелот (контејнерот во кој се чуваат картичките) и влогот. Бакара во живо има намален раб на куќата поради помалку палуби, што го прави популарен и пријателски за почетници меѓу многу коцкари.

Друга значајна разлика помеѓу мини-бакара и оригиналната игра во казина во живо дали за првите, дилерот е единствениот банкар; затоа играта се движи брзо, е возбудлива и има динамичен режим на игра за разлика од вториот, каде што играчите делуваат како банкари наизменично правејќи ја играта да се движи со бавно темпо.

Што е Live Mini Baccarat?
Како да играте мини-бакара

Како да играте мини-бакара

Baccarat е еден од најпознатите популарни казино игри низ целиот свет и има неколку различни верзии на играта. Во Соединетите Американски Држави, тие играат верзија позната како „Punto Banco“ - пунто се преведува како „играч“, а банко се преведува како „банкар“. Трите главни типа на игра се мини верзијата, миди верзијата и „големиот“ бакара. Секоја од табелите за игри му нуди на казиното вградена предност за која играчот треба да биде свесен кога ќе започне да ја игра играта.

Правилата на мини-бакара во живо

Целта на играта мини-бакара е играчот да стави облог на раката за која веруваат дека ќе има најголема вредност. Дилерот на играта ќе подели две групи карти. Секој сет има две карти во него. Играчот има еден сет, а на банкарот му се дава другиот. Вредноста на секој сет се собира и победува раката која има најголема вредност. Меѓутоа, кога ќе се собере вредноста на картичките, таа мора да биде едноцифрена.

На пример, ако стрелката е 9 и 8, тогаш тие се собираат до 17, но за едноцифрена вредност, вредноста „десетки“ се намалува, оставајќи ја како 7. Како резултат на ова правило , сите картички кои обично имаат вредност од 10 се еквивалентни на 0 во мини-бакара. Сите кецови стануваат еквивалент на 1.

Третото правило за карти

Третата картичка може да помогне со раката. Се препорачува ако вредноста на раката е помеѓу 0 и 5, тогаш да се извлече карта. Ако вредноста е 6 или 7, тогаш рацете стојат како што е, а ако е 8 или 9, тогаш ова само се задржува како рака со високи резултати - има добри шанси за победа. Ова е познато како природна рака, но ова може да важи само за првите две карти што се извлечени. Дилерите во казино со тули и малтер треба да запомнат графикон за да знаат кога да поделат трета карта.

Како да играте мини-бакара
Стратегија на мини-бакара во живо

Стратегија на мини-бакара во живо

Стандардот правила на бакара се применува кога станува збор за обложување и како стратегија, добра идеја е играчот да се запознае со обложувачките практики за играта.

Играчот може да се обложи на играчот или банкарот или да се обложи на нерешено. Обложувањата за играчи и банкари нудат добар теоретски поврат на стапките на играчите. Овие се 98,94% и на облозите на играчот и на банкарот. На облогот нерешено, ова е намалено на 85,64%.

Играчот исто така треба да биде свесен дека има неколку странични облози што може да се направат во текот на играта. Во верзијата мини-бакара, играчот може да направи страничен облог без да има удел во една од главните опции за обложување.

Играчот може да се обложи на раката на играчот што содржи пар. Ова исто така нуди стапка на враќање на играчот од скоро 90%. Истото важи и за облог на раката на банкарот кој содржи пар. Другите странични облози вклучуваат совршен облог во пар, кој било пар - во кој играчот или банкарот имаат пар - или играчот може да стави влог на 'големи', каде што вкупниот број на картички е или 5 или 6, или ' мали' каде што бројот на картички е само 4.

Стратегија на мини-бакара во живо
Играње мини-бакара во живо со вистински пари

Играње мини-бакара во живо со вистински пари

Лесно е да се игра мини-бакара во живо со вистински пари. Играта ја нудат многу казина во живо и сите овие нудат игри со вистински пари. Исто така, постои опција за играње демо игри за играчите да можат да вежбаат без да ставаат облог со вистински пари. Се препорачува да ги искористите предностите на демо игрите додека целосно не се запознаете со правилата пред да ставите облог со вистински пари. Ова значи дека играчот нема да изгуби пари на игри за вежбање и ќе може да донесува подобри одлуки за своите облози кога игра со вистински пари.

Повеќето играчи кои играат во онлајн казина се свесни за правилата и играат доста добро. Тоа е игра која целосно се потпира на среќата на ждрепката и бидејќи играчот игра против куќата наместо другите играчи кога играат онлајн, тогаш вештината на другите играчи не е нужно важен фактор. Главната работа што играчите треба да ја запомнат е дека треба да бидат целосно запознаени со играта и правилата за да ја играат својата најдобра игра.

Купи-in Live Mini Baccarat

Нема специфично купување за играње мини-бакара во онлајн казина, иако некои може да имаат минимално ниво на облог. Добра идеја е однапред да проверите дали има некои ограничувања на играта за да може играчот однапред да ја планира својата стратегија. Исто така, добра идеја е играчот да биде запознаен со различните начини на депозит и повлекување што се достапни во нивното избрано онлајн казино.

Играње мини-бакара во живо со вистински пари

Најнови вести

Зошто сакаме игри со дилери во живо
2020-11-30

Зошто сакаме игри со дилери во живо

Поради напредокот на технологијата, има многу казино игри кои се развиени на интернет. Луѓето сега можат да уживаат во луксузот да го играат својот омилен казино во живо игри каде било овде и во секое време. Потребен е само еден клик и ќе имате широк спектар на игри на дланка.

Функцијата за стискање станува популарна
2020-11-19

Функцијата за стискање станува популарна

Бакара е игра тоа некогаш беше само за богатите и кралското семејство. Меѓутоа, во денешно време оваа игра е достапна за секого. Има многу едноставни правила и нешто што играчите навистина го сакаат: нискиот раб, што ја прави оваа игра исклучително популарна. Стискање функција рекламира повеќе возбуда на него.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Која е разликата помеѓу Live Mini -Baccarat и Live Baccarat?

Главната разлика помеѓу живиот мини-бакара и живиот бакара е тоа што мини-играта користи само 6 палуби со карти, додека стандардната верзија на играта користи 8 палуби со карти. Во некои стандардни казина, може да има и ограничувања на нивоата на облози што може да се стават на играта.

Зошто треба да играм Live Mini Baccarat онлајн?

Како и кај сите онлајн казино игри, мини-бакара во живо е достапен за играчот секогаш кога сака да игра. Можноста да се игра во секое време од денот или ноќта е бонус за луѓето кои имаат зафатен начин на живот, но сакаат да се препуштат на своето хоби. Играњето онлајн исто така дава можност да пробате „демо“ игри и да се запознаете со тоа како да играте пред да играте со вистински пари.

Како да го победите Live Mini Baccarat?

Играчот може да развие добра стратегија за обложување во живо мини бакара, но како и со повеќето казино игри, не постои начин да се гарантира победа. Учењето на правилата на играта и различните опции за облози ќе му ги даде на играчот информациите што му се потребни за да направи едукативен избор за облозите што ги става.

Како се справувате со Mini Baccarat?

Дилерот е единствениот што ракува со картичките во мини-бакара, така што нема потреба играчот да ракува со нив. Рацете се состојат од два сета од по две карти. Играњето онлајн значи дека за сето ова се грижи казиното.

Која е разликата помеѓу Mini Baccarat и Midi Baccarat?

Во стандардно казино, клучната разлика е во тоа што во мини-бакара играчот не може да се справи со картите, сето тоа го прави дилерот. Во мини верзијата, играчот сам ќе ги врти картичките. Може да има и пониски граници за мини верзијата во некои казина.

Каде можам да играм Mini Baccarat во живо?

Голем број водечки онлајн казина во живо нудат мини-бакара како една од нивните игри. Вреди да проверите неколку различни страници за да бидете сигурни дека е достапно пред да се регистрирате. Бидејќи baccarat е една од најпопуларните казино игри, веројатно е дека поголемиот дел од казина го нудат ова како опција.

Како се игра змеј бонус со Mini-Baccarat?

Облогот Dragon е спореден облог и тој може да се игра во секое време во текот на играта. Ова е облог каде играчот може да се обложи или на своја рака или на рака на банкарот.