Нови казино игри во живо - кои да се играат

Игри

2023-02-14

Eddy Cheung

Казината во живо расте во популарност благодарение на уникатната функција за дилер во живо. Поради оваа функција, ќе можете да ја доживеете забавата на копнено казино. Ова е главната причина зошто повеќето играчи претпочитаат да играат во казино во живо. Покрај тоа, казиното во живо им овозможува на корисниците крајна погодност бидејќи многу игри со дилери во живо се достапни и во мобилните казина.

Нови казино игри во живо - кои да се играат

Сепак, многу играчи се збунети околу тоа која игра да ја играат како почетници. Ако сте еден од оние кои бараат најдобри игри за играње, тогаш сте на вистинското место. Во оваа статија ќе ви кажеме за нови казино игри во живо и кои да се играат. Ако сакате да најдете подобра игра за себе, продолжете да читате до крај. Значи, да започнеме.

Рулет во живо

Првиот што го имаме е Live Roulette. Иако играта бара од корисникот да победи со стратегии, навистина е забавно да се игра. Рулетот во живо беше една од првите казино игри што користеа дилер во живо. Покрај тоа, секогаш постои потенцијал за иновации и напредок во индустријата за онлајн игри. Значи, можеме да очекуваме повеќе варијации на оваа игра во иднина.

Повеќето гејмери често го избираат Evolution како омилено студио, што е разбирливо со оглед на тоа што тие обезбедуваат наслови како Lightning Roulette. Во исто време, вашиот стандарден облог со еден број генерално би се исплатил 35/1.

Оттогаш, овде можете да заработите до 500/1 со едно вртење на тркалото оваа верзија на рулет има некои супернаполнети мултипликатори на место. Играта ја водат привлечни домаќини кои ја оживуваат и сето тоа се заснова на броевите на осветлување избрани по случаен избор во текот на секој круг.

Играта како целина е одлична и можете лесно да ја играте со одредено водство и вежбање. Значи, таа е една од најдобрите казино игри во живо со кои можете да играте и да го започнете своето патување. Дури и ако не сте почетник, сепак можете да ја играте оваа игра.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо е најдобрата игра за оние кои сакаат карти. Играта не е лесна бидејќи некои луѓе се обидуваат да го победат работ на куќата. Најдобрата опција за вас кога сакате да играте без стрес од чекање е Неограничен блек џек на Playtech

За време на сообраќаен метеж, многу од омилените блек џек маси можеби се зафатени, но опцијата Unlimited на Playtech значи дека чекањето за место на масата никогаш не е проблем. Терминот „неограничено“ едноставно означува дека бесконечен број на учесници можат да ставаат облози истовремено во играта. 

Секој може да учествува и да ужива во искуството бидејќи играта се игра според стандардните прописи за стриптиз во Лас Вегас. Масите за Неограничен Блек Џек секогаш ќе бидат задоволни да ве одведат вас и вашите облози ако некогаш се најдете како талкате во казино во живо за време на ударното време барајќи некоја блек џек забава. 

Како што е кажано, нема проблем со практичноста во казино во живо. Може да има многу редок случај. Но, тоа би било исклучително ретко. Значи, можеби никогаш нема да се соочите со такви проблеми. Сега, играта е одлична, и можете да ја играте за забава, иако бара некои вештини. Со точниот износ на вежбање, можете да ја завршите оваа игра.

Во живо игра на зарове

Третиот што го имаме на листата е Live Craps. Играта не е толку глупава како што звучи, затоа погрижете се да ја пробате. Освен за Evolution и нивното најново издание, нема алтернативи за глупости на оваа листа на најдобри казино игри во живо достапни на интернет. 

За љубителите на коцкањето со казино во живо, верзијата на Evolution на играта со глупости со висока акција беше вистински креатор на главата. Craps понуди едно од најдобрите искуства во копнените казина, па фановите чекаа да се пробие во онлајн светот на казината. 

Поради често гласната природа на глупости, Evolution повторно успеа да ја претстави играта правилно, што не е лесен подвиг. Многу играчи го откриваат ова играјќи ја играта за зарове во казино во живо од Evolution, и покрај фактот што многумина веруваат дека играта е тешка кога навистина не е.

Во живо глупости од Evolution ќе биде можеби омилен избор за толпата онлајн казино оваа година, бидејќи љубезните, упатени дилери го прават искуството едноставно за почетниците. Значи, не е важно дали сте почетник; можете да го започнете вашето патување со оваа иконична игра и да имате забавно искуство. Сепак, најдобриот пристап е прво да вежбате, а потоа да играте за пари.

Во живо Super Sic Bo

Некои луѓе можеби се прашуваат дали сите објаснети игри се малку комплицирани и им требаат некои вештини за играње. Па, не грижете се, бидејќи Live Super Sci Bo не е комплицирана игра, туку едноставна игра.

За платформата за казино во живо, Evolution повторно зграпчи игра и ѝ даде нов спин. Super Sic Bo се базира на традиционалната азиска игра Sic Bo, но со неколку дополнителни забавни нивоа. Една од причините зошто играта ќе биде толку популарна во 2021 година е тоа што е една од најлесните за играње.

Играчите сакаат едноставни игри со некомплицирани правила, а Sic Bo го обезбедува токму тоа. Ваша задача е да го предвидите резултатот од трите коцки кога ќе се фрлат во текот на секоја рунда на обложување. Super Sic Bo, како и играта на рулет со молња за која беше дискутирана претходно, воведува одредени произволни, супер наполнети мултипликатори.

Може да освоите награди со прикачени множители 1000x, што го олеснува разбирањето на привлечноста. Никогаш не би замислиле дека играњето директна игра со коцки со домаќините на дилерите во живо може да биде толку интересно, но пробајте го Super Sic Bo, и ќе видите зошто сите зборуваат за тоа!

Значи, одличен избор е да играте како почетник доколку не сакате никакви компликации. Тоа е идеална игра за да го започнете вашето патување бидејќи нема да бара многу размислување.

Живејте лудо време

Ова е последната игра за која ќе разговараме во оваа статија. И покрај тоа што Crazy Time постои некое време, класичната забава е тешко да се отфрли. Секоја листа на најдобрите казино игри во живо за играње го вклучува овој избор, и тоа има добра причина.

 Како што се приближува кон крајот на 2022 година, играта сè уште е извор на уживање и забава и несомнено ќе се игра уште многу години. Понекогаш сè што сакаме да направиме е да ги спуштиме картите или да ја напуштиме масата за рулет и да уживаме во нешто малку поинакво. 

Кога ќе дојде тоа време, мнозинството гејмери се собираат во Crazy Time, а енергичните и весели домаќини го прават искуството уште повозбудливо. Со бројни дополнителни кругови врзани за него, тоа е ефективно бонус тркало. 

Сепак, не грижете се премногу за правилата, бидејќи презентерите ќе ве водат низ играта како што продолжува. Толпата секогаш ќе се собира за Crazy Time, а 2023 година се очекува да биде уште една успешна година за оваа забавна казино игра во живо.

Значи, со оглед на популарноста и обожавателите на оваа игра, треба да ја испробате и вие. Кој не би сакал игра бонус тркало во казино во живо? За тоа не се потребни многу вештини, само треба да ги запомните основните работи и ќе бидете добро да одите.

Ова е тоа за водич. Мора да ги играте овие топ 5 игри во казино во живо за подобро искуство. Погрижете се да пробате некои од игрите, ако не и сите, и се надеваме дека ќе ви се допадне искуството.

Заклучок

Казината во живо секојдневно расте во популарност, а со тоа и играчите се зголемуваат. Со зголемувањето на базата на играчи, има нови игри кои доаѓаат во казино во живо. Ова им отежнува на играчите да изберат игра што ќе ја играат како почетник или за забава. 

Со долгогодишно искуство, ја подготвивме оваа листа на пет најдобри нови игри за играње во казино во живо. Овие игри сигурно ќе ви го дадат најдоброто искуство, но тоа зависи и од вашата желба. Петте игри објаснети во овој водич се одлични и ги сакаат речиси секој играч во живо на казино.

Значи, изберете еден, два или три според вашата желба и играјте го. Совладете ги вештините додека вежбате повеќе и потоа играјте за пари. На овој начин ќе можете поефективно да настапувате и уште повеќе да уживате во искуството.

Најнови вести

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови
2023-05-30

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €