Пет бонуси што можат да го направат онлајн бингото уште повозбудливо!

Игри

2021-03-15

Eddy Cheung

Откако резервите на баби со сино плакнење, бинго се адаптираше и се менуваше со времето кога се повеќе и повеќе луѓе играат бинго онлајн од кога било досега.

Пет бонуси што можат да го направат онлајн бингото уште повозбудливо!

Онлајн бингото напредува ширум светот, со луѓе од сите возрасти кои уживаат во оваа возбудлива игра поради неколку причини.

Погледнете ги петте од најдобрите бонуси за бинго пронајдени во казино во живо:

1) Пари за ништо; бонусот Бинго без депозит

Повеќето онлајн бинго бонуси понудени на нов играч бараат од нив да депонираат пари и потоа да добијат бонус како добредојде на страницата. Бонусот без депозит работи поинаку и го прави токму она што го пишува на калајот.

Сè што играчот обично треба да направи овде е да ја заврши регистрацијата за да се квалификува за бонус без да депонира пари.

Износот на бонусот ќе варира, но треба да се исполнат одредени услови и услови пред да се подигнат парите. Ова обично вклучува играње низ фондовите одреден број пати.

2) Играчот и казиното работат заедно; бонус за депозит Бинго

Овој бонус бара од играчот да направи депозит и да го види казиното во живо што одговара на депозитот до одредена сума или нуди фиксно ниво на бонус.

На пример, страницата може да понуди 50 долари кога играчот ќе депонира 25 долари или повеќе. Играчот депонира 25 долари и ги добива 50 долари, давајќи им 75 долари на нивната сметка. Повторно ќе има одредени услови околу тоа колку еден играч треба да игра пред да може да заработи.

Придобивката овде е што понудите за бонус за депозит обично се подарежливи од бонусите без депозит. Се разбира, негативната страна е тоа што играчот ги ризикува сопствените пари за бонусот.

3) Наградување на лојалноста; бонусот за повторно вчитување

Бонусот за повторно вчитување е начин онлајн казиното да ги одржува среќни своите постоечки клиенти. Така, кога постоечки клиент ќе „вчита“ или ќе депонира повеќе пари на неговата сметка, казиното во живо ќе понуди бонус. Општо земено, бонусот е процент од влогот назад во бонус пари; 50% бонус за повторно вчитување е најчест.

4) Донесување на нови играчи во играта; бонусот за упатување пријател

Стандарден бонус во повеќето видови онлајн бизнис и казина во живо не се разликуваат. Како што сугерира името, ако играчот упати пријател да се пријави на онлајн бинго платформа, страницата ќе му даде бонус на упатувачот. Обично, околу 20 долари по упат.

5) Победи дури и ако изгубиш; бонус за враќање на готовина

Почести во казината, бонусите за враќање на готовина сè уште постојат во некои онлајн бинго игри. Ова може да биде или преку примање процент од загубите секоја недела или месец или, почесто, добивање поени за лојалност што играчот може да ги користи на други игри или да замени за готовина.

Во краток преглед

Иако разновидноста на онлајн бинго бонуси е доста широк, од суштинско значење е да се разберат условите и условите околу нив пред да се нурнете со глава. Секој играч кој е нов во светот на онлајн бингото треба да одвои време за да ги прочита сите барања за обложување.

Сè додека секој играч е разумен и не се претерува финансиски, сите овие бонуси можат да бидат одличен начин да ја направите играта на онлајн бинго повозбудлива и попрофитабилна.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести