Најдобра Покер со три карти Live Casino во 2023

Покер со три карти е игра која постои долго време. Игра во живо која расте во популарност и денес е една од најпопуларните казино игри во живо. Оваа игра во живо е лесна за учење и игра, бара и вештина и среќа. Се игра малку поинаку од традиционалниот покер, каде што играта се игра против други играчи. Во покерот со три карти играте против дилерот. Продолжете да читате за прегледот на покер со три карти, поминуваме низ тоа што казината во живо ја нудат оваа игра во живо, стратегии и многу повеќе.

Најдобра Покер со три карти Live Casino во 2023
Генерални информации

Генерални информации

Име на играта

Покер во живо со три карти

Добавувач на игри

Еволуција

Тип на игра

Покер во живо

Пренесен од

Латвија

Генерални информации
Што е покер во живо со три карти?

Што е покер во живо со три карти?

Играта покер со три карти постои речиси во исто време кога покер беше.

Измислен во 1990-тите, покерот со три карти е а во живо казино игра во кој играчот игра директно против дилерот. На играчот му се делат три карти и мора да одлучи дали да игра или да свитка. Ако тој/таа игра, се открива раката на дилерот.

Раката на дилерот мора да биде кралица висока или подобра, во спротивно, дилерот не игра. Откако луѓето почнаа да играат покер со три карти, тој порасна во популарност и денес, покерот со три карти е еден од најпопуларните казино игри, привлекувајќи илјадници играчи ширум светот секој ден.

  • Лесно е да се научи и лесно да се игра
  • Има елемент на вештина во играњето покер со три карти, не е сè до среќата.
Што е покер во живо со три карти?
Основна стратегија на покер со три карти

Основна стратегија на покер со три карти

Покер во живо со 3 карти, слично како неговиот стандарден колега, не е само игра на среќа. Стратегијата исто така ќе игра значајна улога во одредувањето на победата. Ако играчите сакаат да ги максимизираат своите шанси да постигнат џекпот, ќе треба да го применат вистинскиот план за игра. Постојат неколку испробани и проверени опции за кои треба да се обратите.

Една од најчестите стратегии е да се обложи само ако играчот има рака Queen-6-4 или подобро. Популарно е да се прави истото кога раката содржи кец или крал. Играчите можеби ќе сакаат да преклопуваат секогаш кога нивната рака е послаба од ова. Ако високата картичка е Џек или пониска, тогаш често е најдобро да се свитка.

Кога играчот има предност да види карта на дилер, стратегијата може да се измени. Ако тоа е Џек или пониско, играчот можеби ќе сака да направи облог за играње. Тие би можеле да се преклопат ако картичката е посилна. Најдобрите стратегии ќе имаат тенденција да стават акцент на управувањето со парите. Големините на облозите треба да бидат во однос на банкротот. Ако се прават мали облози за секоја рака, тоа ќе направи можностите за играње да траат подолго.

Основна стратегија на покер со три карти
3 бонуси за покер со карти

3 бонуси за покер со карти

Понекогаш казина во живо ќе ги награди играчите со промотивни бонуси. Добра идеја е да ги користите кога играте три покер игри со карти.

  • Бонус без депозит: на пример, страницата може да даде бесплатни пари во форма на а бонус без депозит. Играчот може да ги искористи овие средства за да ја научи природата на играта.
  • Високи ролери може да им се даде бонус што ги поттикнува да се придржуваат кон одредено казино. Ова често е случај и со членовите на ВИП клубовите. Кога ќе се појават овие можности, играчот треба максимално да ги искористи. Колку повеќе предности имаат во покер играта, толку подобро. Можеби ќе сакаат да го вклучат својот бонус во нивната севкупна стратегија за играње.

Пред да се вклучите во шемата за бонуси, од суштинско значење е да ги прочитате одредбите и условите. Со тоа ќе се осигура дека играчот знае дали шемата е навистина соодветна за него. Некои бонуси воопшто нема да бидат релевантни за покер со три карти. На пример, промоцијата за бесплатно вртење ќе им се допадне само на љубителите на слотови.

3 бонуси за покер со карти
Највисоки раце во покер со три карти

Највисоки раце во покер со три карти

Пред да започнете игра на покер со три карти во казино во живо, играчите мора да бидат свесни за тоа кои се највисоките раце. Ова ќе им овозможи да смислат победничка стратегија. Рангирањето за раце е многу слично со оние во стандардниот покер. Разликата е во тоа што правците се повисоки од флешовите.

Врвните раце се мини кралски бранови и директни бранови. По нив следат три од еден вид, стрејт, флеш, пар и висока карта. Понекогаш играчот и дилерот ќе завршат со истата висока карта. Во овие сценарија, вратоврската може да се прекине со користење на втората или третата највисока карта. Во случај на нерешено, облозите ќе туркаат.

Највисоки раце во покер со три карти
Како да се игра покер со три карти

Како да се игра покер со три карти

За разлика од покерот, покерот со три карти не се игра против други играчи. Во покерот со три карти играте против дилерот. Тоа значи дека треба да се грижите само за тоа какви се вашите и картичките на куќата.

  • На почетокот на играта, играчот става облог ANTE. Потоа дилерот дели три карти на играчите и на самите нив, куќата. Секој играч може да ја гледа само својата сопствена картичка, која ги вклучува картичките на дилерот.
  • Откако ќе ги прегледате вашите картички и ќе го ставите облогот ANTE, можете или да преклопите или да повикате.
  • Ако преклопите, го губите вашиот облог ANTE. Ако повикате (подигнете) мора да додадете дополнителен облог што е еднаков на ANTE.
Како да се игра покер со три карти
Правила за покер со три карти во живо

Правила за покер со три карти во живо

Исто како и во покер, истите правила важат за различни раце.

На дилерот му треба висококвалитетно или подобро за да се квалификува:

  • Ако дилерот не се квалификува, играчот го зема облогот ANTE
  • Ако дилерот се квалификува, играчите го подаваат неговиот во споредба со дилерите и највисоката рака го зема садот.

Шансите за покер со три карти

Дилерот има 55,03% шанси за победа, а играчот има 44,91% шанси за победа, а потоа има 0,06% за нерешено.

Правила за покер со три карти во живо

Најнови вести

Објаснето: Како да се игра онлајн покер со три карти
2021-10-18

Објаснето: Како да се игра онлајн покер со три карти

Играњето покер со три карти онлајн е исто толку забавно како и секоја друга покер игра. Оваа игра со карти ја содржи целата неизвесност и забава на обичната маса за покер. Но, во овој случај, играчите добиваат три карти по рака наместо вообичаените пет. Значи, како ова влијае на играта? Дали ја зголемува предноста на куќата? Овој пост копа подлабоко за да открие повеќе и да ве научи како да започнете со оваа игра во најдобрите казина во живо.

Водич за покер за правење победничка рака
2021-08-23

Водич за покер за правење победничка рака

Сакате да научите како да направите убиствена покер рака? Па, овој водич за покер има ваш грб. Во игра на покер во живо, сите активности започнуваат откако на играчот ќе му се подаде рака. Но, како што можеби знаете, не можат да се играат сите покер раце што ги јаде дилерот во живо.

Дали броењето картички сè уште функционира?
2021-04-08

Дали броењето картички сè уште функционира?

Ако сте а блек џек играч, тогаш сигурно се прашувате дали броењето карти сè уште функционира. Но, ова е прашање кое е најчесто меѓу блек џек елитите кои се малцинство, за жал. За мнозинството, тие дури и не знаат што е навистина броење карти. Затоа, ве молиме продолжете да читате за да научите неколку работи за оваа стратегија за блек џек и како да заработите пари од неа.

Брзиот раст на игрите со дилери во живо
2020-12-16

Брзиот раст на игрите со дилери во живо

Поради денешниот напредок на технологијата, кои дефинитивно беа потребни, казина во живо се создадени со цел луѓето да уживаат во можноста да ги играат своите омилени казино игри без да го напуштат својот дом. Во овие казина има неколку игри што можете да ги играте, дури и преку вашиот паметен телефон.