Водич за онлајн покер со 3 картички

Покер со три карти

2020-09-11

Покерот е една од најпопуларните игри во онлајн казина ширум светот. Постојат неколку различни опции за избор од ако онлајн покер во живо е играта по ваш избор. Во прилог на видео покер, онлајн казината нудат низа различни опции за игра, како што е покер со три карти. Покерот е една од најпопуларните игри во онлајн казина ширум светот. Постојат неколку различни опции за да изберете дали покерот е игра по ваш избор. Во прилог на видео покер, онлајн казината нудат низа различни опции за игра, како што е покер со три карти.

Водич за онлајн покер со 3 картички

Што е покер со 3 карти?

Ако сте навикнати да играте покер, но покерот со 3 карти е нова игра за вас, ве чека задоволство. Бидејќи оваа игра се заснова на рака со три карти, таа е побрза и исто така повеќе се заснова на среќа отколку традиционалната игра. Играта има слични особини како старата шпанска игра со карти наречена primero и британскиот Bragg. Играта под нејзиното сегашно име првпат беше претставена во 1994 година од Дерек Веб во Гранд Казино Гулфпорт во Мисисипи. Во денешно време можете да го најдете во сите популарни онлајн казина и да го пробате сами.

Како да се игра онлајн покер - Правила за покер со три карти

Во оваа покер верзија, на играчот му се делат само три карти наместо вообичаените пет. Играта се игра како heads up помеѓу дилерот и играчот. Откако ќе одлучите дали да играте или преклопите, картите се прикажуваат и облозите се решаваат. Правилата се разликуваат малку од обичниот покер. Бидејќи се делат само три карти, стрејт рака е потешко да се добие од флеш, што ја прави повредна. Инаку, рангирањето на различните можности на рацете е слично на обичниот покер што ја прави оваа игра лесна за учење.

Како да освоите онлајн покер - три совети за покер со карти

За да победите на игра покер, мора да ја имате највисоката рака, а во оваа игра само треба да го победите дилерот. Износот што ќе го освоите зависи од вредноста на вашата рака. Колку се подобри вашите картички, толку повеќе добивате со множителот на победи. Иако среќата многу влијае на играта, можете да искористите и некои методи за да ја зголемите вашата шанса за победа. Со изборот на оптимална стратегија, можете да ја намалите предноста на куќата. Подигнете ги вашите влогови кога раката е силна, но исто така бидете подготвени да ги свиткате кога картите не се во ваша корист.

Покер со три карти - брзо се игра и брзо се учи

Покер со три карти е брза игра со карти која е лесна за учење. Прочитајте повеќе за играта и нејзините предности во споредба со кој било друг вид на покер игра.

Најнови вести

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €