Покер со три карти

November 26, 2020

Покер со карти со Live 3 на Evolution

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Покер во живо со 3 карти е дефинитивно неверојатно забавна игра која е развиена од Еволуција игри, каде што актот се емитува во живо од копно во Латвија . Се игра само со една палуба и е достапна и за мобилни уреди казино во живо, на во живо дилер игра нуди бескрајни шанси за обложување и има неверојатни исплати. Сè повеќе луѓе сакаат да знаат како да играат онлајн покер.

Покер со карти со Live 3 на Evolution

Целта на оваа игра е да се победи играта и тоа значи всушност да се победи дилерот со тоа што има рака која има само 3 карти, прво со ставање Ante (што е нормално) и, после тоа, со ставање облог Play со истата износ. На дилерот ќе му треба кралица или повисока картичка.

со цел да се квалификува за следниот и ако тој не се квалификува, го добивате облогот Play и вашиот Анте плаќа дури и пари. Пар плус и страничните облози со бонус со 6 картички ја прават оваа игра уште попријатна. Со оваа статија можете многу лесно да научите како да освоите онлајн покер.

Како да се игра оваа игра

Првото нешто што треба да направите е да ја изберете големината на вашиот чип и да го поставите вашиот облог на локалната Ante, која е во средината на табелата. Додека го правите ова, имате можност да поставите странични облози со Pair Plus и бонус со 6 картички. Сепак, овие се само опционални, така што нема потреба да се грижите за нив.

Откако ќе се стават сите облози, ќе добиете 3 карти свртени нагоре и ако ви се допаѓаат, тогаш можете да го ставите облогот Play, што е ист облог како вашиот Анте, или има можност да го преклопите , и тоа ќе направи да го изгубите вашиот Ante облог. Откако ќе го ставите вашиот облог Play, дилерот ќе ги открие своите карти. Ако има рака на Квинс или повисока, ќе победи посилната рака, а ако нема, тогаш ќе го освоите вашиот Ante и ви се враќа облогот Play.

И облогот Ante и Play плаќаат 1:1, додека двата странични облози имаат многу подобри исплати. Во случај да добиете Стрејт Флеш, Три од еден вид или Стрејт, тогаш ќе добиете Ante бонус ако вашата рака изгуби.

Додека страничниот облог Пар плус ги наградува играчите со исплати помеѓу 1:1 и 100:1 за рака парови или подобро, вашите и картите на дилерот се користат за одредување на исходот од страничниот облог со бонус од 6 картички. Ако, на пример, добиете тројка на кралот или уште подобро, тогаш ќе добиете исплата од 7:1 до 1.000:1.

Клучни предности за играчите на покер во живо со 3 карти

Има многу предности за оние кои сакаат да играат покер со 3 карти. Овие се многу едноставни и јасни:

  • Погледнете ги вашите исплати со лебдење над иконите за ограничувања на табелата
  • Одлични исплати кои одат од 1.000 до 1
  • Брзо темпо на акција и многу високи граници на табелата
  • Облогот Анте ќе победи ако дилерот не се квалификува со кралица или подобро
  • Постојат 2 странични облози кои создаваат уште повеќе можности за обложување на играчите

Изберете да играте покер со 3 карти во живо

Играњето во живо е многу различно од нормалното играње, како да би ја немало оваа можност. Се разбира, ова е одлично искуство, многу слично на играње во физичко казино, што го прави уште подобро. Ако барате такво нешто, тогаш покерот со 3 карти во живо е најдобриот избор за вас.

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести