Растечката популарност на онлајн емисиите за игри во живо

Игри

2022-01-04

Eddy Cheung

Емисиите на игри во живо ја преземаат индустријата за коцкање. Деновиве, програмерите како Evolution и Playtech ја совладаа оваа уметност со неодамнешните лансирања како Cash или Crash и Money Drop. Овие казино игри во живо и многу други таму се забавни и не им требаат посебни вештини за играње. Но, што всушност се емисиите на игри во казино во живо и зошто тие им се допаѓаат на многу играчи? 

Растечката популарност на онлајн емисиите за игри во живо

Кои се емисиите на онлајн игри?

Прво, емисиите за игри во казино во живо се сосема слични на типичните емисии за ТВ игри. Водителот го врти тркалото во двете игри, а среќниот број добива награда. Со други зборови, овие казино игри во живо имаат домаќин наместо дилер. Водителот (обично стоејќи) им зборува на играчите слично како во ТВ-шоу.

Со тоа, емисиите на игри во живо можат да доаѓаат во три главни формати. Прво, најдобрите казина во живо ги нудат овие игри на големо тркало. Играчите се обложуваат на одреден мултипликатор во оваа игра. Ако покажувачот застане на предвидениот број, ќе победите. Тоа е најпопуларната верзија на играта.

Потоа, тука е шоуто за игри со зголемена реалност. Оваа игра во живо има презентер или домаќин, слично како игрите на големи тркала. Сепак, резултатите се одредуваат од компјутер или се управувани од RNG. Едноставно кажано, има повеќе тесно поврзани со слотови отколку игри на маса во живо.

И на крај, можете да играте емисии на онлајн игри на машина за бинго. Овде, обоените топчиња со бројки се цртаат од домаќинот за да се даде исход по кој се постапува. Evolution Gaming's Cash or Crash е одличен пример за оваа забавна игра.

Зошто да играте емисии на казино игри во живо?

Емисиите на игри во живо се забавни за гледање и играње. Како и класичните игри на маса во живо, тие обично се емитуваат од студиа во живо со луксузна тема и се одржуваат од забавни водители. Покрај тоа, операторите стационираат HD камери во повеќе агли за да им дадат на играчите сестран приказ. Дури и ќе заборавите дека играте онлајн.

Играчите, исто така, не треба да ја скршат банката за да играат емисии на игри во живо. Повеќето игри поддржуваат облози од 0,10 долари и до 5.000 долари, што ги прави одлични за сите нивоа на играчи. Уште подобро, овие игри имаат некои од најниските рабови на куќата наоколу. Еве некои од стапките во кои може да уживате:

  • Пари или несреќа - 99,59% RTP
  • Вртете победа - 97,22% RTP
  • Сон Catcher – 96,58% RTP
  • Лов на богатство на Гонзо – 96,56% RTP
  • Прагматично мега тркало – 96,51% RTP

Пред сè, емисиите на игри во живо имаат фантастични награди. Повторно, готовината или крашот на Evolution се издигнуваат високо над останатите во овој поглед. Оваа игра нуди максимален множител од 50.000x кој го одзема здивот ако се искачите по скалата до врвот. Сега тоа е многу повеќе од она што го обезбедуваат повеќето високоплатени слотови.

Победничка стратегија за прикажување игри во живо

Дали сте желни да ги ставите рацете на наградата? Играјте со стратегија! Започнете со намалување на вашите очекувања бидејќи резултатите од прикажувањето на игри во живо главно се водени од среќата. Поради оваа причина, секогаш практикувајте управување со субсидирам кога играте. Играјте со максимум 5% од вкупниот фонд на еден облог.

Исто така, проверете го процентот на исплата на играта пред да играте. Играњето игри со висок RTP гарантира дека банкротот може да трае подолго на шоуто со тоа што ќе ги намалите вашите часовни загуби. На пример, играњето со 100 долари на готовина или краш гарантира максимален поврат од 99,50 долари. Значи, освен ако не сте навистина натоварени и играте за забава, одете само по цени погодни за играчите.

Заклучок

Нормално е да се биде малку скептичен за емисиите на онлајн игри на почетокот. Овие игри се чисто засновани на среќа, што значи дека ниту една стратегија не може да го промени исходот. Уште полошо, не можете да играте бесплатно како повеќето казино игри во живо. Но, ако сакате чиста забава со неколку раширени добивки, тогаш ништо повеќе од емисиите на игри во живо во казиното.

Најнови вести

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €