Рулет

May 22, 2022

Дали онлајн рулетот во живо може да биде профитабилен за играчите?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Само две онлајн казино игри се играат на тркало - рулет и слотови. Иако повеќето играчи го сакаат второто, првиот им се допаѓа на искусни играчи. За разлика од слотови, рулетот во живо е достапен за играње во најдобрите казина во живо, што значи дека играчите не мора да се справуваат со случајно генерирани резултати. 

Дали онлајн рулетот во живо може да биде профитабилен за играчите?

Но, како игра заснована на среќа, вашите сесии за губење на рулет може да бидат повеќе од очекуваното. Сепак, не очајувајте бидејќи експертите на LiveCasinoRank се тука за да ви дадат неколку профитабилни совети за рулет.

Европско тркало над американско тркало

Океј, оваа точка може да биде малку очигледна за искусни играчи. Но, ако сè уште сте нови на оваа тема, тоа може да ви биде спас. Никогаш не играјте Американски рулет ако можете да ја најдете европската верзија насекаде, вклучително и на друго казино во живо.

Додека европската варијанта доаѓа со еден зелен „0“ џеб, американската верзија има џебови „0“ и „00“. 

Значи, што е голема работа, имајќи предвид дека ќе добиете исплата 1:35 откако ќе го добиете точниот број во двата натпревари? Разликата е во тоа што играчите имаат 1 спрема 37 шанси да го постигнат точниот поединечен број во европската игра. Шансите се малку долги во американската верзија 1 спрема 38. 

Имајќи предвид дека двете тркала имаат сличен распоред и исплата, вистинскиот избор е Европскиот рулет. Работ на куќата од 2,7% е речиси два пати помал од стапката од 5,27% на американското тркало. 

Направете надворешни облози за подобри шанси за победа

Сега кога можете да изберете живо рулет, време е да ги погледнете облозите. Во основа, стандардната маса за рулет има два главни типа на облози - надворешни и внатрешни облози.

Надворешните облози се основните типови на облози во рулет. Овде, можете да предвидите дали исходот е непарен/парен, црвен/црн или висок/низок (1-18/19-36). 

Од друга страна, внатрешните облози вклучуваат предвидување на исходот на одредени бројки. На пример, можете да предвидите дека топката ќе слета на 16 и ќе добие исплата 35:1. Можете исто така да го поделите вашиот внатрешен облог помеѓу 2 до 6 броеви соседни еден до друг на тркалото. 

Сега, потребен е само здрав разум за да сфатите дека имате помал ризик да изгубите предвидување со надворешни облози. Тоа е затоа што имате 50/50 шанси да ги постигнете овие облози. Сепак, овие облози плаќаат дури и пари при 1:1. Тоа може да биде одложување за некои играчи со високи ролери. 

Користете ги системите за обложување умерено

Кој рече дека системите за обложување не се профитабилни во игрите засновани на среќа како рулет? Иако овие трикови за коцкање не гарантираат победа, тие можат значително да ги намалат вашите сесии за губење. Едноставно земете доволно голема сума и исчистете ја со куќата.

Системите за обложување Martingale и D'Alembert се покажаа многу ефикасни во некои облози за рулет и глупости за некои играчи. Во системот Мартингејл, играчите ги удвојуваат своите ограничувања за загубени облози додека не забележат победа. Но, во D'Alembert, границата на облогот се намалува за единица по победа и се зголемува по загуба.

Но, не користете ги овие системи за обложување каков било облог за рулет. Препорачливо е да ги применувате овие трикови за обложување на облози со парни пари, како што се непарни/парни, црвено/црни и 1-18/19-36. Во живо зарове, можете да изберете помини, не поминувај, дојди и не доаѓај облози.

Стратегиите за обложување Martingale и D'Alembert се дизајнирани да работат на облози со речиси 50% шанса за победа. Со други зборови, играчите имаат еднакви шанси да го добијат следниот облог по загуба. Но, означете го ова, ништо не е загарантирано.

Играјте варијанти на рулет во живо

Конкуренцијата во онлајн сцената на коцкање го донесе најдоброто од агрегаторите на содржина во живо. Деновиве, програмерите произведуваат понови и високо наградувачки варијанти на игри на маса. 

Играјте варијанти на рулет во живо бидејќи овие игри ги одржуваат основните вредности на класичната игра со рулет. Со други зборови, ќе играте на истата маса/тркала, а внатрешните и надворешните облози остануваат исти.

Но, операторите им даваат на овие игри сосема ново значење со додавање на опционални странични облози со мултипликатор. Овие странични облози може да имаат примамливи исплати што можат да обезбедат сума што ќе го промени животот на среќен ден.

На пример, играјте XL Roulette Live by Автентични игри, кој има четири режими на игра со множители од 50 до 500x на директни броеви. Може да играте и на наградуваниот Lightning Roulette од Evolution и да играте на француски кога со максимален множител 500x.

Тоа не е се. Варијантите на рулетот во живо им овозможуваат на играчите да ја забават играта, заштитувајќи ги нивните сметки. Повторно, Authentic Gaming е апсолутен господар на ова, со варијанти како Casino Floor Live Roulette и Grand Roulette Live кои им дозволуваат на играчите до 55 секунди да се обложуваат.

Заклучок

Видете, постојат стратегии за рулет кои всушност функционираат. Обложувањето на надворешни облози ги зголемува вашите шанси за победа, иако исплатата е малку кратка. Но, кога ќе размислам, коцкањето треба да биде за забава на прво место. Но, зголемувањето на вашата банка со овие победнички совети никогаш не е лоша работа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето
2024-06-05

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето

Вести