Избор на маса за рулет во живо погодна за играчи

Рулет

2022-04-23

Ethan Tremblay

Рулетот во живо не е каква било казино игра во живо. Иако е едноставна за играње и се заснова на среќа, оваа игра има повеќе варијации кои можат да ја направат или да ја прекинат вашата сесија за игри. Покрај гледањето на типот на тркалото, гејмерите треба да ги земат предвид и критичните фактори како што се границите на табелата, брзината и повеќе за да успеат. 

Избор на маса за рулет во живо погодна за играчи

Значи, за сите почетници онлајн рулет во живо, еве водич кој ќе ви помогне да ја изберете совршената маса во најдоброто казино во живо. Време е за учење!

Работ на куќата

Рулет, како и секое друго казино игра во живо, ѝ дава на куќата математичка предност што играчот не може да ја победи без разлика на стратегијата што ја користи. Со други зборови, очекувајте повеќе загуби отколку победи на рулет, благодарение на работ на куќата.

Но, тоа не значи дека треба да играте слепо. Работ на долниот дом генерално значи повеќе победнички сесии. Затоа, секогаш играјте на европското или француското тркало секогаш кога е можно. Овие две тркала имаат вкупно 37 броеви во споредба со 38 на американското тркало.

Бидејќи имаат помал број на џебови, европските и француските тркала можат да се пофалат со ниски куќни рабови од 2,70% и 1,35%, соодветно. Од друга страна, американското тркало достигнува максимални 5,27%. Па, зошто да се игра на американското тркало кога европската варијанта е подобредојдена?

Размислете за варијанта на рулет во живо

Кога сè уште сте нов во рулет, препорачливо е да не бидете толку љубопитни за тоа што се нуди во најдоброто онлајн казино за рулет во живо. Работата е во тоа што ако се чувствувате удобно да играте на американското тркало, тогаш нема штета да продолжите со традицијата. 

Но, откако се населиле во казино во живо, време е да се развие малку храброст и да се истражи библиотеката за рулет. Како што беше кажано на почетокот, рулетот во живо доаѓа во многу варијанти и табели. Идејата е да им се даде на играчите ново чувство и повеќе можности за победа без да се жртвуваат основните основи на играта. Едноставно кажано, варијантните игри со рулет се само застрашувачки на хартија.

Добар пример е наградуваниот Lightning Roulette од Evolution. Програмерот додава неколку мултипликатори во комбинацијата во оваа игра за да ги зголеми вашите шанси за победа. Џекпот Рулет од Езуги е уште една одлична опција која го одржува класичен додека фрла прогресивен џекпот.

Кој е вашиот буџет?

Тука нема два начина; не се придружувајте на високо нестабилната коцкарска индустрија ако не планирате однапред. Накратко, подгответе се за сите ваши сесии за коцкање однапред со одвојување пари за оваа забава. И ова не треба да се пари наменети за важни работи како школарина, медицински сметки итн.

Но, како да ја знаете сумата со која треба да се обложите? Иако таканаречените „експерти за обложување“ препорачуваат 1.000 пати помала граница на табелата, можете да го користите правилото 50/30/20 што го популаризираше сенаторката Елизабет Ворен. 

Во овој случај, 50% треба да ги задоволи вашите основни потреби како здравствена заштита и кирија, додека 30% од вашиот приход треба да ги покрие вашите желби како обложување и забава. Потоа, 20% треба да одат директно на заштеди и инвестиции.

Но, кој начин и да одберете да креирате буџет за коцкање, суштинскиот проблем е да се обложите со пари што можете удобно да ги изгубите. И уште нешто, можете да го поделите банкротот на помали единици и да користите само максимум 5% од одредена единица по облог. Овде се работи за дисциплина!

Тркалезна брзина на рулет

Во просек, А редовен рулет во живо круг во живо казино трае околу 60 секунди. Во зависност од вашите преференции и искуството со играта, побрза или побавна рунда игра би ја направила. На пример, искусни играчи на рулет во живо не сакаат да губат време на флеш работи. Наместо тоа, тие претпочитаат побрзи рулети.

Ако сакате да играте на тркало за брз рулет, можете да изберете едно напојувано од автентични игри. Тоа е затоа што овој развивач на игри е познат по рулетните рунди кои траат само околу 23 секунди. Но, како што беше кажано претходно, оваа опција не е за зелени раце. Исто така, играњето на побрзо тркало не е погодно за управување со субсидирам.

Мајчин јазик

Акциони преноси на рулет во живо во реално време од најсовремени студија распространети низ светот. Како таков, ќе ги најдете повеќето дилери во живо кои зборуваат на англиски, кој е најпопуларниот меѓународен јазик. Но, што се случува со играчите кои не се Англичани?

За среќа, развивачи на игри добро го знаат овој факт. Така, за да привлечат повеќе играчи, тие нудат игри на мајчин јазик. Еволуцијата, особено, се истакна овде со изданија како Venezia Roulette, Svensk Roulette и Deutsches Roulette. 

Заклучок

Сè на сè, има многу работи што треба да се земат предвид при изборот на рулет. Но, која варијанта сакате да ја играте, секогаш имајте буџет за игри и изберете европско или француско тркало над американското тркало. И пред сè, играјте рулет во живо само во лиценцирани онлајн казина во живо за најдобро искуство. Уживајте!

Најнови вести

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €