Како да победите во рулет во казино во живо

Рулет

2023-01-17

Benard Maumo

Казината во живо се зголемуваат во популарност во последно време. Играњето рулет во казино во живо е исто како и во кој било друг тип на казино. Единствената разлика ќе биде верзијата на дилер во живо (ако е достапна). Инаку, се е исто. Значи, како што знаеме, Рулетот е една од најиграните игри во историјата на коцкањето и многумина ја сакаат. 

Како да победите во рулет во казино во живо

Многу луѓе се борат да победат во оваа игра, а ако сте еден од нив, тогаш сте на вистинското место. Рулетот е директна игра, но сепак може да биде комплицирана. Во овој водич, ќе ви кажеме детално како да победите во рулет во казино во живо. Значи, ако сакате да победите, тогаш продолжете да читате до крај. Сега, ајде да започнеме.

Изберете го рулетот што сакате да го играте

Првиот чекор е да изберете каков тип на рулет сакате да играте. Се разбира, можете да играте кој било рулет што го сакате, но најдобриот начин е да изберете еден и да се истакнете во него.

Секој може брзо да научи како да игра рулет поради неговиот едноставен кориснички интерфејс. За да играте Рулет, се што треба да направите е да внимавате добитната комбинација да се појави на линијата за исплата откако тркалото ќе се врти. Најдобриот аспект на рулетот е веројатноста да се добие голема сума, додека само да се изгуби мала сума. Играње во казино во живо За почеток, вашето искуство е, според тоа, помалку опасно.

Една од класичните игри што се здоби со огромна популарност е Рулет. Сепак, поради изобилството на варијанти на рулет, многу луѓе сметаат дека е предизвик да изберат само една. Американскиот, францускиот и европскиот рулет се трите основни варијации.

Играњето на било кој од трите е пријатно, и сите тие се врвни. Сите три игри со рулет се прилично слични една на друга, додека американскиот и европскиот рулет е најлесно за разбирање. Сепак, во споредба со другите две игри, Францускиот рулет има повеќе прописи. Како резултат на тоа, учењето ќе бара повеќе време. Но, можете да го играте овој ако сакате.

Затоа, можете да изберете помеѓу играње Американски рулет или Европски рулет ако барате едноставна игра за играње. Францускиот рулет е одлична опција, сепак, ако сакате да играте нешто малку попредизвикувачки.

Можете да изберете да играте која било од игрите со рулет врз основа на вашите преференции. Сепак, несомнено ќе ви се допадне да ги играте сите три бидејќи сите се одлични казино игри. Најдобро би било да не потрошите многу време за изборот на одреден рулет. Како што веќе беше наведено, можете да изберете помеѓу едноставната и сложената алтернатива, или можете само да му верувате на вашиот стомак.

Вежбајте колку што е можно повеќе

Откако ќе изберете кој тип на рулет сакате да го играте, вежбајте што е можно повеќе. Ако сте решиле да ги играте сите три, тогаш ќе треба да потрошите 3 пати повеќе време. Значи, најдобриот избор што го имате е да изберете еден и да го совладате. Вежбајте додека не ја сфатите играта и сите основи. 

Можете да играте која било игра во казина во живо бесплатно пред да играте за вистински пари. Затоа, вежбајте што е можно повеќе пред да играте за вистински пари. Но, прво, ќе треба да се навикнеш на основите и да почнеш да се коцкаш со пари. На овој начин, ќе разберете повеќе за Рулет.

Играјте според Правилата

Модерните игри со рулет можеби се многу поразновидни од трите варијации што штотуку ги спомнавме. Покрај тоа, нови игри со рулет имаат уникатни карактеристики и регулативи кои можат значително да променат како функционира сè.

Да го земеме Lightning Roulette како пример, многу популарна верзија со мултипликатори од Evolution. Веројатно треба да ги вклучите во вашето обложување бидејќи мултипликаторите влијаат само на директните облози. Ако не, можеби ќе играте на друга маса.

Но, со помалата основна исплата, зарем мултипликаторите навистина не го намалуваат RTP? Да, RTP е технички малку понизок. RTP не е причината зошто играте ризични игри како Lightning или Quantum Roulette. Учествувате во нив за возбудувањата и огромните максимални награди.

За да биде кратко, најдобриот пристап е да ја измените вашата стратегија со разгледување на прописите и карактеристиките на играта што ја играте. Во спротивно, изберете табела врз основа на тактиката што сакате да ја примените.

На пример, пронајдете стандардна маса за француски рулет ако сакате да продолжите со дури и парични облози. Од друга страна, играчите кои ставаат директни облози можеби ќе сакаат да ги земат предвид варијациите со множители и подобри шанси.

Обложувајте се на ниски минимални/високи максимални табели и избегнувајте облози со еден број

Со ставање помали облози на црвено или црно, можете брзо и лесно да ги подобрите вашите шанси за победа. Може да дадете и непарни облози, бидејќи тие нудат најдобри шанси за победа. Дополнително, луѓето кои штотуку почнале да играат рулет треба да се чувствуваат посигурни откако ќе го прочитаат ова.

Покрај тоа, не се приближувајте до облози со еден број. Плаќањето 1:35 на еден број може да изгледа разумно, но веројатноста да се добие е прилично мала. Затоа, направете поента да играте понекогаш и да се фокусирате на тоа игрите со најголеми шанси за победа за играчот.

Повеќекратни облози во агол за зголемување на коефициентите?

Започнете ја играта на масата за рулет со ставање различни облози во аголот, а казиното во живо со највисока плата ќе ви помогне во тоа. Ова ќе ги зголеми вашите шанси за победа. Сепак, изберете ја страната што е најблиску до победничкиот број. Аголните облози обично имаат награди од приближно 1:8 и со оглед на нивната зголемена веројатност за успех, тие се побезбедни од повеќето други видови облози.

Никогаш не верувај на тркалата

Истите проблеми што ги погодуваат другите производи повремено влијаат и на тркалата на рулет. Можеби не се идеални, а нивната употреба ќе предизвика абење и кинење. Ова се смета од страна на некои советници за стратегија за рулет како добро чувана тајна за освојување рулет. Теоријата е дека овие аномалии може да доведат до тоа некои тркала да удираат на одредени броеви почесто од другите. Ќе покажеме зошто тоа едноставно не е релевантно во казина со дилери во живо.

Само мал број луѓе можат да играат рулет маса во конвенционално копнено казино. Пред да стане премногу гужва, не повеќе од десетина или две. Ова може да им даде шанса на неисправните тркала да „летаат под радарот“ пред казиното да обрне внимание.

Сепак, илјадници учесници можат истовремено да играат игри со рулет во живо. Казиното би загубило стотици милиони доколку има недостатоци и некој го открие. Веб-страниците на казино нема да ги загрозат своите приходи ако има едно нешто на кое можете да се потпрете. Дополнително, бидејќи играта е дигитална, сите резултати и кругови се внимателно евидентирани и набљудувани. Веднаш би биле свесни ако има нешто чудно на масата. Препораките за стратегија за рулет што се потпираат на хардверот не е баш доверлив. Наместо тоа, побарајте посигурни упатства.

Заштитете ги вашите облози

Кој облог за рулет е најдобар е често поставувано прашање. Сепак, сите алтернативи за обложување имаат ист поврат на инвестицијата (RTP. Освен облозите за врвна линија/кош во американски рулет, кои не треба да ги играте во секој случај, наградите секогаш се во обратна корелација со ризикот.

Повеќето совети за рулет во прирачниците за казино ја нагласуваат вредноста на облозите дури и со пари. Тие се најмалку опасни облози, што ги прави погодни за почетници. Оваа стратегија, сепак, е спротивна на самата причина поради која се коцкаме на прво место. Колку и да е логично, ограничувањето на враќањето на 1:1 е досадно. Дополнително, сакаме да се обидеме и да играме Lightning Roulette за исплатата 999:1.

Едноставното ставање неколку облози е лесно решение. Извонредна илустрација е да се заработи еден пар пари и еден директно облог по круг. Директниот облог постои за да се постигне значителна заработка или мултипликатори. Од друга страна, дури и паричните облози се таму за да го одржуваат вашиот субсидирам на врвот и расте.

Различни стратегии

Како почетник, имате неколку стратегии за играње рулет. Прво, треба да го земете предвид Бонд пристапот, кој бара од вас да ставите 3 облози истовремено ако сте нови во Рулет. На пример, обложувате 10 долари на 0, 140 долари на полињата од 19 до 36 и 50 долари на полињата од 13 до 18. Затоа, веројатноста за губење е намалена на можноста топката да слета само на број помеѓу 1 и 12.

Можете исто така да ја користите стратегијата Мартингејл, која се фокусира на зголемување на облогот по секоја загуба за да се надоместат загубите. Оваа стратегија одамна е омилена меѓу љубителите на рулет. Оваа стратегија има за цел да победи еднаш и да ги надомести сите порази во минатото. Сепак, мора да започнете со мали и да играте исклучиво во црно или црвено користејќи ја оваа техника за играње.

Третата стратегија што можете да ја примените е правилото Фибоначи. Овој план има за цел да ги надомести сите претходни загуби и да одржи скромно водство. Во суштина, секој трет износ на облог мора да биде еднаков на вкупниот број на претходните два изгубени облози.

Користете ги бонусите за казино во живо

Користете ги бонусите за казино во ваша корист. Користејќи ги, ќе можете да играте и да добивате пари бесплатно. Ќе добиете бесплатни вртења, награди и многу други видови на бонуси што можете да ги користите. Веќе заработувате пари со наградите бидејќи ви дадоа бесплатни пари за обложување. Едноставно играјте го низ доволно време за да ги достигнете потребните облози. Ако вашите пари од бонус ја поминат оваа процедура, добро сте да одите.

Дури и ако ги изгубите парите од бонус, нема да биде важно, бидејќи тоа беше само награда која ви ја даде казиното. Но, ако освоите повеќе пари од тоа, тогаш тоа е извонредно достигнување. Новоотворените казина им обезбедуваат на корисниците огромни бонуси бидејќи тие треба да го заработат своето место на пазарот. Значи, подобро е да најдете ново и доверливо казино во живо.

Знајте кога да престанете

Најдобро би било да се воспостави временска и финансиска граница за тоа колку време ќе потрошите играјќи. Никогаш не излегувајте надвор од линијата што сте ја избрале. Најдобро би било да ограничите и колку можете да освоите. Да претпоставиме дека си поставил цел од 100 долари за себе и ја постигнуваш пред да застанеш за тој ден. Не дозволувајте алчноста да ве натера да го изгубите она што веќе сте го стекнале.

Од друга страна, ако вашата капа за загуба е 50 долари, треба да престанете да играте веднаш штом сте изгубиле толку пари и да им дадете пауза. Никогаш не дозволувајте вашите чувства да влијаат на некоја ситуација. Одржувајте смиреност кога играте рулет додека ги земате предвид шансите во областа за вежбање, пробувате нови идеи и постојано барате нешто свежо.

Ќе изгубите некои натпревари; ќе освоиш некои. Така функционира. Затоа, не дозволувајте да се мачи и играјте со свеж ум за да победите. Ова е тоа за водич. Се надеваме дека ќе научите нови работи и ќе развиете вештини за да станете подобар играч на Рулет и да победите на некои натпревари.

Заклучок

Рулетот е една од познатите казино игри во живо. Омилена игра на многу играчи е Рулет, бидејќи ги сакаат шансите. Ако сте почетник, мора да го следите водичот и да направите сè соодветно. Со тоа, ќе можете да станете подобар играч во Рулет.

Рулетот не е предизвикувачка игра, но ќе ви требаат некои вештини за да ја играте секоја игра. Значи, за да ги стекнете тие вештини, ќе треба да се потрудите. Сè додека поминувате доволно време, ќе станете добар играч. Изберете го рулетот на кој сакате да играте и вежбајте колку што можете повеќе. На овој начин, што е можно поскоро ќе се истакнете во Рулет. Значи, тоа е само прашање на време. Бидете доследни и уживајте во играта.

Најнови вести

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови
2023-05-30

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €