Најлошите стратегии за коцкање со рулет

Рулет

2021-12-09

Benard Maumo

Рулетот е една од оние основни игри во најдобрите казина во живо. Благодарение на неговите едноставни правила, високата исплата и RTP погодна за играчите, оваа игра се смета за една од најдобрите за играње. Но, иако ви треба среќа за да победите во облог во рулет, добро сработената стратегија сигурно ќе ви помогне. Значи, овој пост не е за дискусија за најдобрите стратегии за рулет, туку за најлошите што треба да се избегнуваат. Продолжи да читаш!

Најлошите стратегии за коцкање со рулет

Системот Мартингејл

На играчите на блек џек и покер им треба минимален вовед во овој систем на обложување. За оние кои не знаат, стратегијата Мартингејл ги советува играчите да ја зголемат својата единица за обложување за 100% по секоја загуба. На пример, играчот може да се обложи 10 долари на црвено и да изгуби. Потоа, тие се бришат и се обложуваат 20 долари на црвено и повторно не успеваат. Системот ги повикува играчите да продолжат да го удвојуваат својот облог додека не победат.

Но, иако овој систем може да работи, тој често ќе го остави вашиот субсидирам модринки и повредени. Зошто? Системот Martingale ги советува играчите брзо да ја зголемат почетната големина на облогот. Проблемот е што ќе го достигнете максималниот облог на табелата, тоа е ако вашиот субсидирам е сè уште наоколу. Понатаму, шансите за слетување црвено или црно во казино со дилер во живо се секогаш исти.

Управувањето со банкроти е добро, но…

Тука нема два начина; играчите мора да имаат субсидирам за да уживаат и да успеат во која било форма на коцкање. Но, лошата вест е дека практикувањето на управувањето со субсидирам не гарантира победи. Сепак, повеќето играчи на рулет сè уште мислат дека управувањето со пари е алката што недостасува за успешна игра.

Работата е дека управувањето со пари функционира само во зависност од вашите стапки на добивка и загуба. Во систем на позитивна прогресија, банкротот ќе се распадне порано од очекуваното. Негативниот систем што напредува е малку корисен. Но, сепак, вашиот субсидирам ќе добие удар, иако со побавна стапка.

Шаблони за обложување

Постои вообичаена заблуда дека играњето рулет може да има одредена шема. Како такви, играчите често го снимаат секој резултат, без разлика дали играат во казино во живо или копнено казино. Целта е да се означат топлите и ладните броеви. Некои сајтови за коцкање дури и автоматски ќе ви ги кажат овие бројки.

Но додека среќните броеви во рулет можеби се реални, искусни професионалци знаат дека ова е само заблуда. Освен ако тркалото не е компромитирано за да фаворизира одредени броеви, секоја цифра има еднакви шанси да се појави. Исто така, секое вртење на рулет е независно. Затоа е препорачливо да играте на лиценцирани сајтови за коцкање кои нудат игри од NetEnt, Evolution, Ezugi и други домашни имиња.

Оградување на залог

Обезбедувањето на облозите е слично како осигурување од загуби. На едноставен јазик, некои обложувачи покриваат повеќекратни резултати за да ги минимизираат загубите и да ги зголемат нивните шанси за победа. Иако оваа стратегија е распространета во спортското обложување, некои играчи ја користат во рулет. Тие можат да стават низок облог и висок залог за да покријат неколку броеви.

Но, од друга страна, оваа стратегија вреди да се размисли само ако сакате да фатите повеќе акција и забава. Победниците треба целосно да го игнорираат. На пример, играчот става $10 на 1 до 15 и еднаков износ на 25 до 36. Ако се претпостави дека првиот победува, а вториот губи, тие завршуваат со загуба. Во заштитата на облозите, мора да се молиме да победи облогот со повисоко плаќање.

Заклучок

Затоа, следниот пат кога ќе ги видите овие системи некаде, љубезно направете истражување пред да купите нешто. Интелигентните играчи на казино знаат дека победувањето на работ на куќата може да биде висок ред дури и со најдобриот систем за обложување. Но, ако инсистирате да користите стратегии како што се заштита од облози и Мартингејл, направете го тоа за забава. Како и да е, мора да се практикува управување со субсидирам.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести