Најдобри стратегии и совети за обложување Sic Bo во живо

Сик Бо

2022-05-18

Ethan Tremblay

Ако кампувате овде за да научите како да играте Sic Bo во казино во живо, тоа е одлична одлука. Во овој пост, ќе знаете што точно е Sic Bo и како да играте Sic Bo во живо без напор. Овој пост исто така ќе обезбеди совети и стратегии за играње на оваа игра за победи. Но, обележете ве, куќата секогаш има предност во Сик Бо, како и другите казино игри во живо засновани на среќа. 

Најдобри стратегии и совети за обложување Sic Bo во живо

Што е Sic Bo во живо?

Сик Бо или Таи Саи е игра на маса која се игра со три коцки. Тоа е една од двете казино игри во живо што се играат со коцки, а другата е глупости во живо од Evolution Gaming. Тоа рече, во живо Сик Бо релативно лесно се учи и игра. Главната цел е да се предвиди исходот од фрлените три коцки. Само ставете облог, дилерот тресе и фрла коцки, а вие добивате или губите во зависност од вкупниот исход што сте го предвиделе. 

Типови облози Sic Bo

Сик Бо има неколку опции за обложување на масата. Најраспространетите облози Sic Bo се облозите за големи и мали. Во мали облози, предвидувате дека исходот од вкупниот број на ролната ќе биде нешто помеѓу 4 и 10. Од друга страна, Големиот облог има збир од (вклучувајќи) 11 до 17. Овие облози имаат сооднос на исплата од 1:1 и имаат најнизок раб на куќата во Сик Бо.

Ако не сте расположени да ги ставате малите и големите облози, можете да го изберете облогот Поединечна коцка. Во овој случај, предвидувате дека ќе се појави одреден број на трите склопени коцки. Играчите можат да се обложуваат на кој било број од 1 до 6 и да уживаат во исплата 1:1 ако се појави на една коцка. Ако бројот се појави на две или три коцки, исплатата се зголемува на 2:1 или 3:1. 

Други вообичаени облози во живо Sic Bo се облозите за двојни и тројни. Играчите предвидуваат дека истиот број ќе се појави на две коцки и ќе добијат исплата 10:1 на првата. Истиот метод е применлив за тројни облози, иако исплатата е поголема на 30:1. Значи, успешен облог од 1$ може да ви даде 30$ во добивка. Сепак, предноста за овие две облози е 18,25% и 13,89%, соодветно.

Најдобрите стратегии за обложување Sic Bo на интернет

Имајте пари и играјте за забава

Сик Бо е чисто заснован на среќа во живо казино игра. Затоа, ниту една обложувачка стратегија не може да им гарантира на играчите победа. Најдобрата опција е да креирате банкарска сметка за коцкање и да се забавувате што е можно повеќе. Едноставно кажано, немојте целосно да ги вложувате вашите надежи во системите за обложување, бидејќи куќата секогаш има предност. Затоа, верувајте во среќата и играјте понатаму. Доколку дојде до пристојна победа, веројатно е време да се прошетате. 

Обложувајте се на мали или големи облози

Како што беше кажано првично, малите и големите облози се примарните облози во живиот Sic Bo. Затоа, повеќето живи казина Sic Bo ќе ги понудат овие два облози. Овие облози имаат до 105 добитни комбинации, па оттука и нискиот раб од 2,78%. Сепак, соодносот на исплата 1:1 може да ги одложи играчите со високи ролери. Значи, размислете за нешто како Тројниот облог ако им верувате на вашите храброст. 

Избегне од тројки

Тројните облози не се за оние со слабо срце. Иако соодносот на исплати овде е примамливо добар, овие облози имаат некои од најлошите рабови во индустријата. Земете го Специфичниот троен облог, на пример. Во овој облог, гејмерите предвидуваат дека одреден број ќе се појави на сите коцки и ќе уживаат во исплата 180:1. Сепак, имате само една добитна комбинација и висок раб од 16,20%.

Одберете ја масата мудро

Звучи сложено? Можете лесно да забележите „добра“ или „лоша“ табела Sic Bo со гледање на коефициентите за 4 и 17 вкупно. Ова треба да биде јасно наведено на распоредот на табелата. Имајќи го тоа кажано, стандардниот сооднос е 60:1 или 1 победи 60. Ова ви дава раб на куќата од 15,28%, иако најдобрите табели може да имаат 65:1 и намален раб од 8,33%. Сега тоа речиси ги удвојува вашите шанси за победа. 

Играј бесплатно

Конечно, играјте го Sic Bo бесплатно за да избегнете да изгубите сè што имате. Најдоброто онлајн казино во живо Sic Bo треба да понуди нови и лојални играчи бонуси за казино во живо да ги амортизираат нивните банкроти. Можете да внимавате на бесплатни чипови, бонуси за повторно вчитање, враќање на готовина за викенд, итн. Ништо не е послатко од бесплатни најдобрите казина во живо.

Заклучок

Sic Bo е очигледно една од наједноставните казино игри во живо за играње. Поставете ги чиповите за обложување, предвидете број и молете се за најдоброто. Запомнете дека ниту една стратегија не може да ја победи куќата во Сик Бо. Но, тоа не значи дека треба слепо да одите на тројки и двојки.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести