Совети за казино во живо за почесто освојување

Игри

2022-03-06

Katrin Becker

Играњето во казино во живо е несомнено интригантно. Програмерите на игри ги дизајнираат овие игри за да понудат реално искуство со коцкање проследено во реално време од луксузни казино студија. Но, исто како играњето во копнено казино, гејмерите мора да се вооружат со потребните совети за казино за да успеат во казина во живо. Без соодветен план, вашата кариера за играње во живо ќе падне уште пред да започне. Значи, кои се барањата за да се биде врвен играч на казино во живо?

Совети за казино во живо за почесто освојување

Играјте во легално казино

Коцкањето во живо никогаш не може да биде мазно и забавно ако се игра во непријателските казина. Овие казина се познати по задржувањето на добивките на играчите и местењето на резултатите од играта. Ќе бидете шокирани кога ќе дознаете дека дури и казиното со најголема доверба било тужено претходно. Нечесните казина грубо одбиваат да платат со цитирање на слаби клаузули на нивната страница за Т и С. Некои дури се обидуваат да подмитат играчи за да прифатат помалку од она што го освоиле.

Така да бидеме безбедни, прочитајте ги критиките за казино во живо како LiveCasinoRank и други страници за преглед на играчи за да ги познавате легитимните и несигурни сајтови. После тоа, проверете дали угледно тело го лиценцира казиното. Најдобрите казина се лиценцирани од MGA, Владата на Гибралтар, UKGC, Шведската управа за коцкање итн. И, се разбира, казино игрите во живо треба да бидат обезбедени од Microgaming, Ezugi, Evolution, Authentic Gaming и други сигурни имиња.

Создадете буџет за коцкање

Едно е сигурно; казина во живо не нудат бесплатен ручек. Со други зборови, гејмерите не можат да ги играат овие игри бесплатно како со демо верзии на игри базирани на RNG. Причина? Казината трошат богатство за да ги пренесуваат овие игри од студијата ширум светот. Тие инвестираат во човечки услуги, камери, софтвер, згради итн. 

Сега кога го знаете ова, играјте игри со казино во живо само кога имате доволно пари за губење. Едноставно кажете, строго играјте со пари без кои можете да живеете. Започнете со одвојување пари за сметки за струја, школски такси, здравствена заштита и други потреби пред да подготвите буџет за коцкање. Па дури и при тоа, не се обложувајте со повеќе од 5% од вкупниот буџет на една рака. Тоа е општо правило!

Играј бесплатно

Нема подобар начин да го заштитите вашиот субсидирам од бесплатното играње казино игри. Затоа, никогаш не заобиколувајте шанса да барате бонуси. Најчестите бонуси за казино во живо вклучуваат бонуси без депозит, бонуси за депозит, враќање на готовина, бесплатни вртења, ВИП покани итн. Ако е можно, секогаш одете со бонус без депозит бидејќи не треба да депонирате ништо за да го побарате.

Но, кој и да е достапен бонус за казино во живо, секогаш прво читајте ги одредбите и условите. На пример, казино во живо може да понуди бонус без депозит од 20 долари со услов за обложување 20 пати. Сега ова значи дека мора да играте со парите од бонус најмалку 20 пати (играјте со 400 долари) пред да ги наплатите. Поради оваа причина, погледнете го и минималното ограничување на облогот за бонусот и датумот на истекување.

Стапка на враќање на играта

Внимателно проучете дали игра во живо има вистинска вредност за парите. Едноставно кажано, погледнете дали стапката на RTP (враќање во плеерот) е податлива. Во добро сценарио, не се задоволувајте со ништо помалку од 96%, иако повеќето игри на маса нудат многу повеќе од ова. Ако играта нуди стапка од 96%, тоа значи дека играчите можат да добијат до 96 долари за секој облог од 100 долари. Значи, колку е поголем RTP, толку подобри се враќањата.

Покрај тоа, RTP значително влијае на вашите часовни загуби. Размислете за ова; избирате игра со 4% куќен раб (96% RTP). Потоа, играте 100 раце на час, а секоја рака чини 5 долари. За да ја пронајдете загубата на час, едноставно помножете го работ на куќата со просечниот облог и стрелките на час. Во овој случај, тоа е 5 долари. Значи, повторно, повисок RTP значи помалку загуби.

Играјте игри со вештини

Оваа точка е донекаде испреплетена со стапката на враќање на играта на колкот. Играњето игри засновани на вештини гарантира дека може да се појави лукава стратегија. Од друга страна, игрите засновани на среќа како бакара, рулет и глупости ги намалуваат играчите на гледачи откако ќе се обложуваат. Накратко, имате поголема контрола врз исходот на играта со варијанти како блек џек и покер.

Земете покер, на пример. Гејмерите може да одредат кога да преклопат, повикуваат или удвојуваат, во зависност од вредноста на нивната рака. Можете дури и да блефирате за слабата вредност на раката да изгледа силно и да ги заплашите другите играчи да се преклопат. 

Блек Џек е уште подобар. Гејмерите можат да научат да бројат карти за да ја победат куќата во нивната сопствена игра. Двете игри им нудат на играчите супер висока вредност на RTP од повеќе од 99,50% со оптимална стратегија. Сега тоа е уште една причина да играте во казино во живо. 

Заклучок

Одете напред и намалете ги губитничките сесии со овие совети за казино. Но запомнете, ништо не е загарантирано. Всушност, создавањето банкроти е за одговорно коцкање отколку намалување на работ на куќата. Други стратегии како играње со бонуси и намалување на RTP ќе функционираат само на краток рок. Затоа, играјте за забава и третирајте ја секоја победа како бонус.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести