Игри

August 23, 2023

Врвни совети за почетници во казино игри во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Со акција во реално време и интерактивна игра, од витално значење е да им пристапите на виртуелните маси на дилерите во живо со основно разбирање. Овој водич нуди врвни совети за навигација на сцената на казино во живо, осигурувајќи дека вашите првични напади се и пријатни и стратешки. Прифатете ги најважните работи од игрите во живо со самодоверба, поставувајќи ја сцената за потенцијално наградувачко искуство.

Врвни совети за почетници во казино игри во живо

Среќа?

Игри во живо генерално се достапни во две категории - игри засновани на среќа и игри засновани на вештини. Со првото, на играчите не им се потребни никакви вештини за обложување за да создадат формула за победа. Наместо тоа, ставете облог и почекајте го исходот. Добри примери се:

  • Сик Бо
  • Рулет
  • Зарове
  • Бакара

Од друга страна, игрите засновани на вештини се малку сложени бидејќи играчите можат да користат оптимални стратегии за победа. На пример, можете да одлучите кога да удрите, стоите или удвоите во покер игра во живо. Исто така, играчите можат брои карти во блек џек да се намали работ на куќата на помалку од 0,50%.

Но, која било игра да ја изберете, секогаш запомнете дека коцкањето е за среќа. Сепак, игрите засновани на вештини се совршени бидејќи ги спротивставуваат играчите против дилерот или другите играчи. Ова значи дека можете почесто да победувате ако сте добри во тоа.

Рулет

Казино во живо агрегаторите на содржини се многу креативни. Тие изработија начини за реконструкција и преработка на класичните игри на маса за да изгледаат понови и попријатни за играње. На пример, Evolution направи солидна работа на Super Sic Bo, кој ги одржува основните основи на Sic Bo додека додава случајни множители до 1.000 пати повеќе од влогот.

Друго возбудливо издание од Evolution е наградуван Молња рулет. Во оваа игра, играчите можат да добијат Среќен број и да добијат Среќна исплата до 500x. И ако сè уште сте по најдобра исплата во живи казина, разгледајте нешто како Live Jackpot Baccarat од Ezugi.

За да ја скратите приказната, играјте варијантни игри наместо класици. Правилата на играта остануваат исти, но со случајни броеви и множители. Само забележете дека некои игри како Lightning Roulette може да ги жртвуваат шансите за исплата во некои облози за да ги финансираат функциите во играта.

The House Edge

Работ на куќата е во основа стапката на поврат што оди во куќата или маржата на куќата. Значи, за да ја пресметате предноста на куќата, едноставно одземете RTP од 100%. Добрата работа е што повеќето развивачи на игри обично ги обезбедуваат овие витални информации. 

Како што рече, најдобра практика е да играте само казино игри во живо со стапка на враќање од 96% и повеќе. Се разбира, ова важи и за игрите базирани на RNG, како што се слот машините и игрите на маса базирани на среќа. Работата е во тоа што повисок RTP значи поголеми победи на долг рок и помалку изгубени сесии.

Покрај тоа, користете го RTP за да ги пресметате вашите часовни загуби. На пример, можеби играте покер игра во живо со 2% предност на куќата. Потоа, играте 200 раце на час, а секоја рака чини 10 долари. Овде, просечната часовна загуба ќе биде 2% x 200 x 10 $ = 40 долари. Значи, колку е поголема предноста на куќата, толку се поголеми загубите на час и толку повеќе губите.

Како и стандардните игри на маса со RNG, игрите во казино во живо имаат различни граници на масата. Ова може да биде нешто од 0,10 до дури 20.000 за ВИП играчи и високи ролери. За среќа, игрите во живо ги прикажуваат овие информации видно пред да ставите облог. Буџетските играчи треба да се придржуваат до игрите со пониски граници како Super Sic Bo, кој дозволува облози од 0,10. Очигледно, играњето со пониски лимити на облози му овозможува на вашиот субсидирам да трае подолго во собата на дилерите во живо. Но, ова значи помали исплати. 

Исто така, проверете колку долго траат круговите на играта. Некои игри како Live Roulette на Authentic Gaming нудат рунди од 20 секунди. Но, повторно, побрзите рунди на играта како ова може да го изедат вашиот субсидирам прилично брзо.

Програмери на игри свесни се за фактот дека не сите играчи разбираат и зборуваат англиски. Така, тие создаваат домашни игри во живо. Едноставно кажано, овие игри се достапни на јазиците што зборуваат мајчин јазик како дански, индиски, италијански, итн. Понекогаш, дури и жив дилер ќе го зборува мајчиниот јазик.

Како што се очекуваше, Evolution Gaming е главниот иноватор во овој аспект. На пример, шпанските играчи можат да уживаат во реалното чувство на блек џек во Блек Џек En Vivo. Германските играчи, од друга страна, можат да уживаат во Deutsches Blackjack.

Разгледајте ги овие критични совети при изборот на казино игра во живо. Други работи вклучуваат лиценцирање и тестирање на игри, читање прегледи на игри и играње во најбрзото казино за исплата. Но, сè што е кажано, играјте за забава и намалете ги вашите очекувања за победа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето
2024-06-05

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето

Вести