Совладете ја уметноста на играње на најдобрите казино игри во живо со овие совети

Игри

2022-04-19

Eddy Cheung

Помина времето кога играчите седеа наоколу чекајќи RNG (генератор на случаен број) да одлучи за резултатите од играта. Наместо тоа, најдобрите казино игри во живо се оние што нудат вистинско искуство во казино помешано со неочекувани награди како мултипликатори. 
Но, тоа е полесно да се каже на хартија. Пронаоѓањето на совршени казино игри во живо за играње е играчка вештина сама по себе. Всушност, постојат стотици игри во живо за играње во најдоброто казино во живо. Така, за да го направите вашето пребарување малку едноставно, овој пост има неколку испробани и докажани совети за избор на игри во живо. 

Совладете ја уметноста на играње на најдобрите казино игри во живо со овие совети

Вештина или среќа?

Игри во живо генерално се достапни во две категории - игри засновани на среќа и игри засновани на вештини. Со првото, на играчите не им требаат никакви вештини за обложување за да создадат формула за победа. Наместо тоа, само ставете облог и почекајте го исходот. Добри примери се:

  • Сик Бо
  • Рулет
  • Игра на зарове
  • Бакара

Од друга страна, игрите засновани на вештини се малку сложени бидејќи играчите можат да користат оптимални стратегии за победа. На пример, можете да одлучите кога да удрите, стоите или удвоите во игра на покер во живо. Исто така, играчите можат да бројат карти во блек џек за да го намалат работ на куќата на помалку од 0,50%.

Но, која и да играте да ја играте, секогаш запомнете дека коцкањето е за среќа. Сепак, игрите засновани на вештини се совршени бидејќи ги спротивставуваат играчите против дилерот или другите играчи. Ова значи дека можете почесто да победувате ако сте добри во тоа.
Стандардна или варијанта?

Казино во живо агрегаторите на содржини се многу креативни. Тие изработија начини за реконструкција и преработка на класичните игри на маса за да изгледаат понови и попријатни за играње. На пример, Evolution направи солидна работа на Super Sic Bo, кој ги одржува основните основи на Sic Bo додека додава случајни множители до 1.000 пати повеќе од влогот.

Друго возбудливо издание од Evolution е наградуваниот Lightning Roulette. Во оваа игра, играчите можат да добијат Среќен број и да добијат Среќна исплата до 500x. И ако сè уште сте по најдобра исплата во живи казина, разгледајте нешто како Live Jackpot Baccarat од Ezugi.

За да ја скратите приказната, играјте игри со варијанти наместо класици. Правилата на играта остануваат исти, но со случајни броеви и множители. Само имајте во предвид дека некои игри како Lightning Roulette може да ги жртвуваат шансите за исплата во некои облози за да ги финансираат функциите во играта.

Куќата Еџ

Работ на куќата е во основа стапката на поврат што оди во куќата или маржата на куќата. Значи, за да ја пресметате предноста на куќата, едноставно одземете го RTP од 100%. Добрата работа е што повеќето развивачи на игри обично ги обезбедуваат овие витални информации. 

Како што рече, најдобра практика е да се играат само игри во казино во живо со стапка на враќање од 96% и повеќе. Се разбира, ова важи и за игрите базирани на RNG, како што се автоматите и игрите на маса базирани на среќа. Работата е во тоа што повисок RTP значи поголеми победи на долг рок и помалку изгубени сесии.

Покрај тоа, користете го RTP за да ги пресметате вашите часовни загуби. На пример, можеби играте покер игра во живо со предност од 2%. Потоа, играте 200 раце на час, а секоја рака чини 10 долари. Овде, просечната часовна загуба ќе биде 2% x 200 x 10 $ = 40 долари. Значи, колку е поголема предноста на куќата, толку се поголеми загубите на час и толку повеќе губите.

Ограничувања на табелата и брзина на играта

Како и стандардните игри на маса со RNG, игрите во казино во живо имаат различни граници на масата. Ова може да биде нешто од 0,10 до дури 20.000 за ВИП играчи и високи ролери. За среќа, игрите во живо ги прикажуваат овие информации видно пред да ставите облог. 
Буџетските играчи треба да се придржуваат до игрите со пониски граници како Super Sic Bo, што дозволува облози од 0,10. Очигледно, играњето со пониски лимити на облози му овозможува на вашиот субсидирам да трае подолго во собата на дилерите во живо. Но, ова значи помали исплати. 

Исто така, проверете колку долго траат круговите на играта. Некои игри како Live Roulette на Authentic Gaming нудат рунди од 20 секунди, совршени за искусни играчи. Но, повторно, побрзите кругови на игра како оваа може прилично брзо да го изедат вашиот субсидирам. 

Јазик на играта

Програмери на игри се во чекор со фактот дека не сите играчи разбираат и зборуваат англиски. Така, тие создаваат домашни игри во живо. Едноставно кажано, овие игри се достапни на јазиците што зборуваат мајчин јазик како дански, индиски, италијански, итн. Понекогаш, дури и дилерот во живо ќе го зборува мајчиниот јазик.

Како што се очекуваше, Evolution Gaming е главниот иноватор во овој аспект. На пример, шпанските играчи можат да уживаат во реалното чувство на блек џек во Блек Џек En Vivo. Германските играчи, од друга страна, можат да уживаат во Deutsches Blackjack. 

Заклучок

Разгледајте ги овие критични совети кога избирате казино игра во живо. Други работи вклучуваат лиценцирање и тестирање на игри, читање прегледи на игри и играње во најбрзото казино за исплата. Но, сè што е кажано, играјте за забава и намалете ги вашите очекувања за победа. Поминете си убаво!

Најнови вести

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €