Најдобра Bet on Teen Patti Казино Во Живо во 2023

Играта Bet on Teen Patti порасна во популарност како една од најатрактивните игри во живо во казината. Тоа е елегантна игра со прекрасни анимации кои позајмуваат елементи и стилови на играње од покер и бакара. Основната игра им овозможува на играчите да го изберат спортистот на кој сакаат да се обложуваат. Пред да можат да погледнат некоја од картите, играчите мора прво да ги обложуваат своите облози.

Сепак, за разлика од Live Baccarat, нема анте облог. Наместо тоа, обложувачите избираат да се обложуваат на играчот А или на играчот Б. Тие исто така можат да се обложуваат и на кој било од други странични облози достапни во казиното во живо на Teen Patti. Сите облози се ставаат во исто време. Оваа игра ја играат луѓе од сите возрасти. Играта може да се преземе преку Google Play или Apple App Store.

Како да играте облог на тинејџерка Пети

Како да играте облог на тинејџерка Пети

Тоа е многу едноставна игра во која обложувачите можат да изберат на кој играч да ги вложат своите облози. Покрај овие главни облози, има и странични облози. На секој играч му се дава исто време да ги стави своите облози. После тоа, дилерот на системот извлекува по три карти за играчот А и играчот Б.

Системот проверува која страна има подобра комбинација на карти и тој играч станува победник. Системот потоа соодветно ги издава исплатите. Во случај на нерешено, системот ги враќа влоговите на играчите на нивната сметка.

Обложувајте се на правилата за тинејџерски Пети

Секоја игра има свои правила иако тие секогаш се разликуваат. Подолу е поедноставен список на правила на играта.

● Со секој играч се делат само три карти
● Штом тајмерот ќе престане, повеќе не може да се обложуваат на тој круг од играта
● Добивањето на главниот облог секогаш ќе резултира со исплата од 0,95:1

Обложувајте се на стратегија за тинејџери Пети

Прво, наградата што играчот ја добива за победа зависи од вредноста на облогот на играчот. Играчите можат да вложуваат само помеѓу $1 и $500 или на главни облози или на странични облози. Нема една стратегија за тоа; некои избираат да одат на неколку високи влогови, додека други може да одат на многу ниски влогови. Играчите секогаш треба да ги следат правилата на тинејџерката Пети.

Како да играте облог на тинејџерка Пети
Најдобрите начини на плаќање во Bet on Teen Patti Live Casino

Најдобрите начини на плаќање во Bet on Teen Patti Live Casino

Повеќето начини на плаќање се едноставни за користење за да се внесе вистински готовина Тин Пати во казината. За да направат депозит, се што им треба на играчите се информациите за плаќање и доволно пари за да ги стават на лична сметка на казино. Кога ќе го направат својот прв депозит, од новите играчи ќе биде побарано да достават информации за плаќање за нивните избраниот начин на плаќање. Кога играте онлајн, треба само еднаш да ги внесете овие детали.

Со повлекувања, од играчите обично се бара да го користат истиот метод што го користеле за депонирање пари во казиното. Доколку претпочитаниот начин на плаќање не дозволува повлекување, корисниците имаат можност да користат друг начин на плаќање. Повлекувањата се често побавни од депозитите. Причината е што тие мора да поминат низ процесот на верификација на казиното. Многу сајтови го прават тоа за да ги заштитат своите покровители и да спречат измами.

Популарни опции за плаќање

Кредитни картички, дебитни картички, и дури припејд картички се вообичаени начини на плаќање во врвни казина во живо. Опциите за плаќање Teen Patti со вистински пари вклучуваат:

  • VISA картички
  • MasterCard

Друго е-паричници кои се исто така остварливи опции за обложувачите се:

  • Нетлер
  • Скрил
  • PayTM
  • Астропеј
  • УПИ

Некои казина во живо им дозволуваат на играчите да користат криптовалути како:

  • Биткоин
  • Етереум Речиси секоја валута е прифатена за депозити и повлекувања. Доколку не земат одредена валута, тие им обезбедуваат на клиентите можност да ја конвертираат валутата пред да продолжат.
Најдобрите начини на плаќање во Bet on Teen Patti Live Casino
Обложување во живо на провајдери на софтвер Teen Patti

Обложување во живо на провајдери на софтвер Teen Patti

Популарен провајдер на софтвер

Езуги е убедливо најпопуларниот провајдер на игри на Bet on Teen Patti софтвер за живи казина. Тоа е фирма која е специјализирана за игри во живо и казино игри со карти кои имаат најдобар ангажман на играчи. Основана е во 2013 година. Bet on Teen Patti онлајн е достапна 24 часа на ден, 7 дена во неделата и се емитува во живо од нивните студија. Компанијата им обезбедува на операторите најновите софтверски решенија Teen Patti. Тие вклучуваат неколку уникатни карактеристики кои ќе ги воодушеват гејмерите во живо на Teen Patti. Насловите на играта се исто така безбедни и на обложувачите им овозможуваат одлично искуство со играње карти.

Други провајдери на софтвер

Mobzway и AIS Technolabs се меѓу неколкуте други провајдери на софтвер за вистински игри со готовина Teen Patti. Сите овие во живо казино даватели на софтвер имаат врвни развивачи на игри во персоналот. Тие се технички вешти во создавање на различни забавни наслови. Дизајнерите на играта нудат најнапредни функции и незаменливо корисничко искуство. Гејмерите можат да го користат разговорот во живо на играта и да бараат помош за услуги на клиентите на онлајн платформата за игри на давателот.

За да се поттикне режимот на повеќе корисници, креативниот тим на програмери на провајдерот на софтвер вклучи социјални платформи во игрите во живо на Teen Patti. Онлајн платформите за социјални медиуми им овозможуваат на корисниците да се натпреваруваат едни со други. Провајдерите на софтвер Teen Patti исто така користат врвна технологија за да произведуваат наслови без грешки. Дури и по доставувањето на софтверот до казиното во живо на Teen Patti, програмерите на давателот се секогаш достапни да му помогнат на операторот со какви било технички проблеми.

Обложување во живо на провајдери на софтвер Teen Patti
Обложување во живо на исплати за тинејџери Пети, странични облози и „House Edge“

Обложување во живо на исплати за тинејџери Пети, странични облози и „House Edge“

RTP за рацете на тинејџерката Пети во играта во живо е 97,39 проценти. Колку е повисоко RTP, толку е поголема веројатноста играчите да победат во секое коло. Како резултат на тоа, играчите во врвни казина во живо имаат шанса да победат на овој натпревар. Главниот облог и страничните облози се двата типа на облози во играта. Играчите погодуваат кој ја има најдобрата покер рака во главниот облог. Сепак, може да се направат многу странични облози, а за да победат, играчите мора да ги следат правилата на Тин Пати.

Со правилата на Teen Patti, секој играч има исто време да ги обложи своите облози. После тоа, дилерот на системот дистрибуира по три картички на секој учесник. Механизмот одредува кој играч има најдобра комбинација на карти и таа личност се прогласува за победник. Исплатите потоа се обработуваат од системот. Во случај на нерешено, системот ќе ги кредитира сметките на играчите со нивните влогови.

Правила за обложување

Секоја игра на Bet on Teen Patti има свои правила.

За редовни облози, раката за играње, анте и директно долниот дел имаат исплата од:

1:1

Ројал и стрејт флеш и двата имаат исплата од:

5:1

Трио рака се исплаќа во сооднос од:

4:1

Има повисоки исплати на Пар или подобри раце. Највисоката исплата за мини кралски е обично

200:1

Следуваше директно испуштање на 40:1 и трио на 30:1. Остатокот има пониски стапки.

40:1

Проследено со трио на:

30:1

Директната исплата е:

6:1

Боја/флеш има исплата од:

3:1

За бонусот 3+3, Royal Flush има неверојатна исплата од:

1000:1

Стрејт флеш има исплата на

200:1

Четири од еден вид имаат исплата од:

50:1

Плаќањата за целосна куќа и флуш се приближно споредливи на:

25:1 и 20:1

Плаќање за прав:

20:1

Во остатокот од играта, плаќаат тројца од еден вид:

5:1

Обложување во живо на исплати за тинејџери Пети, странични облози и „House Edge“
Играње обложување во живо на Teen Patti со вистински пари

Играње обложување во живо на Teen Patti со вистински пари

Нема сајтови за вистински пари

Има многу варијации на RNG достапни за секој што сака да игра бесплатно. Тие се против софтвер кој ги меша картичките по случаен редослед. Во одредени бесплатни игри се користат традиционални правила. Овие не се исти како кога се игра за вистински готовина. Облозите за виртуелни пари им овозможуваат на корисниците да ги подобрат своите способности за коцкање преку Интернет со вежбање со казина за коцкање со виртуелни пари.

Обложување со вистински пари на Teen Patti сајтови

Ставете облог на изборите на Тин Пати. Сите играчи започнуваат со идентично салдо на поени и се натпреваруваат низ зделките и рундите за да соберат што е можно повеќе монети или да ги елиминираат другите играчи кога ќе им снема поени. Овие монети може да се купат за само 1 долар.

Како што играта напредува, паричната награда се зголемува и победник е поединецот кој ќе остане во играта до крајот на раката и ќе ја има најдобрата или највисоката рака. Се одредува според редоследот по кој се рангирани картите, од највисоко до најниско. Играта ја добива играчот со најмногу поени или последниот играч кој стои.

Играње обложување во живо на Teen Patti со вистински пари
Која е разликата помеѓу Тинејџер Пати и Обложување на Тинејџер Пети?

Која е разликата помеѓу Тинејџер Пати и Обложување на Тинејџер Пети?

Teen Patti и Bet on Teen Patti се многу слични казино игри во живо од Езуги но со идентични правила на тинејџерката Пети и мали разлики. На пример, во Bet on Teen Patti, процентот на враќање на играчот на главниот облог е 97,39%, додека оној на Teen Patti е 96,63%. Тие исто така имаат различни ИД на играта.

Која е разликата помеѓу Тинејџер Пати и Обложување на Тинејџер Пети?

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Каде можат играчите да играат обложување на Тин Пати?

Постојат бројни онлајн казина каде што коцкарите можат да играат Bet on Teen Patti; сепак, еве неколку казина во живо кои нудат одлични бонуси и карактеристики:

Bet on Teen Patti казино играта не се ужива само на индискиот континент, туку се прошири и на неколку делови од светот. Во други региони се нарекува и блиц. Преземете ја најдобрата апликација за казино и почнете да се обложувате со набљудување на истакнатите совети.