Crazy Time

Казино во живо Играта Crazy Time е достапна во најдобрите казина во живо во светот. Играта во живо беше претставена од Evolution Gaming во средината на 2020 година. Овој провајдер е популарен за развивање врвни игри во живо за казина. Казино играта Crazy Time е стилизирана на Тркалото на среќата и се игра на големо лудо временско тркало во студио во живо.

Во играта има примарна рунда за обложување, како и четири бонус рунди. Тоа се Cash Hunt, Pachinko, Coin Flip и Crazy Time. Целта на играта е правилно да се предвиди бројот на кој ќе застане тркалото. Бонус игрите обезбедуваат возбуда и можност за зголемување на исплатата на играчите.

Генерални информации

Генерални информации

Игра:

Лудо време

Провајдер на софтвер:

Еволуција

Тип на игра:

Игра покажува

Стриминг:

Латвија

RTP

96,08%

Генерални информации
Што е играта Crazy Time во живо?

Што е играта Crazy Time во живо?

Играта е едноставна за играње казина во живо. Тоа е причината поради која привлече илјадници играчи ширум светот. Crazy Time Wheel комбинира 54 сектори, 8 цифри и бонус игри. Некои броеви и имиња се појавуваат многу почесто од другите. Бројот на делови варира во секоја бонус игра, а цифрата го презема тркалото. Казиното во живо Crazy Time содржи само еден дел, но Coin Flip има четири. Кеш Хант и Пачинко имаат по две порции. Бројот десет има четири делови, додека бројот пет има седум. Во секоја од двете има по 13 и 21 порција.

Што е играта Crazy Time во живо?
Како да се игра играта Crazy Time во живо

Како да се игра играта Crazy Time во живо

Казино во живо Crazy Time не е баш бонус игра, но тоа е игра во игра. Кога тркалото се врти, се врти и горниот отвор. Секогаш кога делот за играта Crazy Time ќе се појави на тркалото, играчот се обложува на него. Кога идентичниот симбол ќе се појави во горниот слот, играчите добиваат мултипликатор. Ако не, пресвртот е завршен. Постојат разни дополнителни игри достапни во Crazy Time.

Голем ѕид со вистински штипки служи како позадина за играта Пачинко во казино во живо на Crazy Time. Кога играта ќе започне, презентерот ќе фрли пак на ѕидот. Пак ќе застане на случајна локација на ѕидот. Играчот ќе го добие мултипликаторот што ќе се открие откако ќе се спушти пакот. Ако пакот се спушти на двојната вредност, сите множители се множат со два, а пакот повторно се испушта.

Како да се игра играта Crazy Time во живо
Бонус игри Crazy Time

Бонус игри Crazy Time

Во Crazy Time, има неколку бонус игри што се нудат.

Пачинко

Играта има голем ѕид со физички штипки. Кога играта ќе започне, презентерот ќе фрли пакување во ѕидот. Пак ќе застане на случаен дел од ѕидот.

Играчот ќе го добие мултипликаторот што ќе се открие откако ќе се спушти пакот. Ако пакот се спушти во двојна вредност, сите множители се удвојуваат и пакот повторно ќе падне.

Технички гледано, повторното паѓање не може да продолжи да се случува засекогаш.

Постои ограничување за множители. Кога ќе достигнат 10.000 пакот ќе престане повторно да паѓа и ќе заврши редот на играчот. Бидејќи шансите множителите да достигнат 10.000 се речиси нула, екстремно не е веројатно дека повторното паѓање ќе стане невозможно за играчот.

Превртување на монети

Играта Coin Flip вклучува фрлање паричка. Секоја приказна има две страни. Првата е црвена, а втората е сина. Играчот мора да одлучи на која страна да се обложи. Ако играчот го добие облогот, ќе добие мултипликатор.

Лудо време

Има слот на врвот на тркалото, тука е прикажана оваа игра.

Имаме едно мало признание. Оваа не е бонус игра. Не сфаќајте погрешно, тоа е сепак игра во игра, но повеќе е како дел во главната игра.

Еве како функционира.

Секогаш кога тркалото се врти, се врти и горниот отвор. Ако на тркалото се појави делот за играта Crazy Time, играчот се обложува на симболот.

Ако истиот симбол е прикажан на горниот слот, тогаш играчите добиваат множител. Ако не, тогаш пресвртот завршува.

Лов на готовина

Cash Hunt не наликува на која било друга казино игра на Crazy Time бидејќи бара употреба на канон. Има табла со стотици симболи на неа, а под симболите има 108 случајни множители. Симболот мора да биде застрелан од играчот. Откако ќе заврши пресвртот, се открива дали играчот пукал симбол на мултипликатор или мал, среден или голем множител.

Бонус игри Crazy Time
Во живо Crazy Time игра софтвер srovider

Во живо Crazy Time игра софтвер srovider

Evolution Gaming е водечки светски снабдувач на казино игри во живо. Европското студио, основано во 2006 година, бележи феноменален раст. Брзо се етаблира како неприкосновен лидер во игрите во казино во живо. Поради големиот квалитет и новина на неговите игри, зголемен број на казина во живо често ги користат нивните услуги низ светот.

Казината игра Crazy Time е создадена од Evolution Gaming и објавена во јули 2020 година. Изданието Evolution Crazy Time Dream Catcher е официјалното име. Тоа е единствена игра која повеќе од го исполни своето ветување во најдобрите казина во живо. Водител е домаќин на играта, а нивната улога е да го вртат тркалото и да учествуваат во дополнителните кругови. Тие го објаснуваат механизмот и им даваат возбуда на процесите на играта.

Играта е комплицирана и секој играч не смее да се обиде да ја игра без претходно да научи за неа. Играњето во живи казина има неколку нивоа и неколку акции. Повеќето играчи се привлечени кон бонусните кругови затоа што нудат највисоки исплати. Кога играчот се обложува стратешки, речиси сигурно може да очекува да има корист на долг рок. Да се знае какви селекции да се направат е корисно за играта.

Во живо Crazy Time игра софтвер srovider
Стратегија за лудо време во живо

Стратегија за лудо време во живо

Совети за почетници

Целта на играта е да се обложи на оној број еден кој верува дека тркалото ќе слета. Броевите 1, 2, 5 и 10 се појавуваат на тркалото, при што исплатите се разликуваат во зависност од тоа колку пати бројот се појавува на тркалото.

Горниот слот ќе се врти со главното тркало пред секој круг на игра, генерирајќи множител за случаен облог. Ова им дава на играчите можност значително да ги подобрат своите добивки. Лудото време започнува откако ќе поминат 15 секунди од времето на обложување. Во лудо време, играчите треба да ги избегнуваат различните тракери на Crazy Time достапни на интернет. Тие прикажуваат колку време поминало откако одредено парче од тркалото е активирано. Бидејќи ова е игра на шанса базирана на генератори на случаен број.

Совети за напредни играчи

Повеќето луѓе прашуваат дали постои стратегија Crazy Time со најдобар пристап за играње за играње Crazy Time во живо. Бонусните кругови се најважниот момент на Crazy Time. За да заработат значителна сума на пари, играчите треба да се обложуваат на местата за бонус-коло на мрежата за обложување. Ако постојано се обложуваат на бројки, тешко дека ќе победат на долг рок. И шансите и табелата за исплати се наредени против нив.

Исто така, играчите никогаш не треба да заборават на законите на веројатноста. Ако бонусот не се појавил за време на претходните 10 вртења, поверојатно е да се случи за време на следните вртења. Значи, во оваа игра, тајмингот на нивните облози и промената на инвестициите би можеле да бидат клучни.

Основното правило на секоја коцкарска игра е да престанете да победувате додека некој е напред. Игрите во живо како Crazy Time се дизајнирани да ги задржат играчите ангажирани во акцијата. Но, играчите не треба да дозволат ова да им го одвлече вниманието кога е време да се одјават.

Стратегија за лудо време во живо
Врвни бонуси за играта Crazy Time во живо

Врвни бонуси за играта Crazy Time во живо

Дополнителните елементи на играта во казино во живо се она што ја направи толку популарна. Може да се надевате на една од четирите можности за бонус во играта и да уживате во мултипликаторите и дополнителните добивки што ги обезбедуваат. Играчите исто така треба да бараат бонуси за онлајн казино што може да се користат за игри во живо.

Бонус за добредојде

Повеќето казина обезбедуваат бонус за добредојде на новите патрони. За да ја заработат оваа понуда, играчите мора прво правилно да се регистрираат и да ги потврдат своите сметки. Играчите треба да бидат свесни дека иако е наменет како поттик за добредојде, тој е достапен само еднаш. Сепак, некои казина може да им платат дополнителни бонуси за промовирање на нивните пријатели. Тоа е одлична можност да започнете да стекнувате искуство со игри.

Бонуси за депозит и враќање на готовина

Врвните казина на Crazy Time повремено ќе нудат обложувачи a бонус за депозит до 100% од нивните депозити. Некои, сепак, го обезбедуваат бонусот само на првиот депозит. На бонус за враќање на готовина е достапна само за постоечки играчи. Поголемиот дел од времето, тоа е или целосна наплата или ограничен износ на депозитот. Некои казина, исто така, им обезбедуваат на играчите бонус за нивните изгубени облози. Сепак, ова не се обезбедува редовно.

Врвни бонуси за играта Crazy Time во живо
Тркалото на лудото време

Тркалото на лудото време

Image

Crazy Time Wheel има 54 делови и 8 цифри и бонус игри заедно. Некои од игрите и бројките се појавуваат многу почесто од другите.

Еве го бројот на делови што секоја игра и цифра ги има преземено на тркалото.

  • Прелистување монети (4 секции)
  • Лов на готовина (2 секции)
  • Лудо време (1 дел)
  • Пачинко (2 дела)
  • 10 (4 делови)
  • 5 (7 делови)
  • 2 (13 секции)
  • 1 (21 секција)
Тркалото на лудото време
Табела за лудо време RTP

Табела за лудо време RTP

BET

RTP

1

96.08%

2

95.95%

5

95.78%

10

95.73%

Pachinko

94.33%

Cash Hunt

95.27%

Coint Flip

95.70%

Crazy Time

94.41%

Табела за лудо време RTP
Исплати на Crazy Time

Исплати на Crazy Time

Bet

Number of Segments

Payouts

1

21

1:1

2

13

2:1

5

7

5:1

10

4

10:1

Pachinko

2

up to $500,00

Cash Hunt

2

up to $500,00

Coin Flip

4

up to $500,00

Crazy Time

1

up to $500,00

Исплати на Crazy Time