Deal or No Deal Live

Казино играта Deal or No Deal се заснова на реномираното реално шоу на Endemol Shine. Од играчите не се бара да го гледаат шоуто на Ендемол за да уживаат во оваа игра. Поради нивното партнерство со Endemol, Evolution Gaming сега е најдобриот добавувач на казино или без договор. Поврзаноста со шоуто ја прави оваа една од најдобрите игри во казина со дилери во живо.

Сè што му треба на лицето за да учествува е паметен телефон или десктоп компјутер поврзан на интернет. Неколку развивачи на игри се обидоа, но не успеаја да ја дуплираат оваа верзија со текот на годините. За разлика од овие врвни даватели на казино игри, Evolution Gaming разви варијација која е супериорна во однос на секоја друга. Целиот екран на игри со казино договор или без договор е создаден да личи на телевизорот од шоуто.

Генерални информации

Генерални информации

Игра:

Договор во живо или без договор

Провајдер на софтвер:

Еволуција

Тип на игра:

Игра покажува

Стриминг:

Малта

RTP:

95,42%

Генерални информации
Што е договор или без договор во живо?

Што е договор или без договор во живо?

Deal or No Deal Live, како што е споменато погоре, е производство на игри на Evolution во врска со Endemol Shrine. Со текот на годините, неколку развивачи на игри се обидоа да ја рекреираат оваа варијанта, но со мал успех. За разлика од овие развивачи, Evolution Gaming создаде варијанта што се споредува со ниедна.

Во однос на естетиката, таа е многу подобра од која било варијанта пронајдена на интернет. Кога станува збор за играта, домаќинот чија задача е да комуницира со играчите и да ги отвори кутиите ја води играта беспрекорно и професионално.

Што е договор или без договор во живо?
Како да играте Deal или No Deal во живо

Како да играте Deal или No Deal во живо

Како и со ТВ-шоуто, Deal или No Deal во живо е лесно да се игра, а правилата се јасни. Првата, или квалификациската рунда користи генератор на случаен број со играчите кои вртат трезор со три ролни. Сите три сегменти мора да се наредени пред да ви биде дозволено да продолжите.

По првиот круг, играчот се соочува со 16 кутии со различни суми на пари. Откако ќе отворите неколку кутии, домаќинот ви дава понуда врз основа на вашите избори. Можете да изберете да склучите „договор“ или „без договор“ во зависност од вашите можности за победа.

Ако продолжите, од вас се бара друг сет на кутии, по што банкарот ќе ја понуди својата втора понуда во зависност од отстранетиот куфер. Ако одлучите да одите долго, има трета и следна четврта понуда.

Доколку сепак не се потпаднете на предлогот на банкарот, останувате со две актовки, а вашата цел ќе биде да останете со кутијата со најголема вредност.

Правила во живо за договор или без договор

Покрај огромната популарност на оваа игра во последната деценија, повеќето играчи не ги разбираат целосно правилата. Еве преглед на некои правила што се користат во оваа игра:

Сите кутии треба да бидат идентични
Дилерот или домаќинот не треба да ја знаат вредноста на кутиите
Играчите мора да одберат некои пред да добијат понуда
„Дел“ сигнализира прифаќање на понудата, додека „Без договор“ значи пад или играње.

Како да играте Deal или No Deal во живо
Како функционира Deal или No Deal Live?

Како функционира Deal или No Deal Live?

Главната цел е да се предвиди дека износот на преостанатите кутии е поголем од понудата на банкарот. Со оглед на ова, играчот го користи методот на елиминација, надевајќи се дека ќе остане со кутии со висока вредност. Ако играчот успешно ги отстрани сите мали кутии, тогаш тој е слободен да продолжи. Од друга страна, кога понудата на банкарите е доволно голема, секогаш можете да повикате „Дел“

Како функционира Deal или No Deal Live?
Како да победите на договор или без договор во живо

Како да победите на договор или без договор во живо

Додека среќата игра голема улога во оваа игра, клучот за победа е да се биде стратешки. Една од најважните одлуки што треба да ги донесете е да поставите пристоен износ на облог, кој исто така ќе ја одреди големината на вашите добивки. Како што стои, колку е поголем облогот, толку се поголеми шансите за победа.

Како да победите на договор или без договор во живо
Добавувачи на софтвер за казино во живо или без договор

Добавувачи на софтвер за казино во живо или без договор

Најмногу популарен добавувач во живо е Evolution Gaming. Играта се емитува во живо од нивното студио за производство на казино во живо со седиште во Њу Џерси. Поделен е на три дела. Прво, играчите мора да се квалификуваат со вртење на трезор со три ролни. Кругот за надополнување е вториот дел. Овде играчите ја подигнуваат паричната награда во актовките по свој избор. Конечно, третиот дел од играта што е домаќин во живо, шоуто на играта Deal или No Deal.

Најдобрите провајдери на казино игри имаат 16 идентични актовки на површината во главната емисија Deal или No Deal. Тие се распределуваат по случаен избор. Броевите на актовките се откриваат кога ќе се отворат. Овде банкарот нуди пари на натпреварувачот во замена за предметите во нивната актовка. Тоа е исто така кога домаќинот му го нуди на играчот познатото прашање Deal или No Deal.

Slingo, NetEnt, Microgaming, Eyecon, Blueprint Gaming, Crazy Tooth Studio, Realistic Games, Playson и IGT се други провајдери кои пробале рака во оваа игра во живо. Студиска сесија во живо и претходи на играта. Потоа следи два RNG сегменти. За снимање на студискиот дел во живо се користат повеќе камери и агли на камерата. Играчите често се чувствуваат како да се всушност во студио поради тоа.

Добавувачи на софтвер за казино во живо или без договор
Топ договор или без зделка бонуси

Топ договор или без зделка бонуси

Бонус за добредојде

Договор или без договор Казино бонус за добредојде доаѓа со мноштво бонус одредби што играчите треба да ги проценат пред да се нуркаат. За почеток, повеќето игри се достапни само седум дена, а победите се ограничени на 100 фунти (101 УСД). Секоја бесплатна игра вреди 1 фунти, а играчите мора да ги коцкаат своите добивки x60 пред да можат да ги повлечат своите средства.

Бонус за депозит

Од корисниците се бара да депонираат минимален износ за да добијат 100% бонус за депозит. Доделениот бонус дополнително подлежи на барања за обложување. Повеќето казина поставуваат висока граница што им отежнува на играчите да ги претворат добивките од бонус во готовина. Тие, исто така, го поставија максималниот износ што може да се бара. Така, дури и ако депонираат повеќе од тоа, играчите ќе го добијат само максималниот поставен бонус. Постои ограничување на износот на пари што може да се добие преку бонусот за депозит. Играчите секогаш треба да сакаат да ги проверат овие услови.

Други промоции

Промоциите во Deal или No Deal казино имаат тенденција да пресушат откако играчите ги побараа своите воведни бонуси. Меѓутоа, повеќето сајтови одвреме-навреме одржуваат натпревари во кои корисниците можат да освојат парични награди со обложување одредена сума во квалификациските рунди.

Топ договор или без зделка бонуси
Зделка во живо на без договор RTP

Зделка во живо на без договор RTP

Играта со казино со договор или без договор е идеална RTP изнесува 95,42 отсто. Квалификацискиот круг базиран на RNG започнува со играчи кои вртат трезор со три тркала. Секое вртење го множи износот во главната актовка за награда за 75x–500x. Откако сите ќе се квалификуваат, започнува рундата за дополнување на наградите. Најдобрите парични награди во една или повеќе од 16-те актовки добиваат зголемување од 5x до 50x по случаен избор во текот на оваа рунда на играта во живо.

Зделка во живо на без договор RTP
Стратегија за договор во живо или без договор

Стратегија за договор во живо или без договор

Совети за почетници

Стратегијата за казино во живо со договор или без договор е едноставна и ги следи истите правила како и ТВ-шоуто. Вртењето на играчот користи генератор на случаен број. На играчот му се претставени 16 кутии со различни суми на пари по првиот круг. Откако ќе отворат неколку кутии, домаќинот ќе направи понуда врз основа на изборот. Во зависност од шансите за победа, може да се направи договор или без договор.

Ако поединецот одлучи да продолжи, ќе биде побарано да добие нов сет на кутии. После тоа, банкарот ќе направи втора понуда врз основа на отстранетиот куфер. Има трета, а потоа и четврта понуда ако некој избере да оди долго. Доколку играчот одбие да ја прифати понудата на банкарот, ќе останат со две актовки, а нивната цел ќе биде да ја задржат кутијата со најголема вредност.

Совети за напредни играчи

И покрај огромната популарност на играта во казино договор или без договор во текот на претходната деценија, мнозинството играчи не се запознаени со правилата. Со секој врвен провајдер на казино игри, секоја кутија треба да биде иста. Основната цел е да се погоди дека вредноста на преостанатите кутии ќе биде повеќе од понудата на банкарот. Како резултат на тоа, играчот го прифаќа пристапот на елиминација со надеж дека ќе ги задржи кутиите со висока вредност.

Ако играчот е успешен во отстранувањето на сите мали кутии, тој може слободно да продолжи. Меѓутоа, кога понудата на банкарите е доволно голема, секогаш може да се нарече „зделка“. Додека среќата игра значајна улога во оваа игра, да се биде стратешки е клучот за победата. Една од најкритичните одлуки што играчите мора да ги донесат е колку да вложат, бидејќи тоа ќе одлучи за големината на нивната заработка. Колку е поголем облогот, толку е поголема големината на добивката.

Стратегија за договор во живо или без договор

Faq

Се што треба да знаете за казината

Како можам да победам на договор или без договор?

Едноставно. Заборавете на играњето за забава и секогаш фокусирајте се на добивање повисока понуда од износот на вашиот облог.

Каде треба да играм Deal или No Deal?

Најдоброто место за играње на оваа игра е казино кое соработувало со Evolution Gaming. Никогаш не можете да погрешите со овој развивач на игри.

Дали играта може да се намести?

Не, но гледајќи го неговиот RTP од 95,42%, секогаш е веројатно да изгубите на долг рок.