Dream Catcher

Dream Catcher е игра која се зголеми во популарност во последниве години. Развиено од одличниот провајдер на софтвер Evolution Gaming. Играта Dream Catcher е игра каде што користите тркало за вртење со супер големина, вертикално поставено.

Лесна игра со едноставни правила за коцкарите да ја разберат. Играчот го врти тркалото и добива во зависност од тоа каде тркалото застанува, играчот добива награда. На сличен начин како и рулетот, сè што треба да направи играчот е правилно да го избере бројот на кој ќе слета тркалото. Продолжете со читање за да ги најдете најдобрите казина за фаќање соништа во живо и многу повеќе.

Dream Catcher
Генерални информации

Генерални информации

Име на играта

Во живо фаќач на соништа

Добавувач на игри

Еволуција игри

Тип на игра

Игра покажува

Пренесен од

Латвија

Генерални информации
Како да играте Live Dream Catcher

Како да играте Live Dream Catcher

Dream Catcher во казина во живо стана многу популарен во живо казино игра во последниве години. Ова е игра во живо која е развиена од Evolution Gaming. Голем број водечки онлајн казина го нудат ова како опција за своите играчи. Со оваа игра, секогаш има жив домаќин и играта вклучува тркало што се врти за да слета на еден од 54-те сегменти. На играчите оваа игра ќе им биде многу лесна за разбирање.

Правилата на Live Casino Dream Catcher

За играчот има шест опции за обложување - 1, 2, 5, 10, 20 или 40 - и нема ограничување на бројот на облози што играчот може да ги постави.

Начинот на кој се пресметуваат добивките е дека оригиналниот влог поставен од играчот се множи со бројот на сегментот на кој слетува тркалото. Играчот исто така го добива назад својот оригинален влог. На пример, играчот што става 10 долари на 40 ќе добие 410 долари добивки ако тркалото се спушти на 40.

За да го направите ова казино во живо играта е повозбудлива, има „множители“. 52 од сегментите на тркалото се стандардни броеви. Сепак, два од сегментите имаат мултипликатори. Еден од нив е x2, а другиот е x7. Ако тркалото се врти и слета на множител, тогаш има дополнително вртење на тркалото, но следниот пат кога тркалото ќе слета, бројот ќе се помножи со два или со седум. Ако го погледнеме претходниот пример, играч кој става 10 долари на бројот 40, со множител од седум, тогаш добивката би била 2.800 долари.

Како да играте Live Dream Catcher
Шансите во Dream Catcher

Шансите во Dream Catcher

Шансите во играта Dream Catcher се засноваат на веројатноста тркалото да слета на одреден број. Има вкупно 54 сегменти, а бројот 1 е на 23 од нив, така што постои голема веројатност да слета на 1 – 42,6%, всушност. Бројот 2 се појавува на 15 сегменти и шансата да слета на 2 е 27,78%. Како што се намалува бројот на сегменти со секој број, веројатноста се намалува. Има само 1 сегмент за 40 и секој од множителите и овие имаат веројатност од 1,85%.

Ова значи дека иако има добри шанси за победа за играч кој ќе избере број 1, износот што ќе го добие нема да биде многу висок освен ако не стави голем облог или ако се спуштил на множител на претходното вртење. Приносите се повисоки на повисоките бројки, но шансите да слетате на нив не се толку високи.

Шансите во Dream Catcher
Стратегија на играта Live Dream Catcher

Стратегија на играта Live Dream Catcher

Не постои начин да се гарантира победа со Dream Catcher, но можно е да се одреди кои броеви ги нудат најдобро враќање кај играчот (RTP). Откако ќе знаете кои броеви имаат најдобар RTP, се препорачува играчот да се обложува на овие броеви наместо на оние што имаат помал RTP ако сака да има поголеми шанси за победа, но тоа не значи дека не може да победи со долниот RTP опции.

Најдобриот RTP го нудат броевите 10, 1 и 2. Долниот RTP може да се најде на броевите 5, 20 и 40. Значи, дали ова значи дека играчот треба да се обложува на истиот број секој пат? Одговорот на ова не е нужно. Играчот исто така треба да го споредува RTP со шансата тркалото да слета на тој број. Додека 10 нуди повисок RTP, постои релативно мала шанса тркалото да слета на тој број. Обложувањето на 1 или 2 ќе понуди поголема шанса тркалото да слета на тие бројки.

Стратегија на играта Live Dream Catcher
Играње во живо Dream Catcher со вистински пари

Играње во живо Dream Catcher со вистински пари

Главната разлика помеѓу страницата за играње и страницата за вистински пари е тоа што нема добивки ако играчот не користи вистински пари. Верзијата на играта на веб-локација без пари е слична на „демо“ верзија и иако се идеални за вежбање на играта додека се навикнуваат на правилата, откако играчот ќе ги совлада основите, треба брзо да премине на вистинска страница за пари ако сакаат да се обидат да освојат вистински пари.

Играчите на сајтовите за вистински пари се добри, особено оние кои играат редовно и кои имаат развиено своја стратегија за играње на играта. Сепак, важно е да се запамети дека тоа е игра на среќа и дека ни најдобрите играчи не победуваат секој пат. Како и секоја друга игра, прашање на пракса е да се разбере RTP за секој можен резултат и соодветно да се обложува.

Играчот може да се обложи онолку или малку колку што сака на игра со вистински пари. Можеби има некои казина кои поставуваат минимално ниво на облог за играта. Како и кај другите казино игри во живо, играчот ќе треба да депонира пари на својата онлајн сметка во казиното и може да има минимален износ што ќе треба да се депонира пред играчот да може да игра.

Играње во живо Dream Catcher со вистински пари
Свртете го тркалото Игра онлајн

Свртете го тркалото Игра онлајн

Кога играте фаќач на соништа онлајн можеби мислите дека ќе го изгубите социјалниот аспект на играта, но тоа не е точно. Evolution Gaming е добро воспоставен провајдер на софтвер за коцкање познат по многуте игри во казино во живо, каде што Dream Catcher е една од нив. Тие се погрижија дилерот во живо да може да комуницира со играчите.

Свртете го тркалото Игра онлајн

Фаќач на соништа порасна во живо казина во последниве години и стана многу популарна. Ова е едноставна игра во живо со дилер во живо што вклучува тркало што се врти.

Section icon

Најнови вести

6 коцкарски грешки кои дилерот нема да ви ги каже
2021-06-11

6 коцкарски грешки кои дилерот нема да ви ги каже

Без разлика дали играте во вистинско казино или казино во живо, дилерот е секогаш централен во акцијата. Дилерот го надгледува дејството на играта на маса за да обезбеди сите играчи да се придржуваат до правилата. И ако најдете добар дилер, можете да започнете разговор, правејќи го целото гејмерско искуство забавно и релаксирачко.

Зошто казиното во живо станува толку популарно
2021-01-11

Зошто казиното во живо станува толку популарно

А казино во живо е токму тоа како што звучи: комбинација на физичко додека го добивате онлајн искуството, со што сè е многу подобро. Ова е, се разбира, избор за многу луѓе во денешно време. Казиното во живо се игра на нормално онлајн лоби, така што нема што да се грижите ако никогаш не сте играле во истото.

Многумина со нетрпение очекуваат игри во живо на Интернет
2019-11-07

Многумина со нетрпение очекуваат игри во живо на Интернет

Токму кога некој мисли дека онлајн коцкањето не може да биде подобро, се планираат нови концепти како игрите во живо за многу возбудлива иднина.

Faq

Се што треба да знаете за казината

Може ли да играм Dream Catcher на мобилен?

Играта „Dream Catcher“ во живо е достапна на повеќе различни онлајн казина и обложувалници, така што е можно да се игра со помош на мобилен телефон, бидејќи повеќето имаат веб-локација со мобилна телефонија до која лесно се пристапува кога играчот е во движење. Сепак, не сите ја нудат оваа игра, па затоа е важно да се провери однапред.

Може ли да играм Dream Catcher бесплатно?

Има некои даватели на онлајн казино со дилер во живо кои им нудат на играчите можност да ги испробаат игрите во демо формат без да користат вистински пари. Ова значи дека може да се игра бесплатно во некои казина, но тоа е „тест“ игра и нема да има добивки, дури и ако тркалото слета на бројот што играчот го избрал. Играчите исто така може да размислат за користење на какви било пари од бонус за регистрација што ги нуди казиното за да не ги користат сопствените пари. Ова би било играње со вистински пари, но не со сопствени пари на играчот, така што добивките би се исплатиле.

Како да го освоите Dream Catcher?

Играта е едноставна, играчот избира број, тркалото се врти и ако слета на бројот тогаш играчот победил.

Кои се RTP на Dream Catcher?

RTP се заснова на можноста тркалото да слета на тој број, како и тркалото да слетува на мултипликатор проследено со слетување на бројот. Како пример, RTP за 1 е 95,41%. Ова е највисоката RTP, додека 40 има најниска од 90,93%.

Дали Dream Catcher е игра на среќа?

Има одредена количина на среќа вклучена кога ја играте играта Dream Catcher онлајн. Не е можно да се гарантира победа, но со набљудување на RTP и играње соодветно, играчот може да ги подобри своите шанси за победа.

Како го развивате Dream Catcher?

Сега има неколку различни опции за играта Dream Catcher. Evolution исто така разви монополска верзија, а други се во развој.