Најдобра First Person Dream Catcher Казино Во Живо во 2023/2024

Оние кои веќе ги следат игрите направени од Evolution сигурно ќе ја знаат играта Dream Catcher, првата и најпознатата програма во живо на програмерите по која станаа познати. First Person Dream Catcher е соло верзија на таа позната игра која носи порелаксирано искуство на играчот што може да се игра со сета погодност на онлајн слот. Сакате сами да го пробате First Person Dream Catcher? Не чекај повеќе! Упатете се кон нашата топ листа на CasinoRank и изберете казино со највисоко оценето First Person Dream Catcher за да се нурнете во акцијата во живо.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е фаќач на соништа во прво лице?

Што е фаќач на соништа во прво лице?

Најдобар начин да се размислува за First Person Dream Catcher е како алтернатива за соло играње на играта Dream Catcher во живо. Тоа е дел од серијата Прво лице направена од Evolution, кои се неживи верзии на сите нивни најпопуларните игри. Во принцип, тие ја задржуваат целата основна игра, но ги отстрануваат студиото во живо, домаќинот и другите играчи од мешавината.

За First Person Dream Catcher, најважното тркало е напред и централно. Тој е исполнет претежно со симболи на броеви кои се движат од 1 до 40 на кои играчот може да се обложува за секое вртење. Колку е поголем бројот на просторот, толку е поголема исплатата, но има само еден симбол од 40 на целата табла што го прави исклучително ретко слетувањето. Важно е да се запамети дека ако тркалото застане на 20, нема да исплати ништо освен ако играчот нема облог на тој број.

На таблата има и два множителски симболи, еден со вредност 2x и еден со вредност од 7x. Секој од нив ќе ја умножи вредноста на која било добивка на следното вртење, а исто така може да се натрупа во случај да се слета повеќе од еднаш по ред.

Големите предности за играње Dream Catcher First Person во споредба со Dream Catcher Live се и практичноста и брзината. Нема одредено време за играње, нема време на чекање за играчите да се обложуваат и повеќе не чекаат резултати или прекини помеѓу вртењата. Може да се игра во секое време и каде било.

Што е фаќач на соништа во прво лице?
Како да играте соништа во прво лице

Како да играте соништа во прво лице

Играта започнува со тоа што играчот се обложува на една од 6-те опции со броеви пред нив, иако играчот не е ограничен на само еден облог. Може да се стават повеќе облози на различни броеви пред да започне спинот, иако, за разлика од верзијата во живо со променливи износи на облози, Dream Catcher во прво лице има фиксни износи на облози помеѓу 1 и 5000 по облог.

Откако ќе се потврдат сите облози, играчот го активира вртењето на тркалото, кое потоа ќе слета на еден од 54-те слотови на тркалото. Сите облози на бројот што слета веднаш се исплаќаат, додека мултипликаторите резултираат со уште едно вртење со истите облози. Сите добивки сега се множат со тој број, а друг 2x или 7x простор ќе го зголеми множителот за толку за уште едно вртење. На пример, 2x простор проследен со 7x простор ќе резултира со множител од 14x на следниот спин.

За разлика од подоцнежните игри со тркала за прикажување на Evolution, Dream Catcher нема никакви посебни бонус кругови и верзијата First Person е иста. Она што е на таблата е она што го има.

Играјте го First Person Dream Catcher бесплатно

Evolution обично прави само игри во живо кои природно не можат да имаат демо-режим, а тоа го примениле и во серијата Прво лице, така што моментално нема начин да се игра играта бесплатно.

Играјте „First Person Dream Catcher“ за вистински пари

За да се игра First Person Dream Catcher за вистински пари, потребна е проверена сметка во онлајн казино во живо, како и депонирани средства за играње. Играта обично се појавува во делот за игри на маса од a живо казино сајт.

Како да играте соништа во прво лице
Други игри во серијата во прво лице

Други игри во серијата во прво лице

И покрај популарноста на другите игри со тркала за прикажување на игри во библиотеката на Evolution, Dream Catcher е единствениот досега што го добил третманот Прво лице. Со тоа, серијата е доста обемна и вклучува голем број на различни наслови што треба да ги испробате. Единствената карактеристика што ја споделува секоја игра е копчето „Оди во живо“, кое може да се користи за да се префрли директно на верзијата во живо на играта што се игра.

Мега топка во прво лице

Мега топка во прво лице навистина се сведува на игра бинго, но со малку додадена искра. Во секој круг 20 основни броеви се фрлаат во цевка, а сите броеви што се појавуваат се означени од картичката за игра на играчот. Колку повеќе линии на броеви се пополнети на една картичка, толку поголема ќе биде исплатата, до 10.000x за 6 или повеќе линии.

Дополнителниот дел е тоа што има 21-ва топка што паѓа, Мега топката, која доаѓа со случајно отвртен мултипликатор. На сите линии што мега топката ги комплетира им се дава множител, па дури има и шанса да падне втора мега топка при вртењето.

Прво лице Молња рулет

Прво лице Молња рулет во суштина го прави за рулет она што Мега Бол го прави за бинго. Се игра на ист начин како игра со европски рулет, при што играчот се обложува на просторот на кој ќе слета топката штом тркалото ќе престане да се врти. Елементот на молња е што откако ќе се заклучат облозите, меѓу 1 и 5 броеви на тркалото се додава множител, што ги множи сите победнички облози со тие броеви.

Други игри во серијата во прво лице
Како да се победи во прво лице соништата

Како да се победи во прво лице соништата

Тешко е да се даде какви било вистински стратегии за First Person Dream Catcher, бидејќи во основа е случајно благодарение на генераторот на случаен број што го напојува. Единствените одлуки што играчот може да ги донесе е дали да се обложува на помали броеви и да се заложи за поверојатни победи, но помали исплати, да обложува на големи броеви со мала шанса за победа или да прави повеќе облози на различни броеви за да ги рашири коефициентите.
Меѓутоа, бидејќи секое вртење е одвоено од претходните, нема начин да се предвиди каков ќе биде следниот резултат. Колку и да е ретко, имаше случаи во живиот Mega Ball на четири множители 7x кои слетаа по ред за монументален вкупен множител, иако шансите за тоа се исклучително мали.

Коефициенти и исплати на соништата на прво лице

Шансите за слетување на кој било број се 32/54, или околу 60%, за слетување на симболот 1, до 1/54 или нешто под 2%, за симболот 40 или кој било од множителите да слета. Исплатите се совпаѓаат со шансите, при што 1 природно вреди 1x исплата, 2 вреди 2x исплата и така натаму до 40 за најголема исплата на 40x.
Повеќе облози на еден добитен број едноставно се собираат, бидејќи секој направен облог е независен од сите други. Мултипликаторите се применуваат на сите победнички облози на следниот спин, иако ако следниот спин не е победник, множителот нема да се пренесе на друго вртење.

RTP на First Person Dream Catcher

На официјалниот RTP на First Person Dream Catcher е 96,58%, што го става малку над просекот во однос на другите казино и слот игри. Тоа значи дека над голем број облози, како 1.000 или 10.000, развивачот очекува играчот да излезе со 96,58% од нивните облози. Сепак, ова е само просек, а бројките што треба да се очекуваат по само 10 вртења веројатно нема да се совпаѓаат и тоа не е гаранција за каква било победа.

Како да се победи во прво лице соништата
Искуството на играње соништа во прво лице

Искуството на играње соништа во прво лице

Фактот што играта нема домаќин во живо, студио или други играчи со кои би можеле да комуницираат, ја прави многу пониска игра, но во исто време, тоа е многу порелаксирачко искуство каде играчот може избираат сопствено темпо за игра. Квалитетот на производството сè уште е токму онаков каков што би се очекувал од развивачот на педигрето на Evolution, така што нема загуба во квалитетот, а практичноста да се игра секогаш кога најдобро одговара на играчот значи дека тие навистина можат да се чувствуваат удобно да играат или дури да се вклопат во неколку се врти во движење.

Што е Evolution Gaming?

Меѓу ветераните на казиното, името Еволуција игри е поим за висококвалитетни казино игри во живо, од игри на маса до елаборирани емисии за игри како она на кое се базира First Person Dream Catcher. Тие произведуваат емисии за игри кои се споредливи со професионални ТВ-игри, и иако ретко се впуштаат во игри што не се во живо, серијата Прво лице е еден од ретките примери.

Искуството на играње соништа во прво лице

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е RTP на First Person Dream Catcher?

RTP на First Person Dream Catcher се наоѓа на 96,58%, иако оваа бројка може многу малку да се помести во зависност од казиното што го хостира. Сите RTP се просечна вредност, така што индивидуалните резултати на играчот може да бидат многу повисоки или пониски во реалноста.

Како да го освоите First Person Dream Catcher?

Победите се исплаќаат кога играчот правилно ќе го избере бројот на кој ќе се спушти тркалото и ќе ја плати вредноста на тој број. Ако играчот има облози на повеќе броеви, тој може да добие и добитни и изгубени облози на едно вртење.

Дали има бонуси или додатоци во First Person Dream Catcher?

Настрана од 2x и 7x просторите за множење, голем дел од шармот на играта е неговата едноставност, што значи дека нема дополнителни додатоци во формулата.

Дали е безбедно да се игра First Person Dream Catcher?

Evolution е лесно еден од најпознатите и најпознатите развивачи на казино во индустријата и нивното име на играта е значка и за квалитет и за безбедност.

Која е минималната облога во First Person Dream Catcher?

Минималниот облог е фиксиран на 1 по облог, иако повеќе облози може да се стават на различни броеви, така што минимумот за покривање на сите броеви е 6.