Најдобра LeoVegas Live VIP Blackjack Казино Во Живо во 2023

Во живо VIP Блек Џек LeoVegas се пренесува во HD технологија за да им даде на големите потрошувачи извонреден интерфејс за игри. Секој што сака максимално да го искористи својот богат фонд, треба да ја испроба оваа верзија на блек џек. Учесниците ќе ги најдат сите карактеристики на онлајн казино со дилер во живо од професионално застапништво, модерни студиски елементи и извонредни визуелни слики.

ЛеоВегас Блек Џек често се наоѓа во најдобрите казина во живо со едноставни кориснички интерфејси. Уредно организиран сајт значи дека играчите имаат лесно време да ги обработат своите плаќања и да се движат по табелите на дилерите во живо. Иако овие карактеристики може да изгледаат безначајни, тие се она што го издвојува дилерот во казино во живо.

Што е Live LeoVegas Blackjack?

Што е Live LeoVegas Blackjack?

Лав е латински збор што значи лав. Така, блек џекот на LeoVegas може да се спореди со кралот на коцкањето во живо на ист начин како што лав владее со џунглата. Како што сугерира името, клиентите се третираат како авторски права. LeoVegas VIP Блек Џек е едно од најпосветените казина игри на маса во живо од Evolution Gaming. Нејзините брендирани маси се карактеризираат со разумни правила за цртање картички, гостопримливи дилери и прекрасен квалитет на пренос во живо. ЛеоВегас во живо Блек Џек е ВИП играчи и високи ролери на кои не им пречи да вложуваат повисоки граници за ексклузивен третман. Таа е меѓу најпопуларните казино игри во живо. Некои од клучните моменти на оваа VIP-ориентирана блек џек игра вклучуваат:

 • Играње на повеќе маси

 • Опција за обложување зад со неограничени играчи

 • Разговор во живо за обични разговори и правење прашања

 • Картичка за историја на сметка за снимање облози, победи и загуби

  Друга причина зошто играчите избираат ЛеоВегас Блек Џек е тоа што им овозможува да играат на кој било мобилен уред и да земат бонус за пријавување. Квалитетот на преносот може да зависи од интернет-поврзаноста на плеерот во моментот на најавување казина во живо. Квалитетот на уредот ќе влијае и на она што плеерот го гледа на својот екран.

Што е Live LeoVegas Blackjack?
Како да се игра во живо ЛеоВегас Блек Џек

Како да се игра во живо ЛеоВегас Блек Џек

Играчите ќе почнат да ставаат чипови кога на екранот ќе се појави знакот „Поставете ги вашите облози“. По обложувањето, облозите може да се менуваат со помош на командата Двојно што автоматски го зголемува влогот. Обложувачот може да го користи копчето Врати за да го отстрани чипот. Добро е да ги проверите семафорите за да видите колку време е достапно за обложување. Зелената боја го означува почетокот на рундата за обложување додека црвената боја го означува крајот. Жолтата боја значи дека времето е скоро истече. Другите контроли се наоѓаат во горниот десен агол. Тие се кратенка за прилагодување на квалитетот на звукот и видеото, проверка на правилата на играта и обложување.

Максималниот број на играчи кои можат да седнат на масата ЛеоВегас Блек Џек е 7. На другите им е дозволено да се обложуваат зад играчите кои веќе ги зграпчиле нивните места. Во живо дилер стои на 17 мека или тврда, во зависност од типот на игра. Тој ќе го раздели првиот пар карти на играчот. Покрај стандардните опции за „Hit/Stand“, играчите можат да ги поделат или удвојат рацете.

Правилата на блек џек во живо ЛеоВегас

Ако играчот сака однапред да избере опција за погодување, застанување, двојно надолу или поделба, тој може да го стори тоа пред да започне сесијата за обложување. Ова е овозможено со функцијата Pre-Decision која додава одредена динамика на ВИП Блек Џек игра. Исто така, објаснува зошто Live LeoVegas Blackjack е еден од најбрзите игри на маса во живо од врвни провајдери на софтвер за казино во живо.

Во сесијата со двојна експозиција, двете првични карти се изложени и играта започнува веднаш штом дилерот ќе добие две соочувања во првичниот договор. Играчот треба да биде заинтересиран за она што дилерот го има во неговите раце.

Следниве правила се применуваат кога играте Live LeoVegas Blackjack со стратегија за двојна експозиција.

 • Ќе има 6 палуби со карти
 • Дилерот ќе стои на мека 17
 • Удвојување на 9-11
 • Не се дозволени повторно поделби
 • Ако и дилерот и играчот имаат идентична вредност на раката, тоа ќе резултира со туркање
 • Играчот може да го удвои облогот откако ќе ја подели раката
Како да се игра во живо ЛеоВегас Блек Џек
LeoVegas во живо VIP Блек Џек исплати

LeoVegas во живо VIP Блек Џек исплати

Деталите за правилните комбинации на картички и нивните соодветни исплати се претставени на табела која се наоѓа во горниот лев агол. Информациите може да се закачат на екранот или да се минимизираат.

Постојат два изборни облози - 21 + 3 и Совршени парови - кои обично плаќаат подобро од редовните облози. Облогот 21+3 со три слични картички плаќа 100:1 или 96,3% RTP додека Perfect Pairs има сооднос на исплата од 25:1 или 95,9% RTP. Шансите секако може да се подобрат со примена на добра стратегија.

Општо познато е дека казиното во живо се обидува да одржи раб на куќата. Секоја исплата што му се нуди на играчот на блек џек се намалува на дури пари, наместо на стандардните 3 спрема 2. Во стандардниот блек џек, кога дилерот ќе заврти кец, повеќето играчи избираат да го купат Осигурувањето и да уживаат во исплата 2:1 во случај на блек џек. Но, во ЛеоВегас ВИП Блек Џек, обложувачите ги губат облозите кога ќе се изедначат со крупието. Друга важна точка е дека картичките на дилерот се видливи само од самиот почеток. Како такви, обложувачите не можат да ги предадат рацете или да купат осигурување.

LeoVegas во живо VIP Блек Џек исплати