Lightning Roulette

Evolution Gaming е познат по својата доследност во дотерувањето на креативните идеи и нудејќи им на играчите на онлајн казино во живо високо курирани наслови за игри. Апсолутен авторитет во креирањето игри со дилери во живо, Evolution Gaming сега нуди збогатена верзија на класичниот европски рулет. Рулетот за осветлување во живо, како и самиот елемент за осветлување, го зафати светот. Ова може да се припише на високиот процент на враќање на играчот на играта и неговите потенцијално дарежливи исплати.

Поставувањето, интензитетот и автентичноста на Live Lightning Roulette се подобрени со футуристичка позадина и гламурозно студио, кои го подигнуваат искуството со игри на сосема ново ниво. Па, како може А во живо казино играч го извлечеш најдоброто од оваа игра? Овој напис споделува неколку практични совети и стратегии за да им помогне на ентузијастите на рулетот да имаат среќа.

Молња рулет во живи казина

Молња рулет во живи казина

Lightning Roulette се емитува во живо од студиото на Evolution Gaming, Латвија. Оваа инкорпорација на RNG игри и рулет во живо од светска класа се одвива во овие студиа од светска класа. Играта во живо е наречена како една од најневеројатните продукција на Evolution Gaming досега.

Оваа игра е лесно достапна, а обложувачите можат лесно да ја играат на мобилен телефон, таблет или компјутер. Исто така, може да се игра од речиси бесконечен број играчи истовремено. Исто така, има функција за директно стартување на играта, што им го олеснува започнувањето на обложувачите.

Казината во живо ги комбинира сите карактеристики на конвенционалниот француски рулет со спектакуларен приказ на играта. Многу луѓе ја сметаат оваа игра како една од најинвентивните и највозбудливите онлајн игри со рулет во живо.

Графиката е спектакуларна и фасцинантна, а играта во живо на казино молња рулет додава дополнителен степен на возбуда на веќе успешниот концепт. Најголемиот дел од игрите со рулет имаат многу заедничко со рулетот со живо осветлување. Оваа игра во живо е моделирана по тркалото за европски рулет.

Молња рулет во живи казина
Како да играте рулет во живо молња?

Како да играте рулет во живо молња?

Рулетот во живо осветлување мечки блиски сличности со мнозинството игри со рулет. За почеток, го имитира тркалото за европски рулет, кое има 37 џебови, вклучувајќи една нула и броеви, 1 – 36, рамномерно распоредени и поделени на црвени и црни џебови.

Дозволените типови на облози во рулетот Live Lighting вклучуваат внатрешни облози, надворешни облози и соседни облози, распоредени низ областа за обложување. Покрај традиционалните облози, играчите можат да искористат две дополнителни шанси за победа, Среќни исплати и Среќни броеви.

Играчите исто така имаат шанса да ги зголемат своите добивки користејќи множители, кои може да ја зголемат големината на облогот за 500x. Откако ќе се затворат облозите, дилерот го започнува вртењето, а осветлувањето потоа ќе ги множи облозите на најсреќните играчи.

Како да играте рулет во живо молња?
Правила за рулет во живо молња

Правила за рулет во живо молња

Вреди да се нагласи дека рулетот за осветлување во живо го следи истиот збир на правила што се користат во стандардните маси за рулет, иако со неколку пресврти. Еве преглед на некои основни правила:

  • Се игра на стандардно тркало за европски рулет со 37 џебови. Играчите можат да ставаат стандардни облози, вклучително и обложување на поединечни броеви, групи на броеви или групи на бои.
  • На играчите им е дозволено да ги стават своите облози на почетокот на рундата. Облозите се ставаат само кога боите се зелени и портокалови, што го прикажуваат почетокот на рундата и облозите што се приближуваат кон затворањето, соодветно. Од друга страна, црвената боја значи дека облозите се затворени и играчите не можат да додадат дополнителни чипови.
  • Секоја рунда на игра има еден до пет среќни броеви, секој од нив ветува различна исплата, која се движи од 50 до 500 пати повеќе од облогот. Овие исплати се однесуваат на директни облози поставени на тој број.
Правила за рулет во живо молња
Како да победите во рулетот Live Lightning?

Како да победите во рулетот Live Lightning?

Победата во Lighting Roulette е за правење правилни предвидувања. Вреди да се напомене дека повеќето стратегии за обложување, како што е стратегијата Martingale, можеби нема да функционираат овде, бидејќи оваа игра се потпира на специфичен тип на облог. Единствениот начин на кој играчот може да добие мултипликаторска победа е да постави директни облози. И ова значи дека играчите треба да обрнат внимание на шаблоните што покриваат само цели броеви.

Како да победите во рулетот Live Lightning?
Која е разликата помеѓу рулетот Live Lightning и рулетот?

Која е разликата помеѓу рулетот Live Lightning и рулетот?

Оваа онлајн казино игра во живо има многу сличности со традиционалната варијанта на рулет во живо, исто така е уникатна на многу начини. А разликата е во името „тоа е осветлување“. Оваа наелектризирана карактеристика со себе носи пет уникатни множители (50x, 100x, 200x, 300x, 400x или 500x), кои им даваат на играчите омаловажувачки добивки слични на џекпот.

Која е разликата помеѓу рулетот Live Lightning и рулетот?
Стратегија за рулет со живи молња

Стратегија за рулет со живи молња

Времетраењето што е потребно за да се достигнат множителите го одредува победникот. Сепак, буџетот за банкроти на играчот ја регулира фреквенцијата со која тие се појавуваат. Играчите треба да бараат совети за молња рулет за да бараат шеми што опфаќаат целосни броеви.

Совети за почетници

Важно е да се напомене дека рулетот со живо осветлување ги следи истите прописи како и традиционалните рулет маси, со неколку исклучоци.

Играта се игра на европско рулет со 37 џебови. Стандардните облози, како што се обложување на поединечни броеви, групирања на броеви или групи бои, се достапни за играчите.
За почетниците, најважно е да ги искористат предностите на промоциите на казина рулет со молња. Овие бонус понуди ќе им помогнат на играчите да стекнат експертиза во играта во живо, а исто така ќе им овозможат да освојат пари.

Совети за напредни играчи

Обложувањето на секој директен број е стратегија за напредни играчи. Играчот ќе има вкупен облог од 37 долари ако се обложи 1 долар на секој број. Најмногу што играчот може да освои на едно вртење е 30 долари. Влогот се враќа по уплата на еден број од 29:1. Затоа, играчот може да изгуби 7 долари при едно вртење.

Стратегиите за рулет најмногу се фокусираат на враќање на загубите, а не на самата игра. Прогресивниот систем за обложување, на пример, е популарен во казина во живо. Овој пристап подразбира ставање слични облози и множење на износот што е вложен по секоја загуба. Играчите можат да ги користат и „Double-Street Quad“ и „Five Quad Strategy“ за да помогнат во максимизирање на профитот додека се во победничка серија.

Откако ќе се стават сите облози, играта во живо создава случаен број на среќни броеви кои се од еден до пет. Исто така, играта ги создава вистинските среќни броеви и множителскиот број на среќни исплати.

Ако топката слета на Среќен број откако играчот ќе се обложи директно на тој број, играчот може да победи помеѓу 50 и 500 пати повеќе од својот влог. Директни облози кои не се помножени 30 пати повеќе од првичната шанса. Сплит, агли, црвени или црни, а десетици плаќаат исто како и конвенционалниот француски рулет.

Покрај фактот што среќните добивки во оваа рунда молња бонус се многу неочекувани, играчите можат да контролираат и неколку елементи кога играат рулет со Молња онлајн. Некои играчи може да изберат да играат Молња рулет онлајн дискретно на маса за рулет за еден играч. Другите можат да го изберат својот претпочитан дилер, а другите учесници можат да ја променат брзината на играта.

Стратегија за рулет со живи молња

Faq

Се што треба да знаете за казината

Може ли да се намести рулет со живо осветлување?

Не. Оваа игра со дилер во живо е развиена и управувана од доверливи провајдери на игри.

Може ли играчот да профитира со обложување на еден број?

Да. Сите облози имаат шанса за победа, но тоа не значи дека добивката е загарантирана.

Како се одлучуваат мултипликаторите?

Како и со другите онлајн казино игри, мултипликаторите се сосема случајни. Генератор на случаен број (RNG) избира броеви и соодветниот множител без пристрасност.

Дали е можно операторите да го лажираат Live Lightning Roulette?

Невозможно е да се намести молња рулет во живо. Тркалото на рулетот и неговото функционирање редовно се одржуваат според лиценцирањето и спецификациите од производителот.

Која е најефикасната стратегија за победа во рулетот Молња?

Една од најефикасните стратегии е обложување на секој број. Меѓутоа, за да ги искористат предностите на множителите, играчите можат да се обложуваат на директни облози.

Дали е можно да се заработат пари со обложување на еден број?

Ставањето облог на еден број може да биде поволно за играчите. Сите облози имаат шанса за победа, но добивката не е загарантирана бидејќи сето тоа се заснова на среќа.

Кои фактори одат кон одредување на мултипликаторите?

Во живиот молња рулет, множителите се сосема случајни. Генератор на случаен број (RNG) избира броеви и множители без оглед на пристрасноста. Така, гејмерите можат да добијат мултипликатор во секое време.

Дали постои победничка стратегија за рулет со молња?

На крајот, рулетот Молња е игра на среќа наместо способност. Сите други најдобри тактики за рулет, како што се плановите за кладење и системите за обложување, сè уште се достапни.

Во живо рулет со молња, дали играчите можат да се коцкаат на кој било број?

За да ги зголемат своите шанси да постигнат мултипликатор, играчите можат да се коцкаат на кој било број на рулетот за молња во казино во живо. Сепак, мора да бидат претпазливи бидејќи тоа не обезбедува победа.