Најдобра Live Money Drop Live Casino во 2023

Растечкиот тренд на ТВ емисии во светот на казино игрите во живо ги прави класичните табели пофасцинантни. Live Money Drop се фокусира на забава со врвни снимки од наменски направени студија на глобалниот лидер во софтверот iGaming, Playtech. Со професионални дилери, тој е дизајниран да ги држи играчите целосно ангажирани. Играчите сега можат да уживаат во исклучително искуство со играње во живо каде што играчите се приближуваат до акцијата. Овој преглед потврдува дека оваа цел е исполнета. Со уникатна интеграција на CGI (Computer Generated Images) во неговиот пренос во живо, може да ги држи играчите приврзани за нивните уреди долго време.

Што е пад на пари во живо?

Што е пад на пари во живо?

Ова е казино-игра заснована на тркало на среќата, добиена од The £ 100K Drop, шоу за игри на Канал 4. Money Drop беше објавен во јули 2021 година од страна на провајдер на софтвер Playtech и стримува директно од живи казино студија во Литванија. Неговиот целокупен дизајн е инспириран од иконскиот бренд на Banijay, производител и дистрибутер на содржина од светска класа. Како и некои од најновите прикажувања на игри од Playtech, Money Drop ги комбинира игрите во живо со возбудата на популарната ТВ серија.

Играта е поистакната во ОК, но е форматирана да резонира со повеќе од 50 земји. Така, тој станува веднаш препознатлив на сите пазари за коцкање насекаде. Па, како се игра Live Money Drop од Playtech? Следат детали.

Што е пад на пари во живо?
Како да играте Пад на пари од Playtech

Како да играте Пад на пари од Playtech

Играчите имаат осум опции за обложување. Секој облог е означен со множител кој го наградува победникот кога ќе ја заврши својата прва фаза на обложување. Тоа се 2.500x, 1.000x, 250x, 30x, 15x и 8x. Два дополнителни странични облози се бонусот за судир со картички и облогот за победничка зона.

Играта започнува со вртење на тркалото на среќата со а дилер во живо во онлајн казиното. Вклучени се две фази при играње на Money Drop од Playtech: Drop Zone и Money Drop.

Секој обложувач кој ќе постигне победнички облог има право да премине во втората фаза каде што може да ги распредели своите облози на четири позиции на кој начин ќе смета дека е погоден. Тоа зависи од саканата нестабилност по круг.

Фазата на Пад на пари кулминира кога ќе се исфрлат 3 од 4 зони. Секој влог ставен на паднатата зона станува загуба. Но, сите пари вложени во безбедната зона остануваат во банкарската листа и лошите страни ќе се користат во следните кругови.

Правила за фрлање пари во живо

Секој множител што не е 8x ќе резултира со Drop Zone која го користи оригиналниот формат при што играчите одлучуваат како да ги поделат своите облози. Брзо паѓање се постигнува кога покажувачот на пилата ќе достигне 8x. Во овој случај, обложувачите треба да ги стават сите свои облози во една зона и да бидат сведоци на расплетот на возбудлива сесија.

Колку е поголема наградата добиена за време на првиот круг, толку повеќе ќе бидат дозволени рундите за Пад на пари. Како пример, Quick Drop кој нуди множител 8x може да игра само еден круг. Но, победата од 2500 пати дозволува до три играња во кругот за пад на пари.

За страничните облози

Облогот „Победничка зона“ е многу корисен кога играчите или гледачите ќе ги загубат сите свои влогови за време на рундите во „Drop Zone“. Овозможува некој да се обложи на која победничка зона ќе следи. Ова им овозможува на играчите кои изгубиле сè да останат во чекор со акцијата, иако во ограничено поставување.

Облогот за бонус Card Clash нуди можност да се зграпчат исплатите зголемени со мултипликатор, врз основа на форматот: повисоки/пониски. Се одликува со мултипликативна игра со потенцијали за исплати до 5000x.

Ако некој се обложи на 30x и поени на тркалото што се множи, тој ќе добие сума еквивалентна на 30 пати поголема од нивниот влог. Секое коло, играчите можат да се обложуваат на сите осум позиции. Иако обложувањето на бројни позиции звучи како профитабилен потег, облогот мора да ја помине втората фаза - Пад на пари.

Како да играте Пад на пари од Playtech
Исплати за намалување на пари во живо

Исплати за намалување на пари во живо

Општо земено, Падот на пари е полесен од повеќето игри во живи казина. Единствениот предизвик е да се одржи победата. Секој љубител на коцкање кој сака да ја земе најголемата плата треба да биде подготвен да преземе облози со висок влог. Тие мора да изберат униформа зона во текот на три рунди за пад на пари. Загубата на една рунда е загуба на целата игра. Најсигурен начин за обложување е ширење на победи на четирите назначени зони.

RTP на Live Money Drop се наоѓа помеѓу 96% и 97,2%. Играчите можат да се обложуваат со што било во опсег од 0,10 €/$ до 500 €/$. Како што споменавме погоре, максималната победа може да има множител од 5.000x.

Во играта Card Clash, исплатите ќе се доделуваат според победничките множители. Нема награда за избор на губитничка позиција. Една победа дава 5x, две победи добиваат 15x, додека три победи добиваат 95x. Во случај на нерешено на крајот од трите рунди, Card Clash им плаќа на сите натпреварувачи 1000x џекпот награда.

Исплати за намалување на пари во живо