Најдобра Live Sic Bo Tokyo Gold Deluxe Казино Во Живо во 2023

Играњето казино игри во живо го промени начинот на кој коцкарите можат да поминуваат време во онлајн казина. Наместо да се потпираат на технологијата за генерирање на случаен број, играчите можат да гледаат како се одвива дејството во реално време со камери за стриминг со висока дефиниција. Заедно со baccarat, Sic Bo е автентична казино игра со азиски корени. Тоа е една од оние игри на маса во живо во казино кои се неверојатно лесни за играње. Неговиот добро изведен формат во живо може навистина да го оживее, дозволувајќи им на играчите да ја искусат атмосферата во Вегас од удобноста на нивните домови. Live Sic Bo Tokyo од Gold Deluxe е еден од највозбудливите формати во живо на Sic Bo.

Што е Live Sic Bo Tokyo?Како да се игра во живо Sic Bo TokyoВо живо Sic Bo Tokyo исплати
Што е Live Sic Bo Tokyo?

Што е Live Sic Bo Tokyo?

Како што претходно беше споменато, Live Sic Bo Tokyo е а Игра Sic Bo развиен од Голд Делукс, еден од врвните филипински добавувачи на софтвер за казино во живо. Основана во 2011 година, компанијата се фокусира главно на испорака на производи на азискиот пазар. Сепак, со наслови како Live Sic Bo Tokyo, давателот почнува да ги истражува пазарите на казино во други делови на светот, вклучувајќи ја и Европа.

Во центарот на создавањето на овој наслов е намерата на развивачот да ја одржи традицијата на Sic Bo и да ја пренесе на следната генерација играчи. Се разбира, играта може да се пофали со висококвалитетна камера и интерфејс и може да се игра на десктоп или на мобилен телефон, но играчите треба да очекуваат каква било радикална промена на парадигмата.

Што е Live Sic Bo Tokyo?
Како да се игра во живо Sic Bo Tokyo

Како да се игра во живо Sic Bo Tokyo

Коцките се главната карактеристика во секоја Sic Bo игра, без разлика дали е во живо или симулирана. Во живо Sic Bo Tokyo не се разликува. Да, сè е за фрлање коцки, така што играчите немаат ништо грижа за тоа кога станува збор за игра. Секој кој претходно играл каков било Sic Bo нема да се мачи да ја игра варијантата на Gold Deluxe. Играта содржи три коцки чувани во контејнер, кој е контролиран од дилерот.

Правилата на играта

Започнува круг во Live Sic Bo Tokyo со играчи кои ставаат облози. Треба да се запомни дека Live Sic Bo Tokyo е игра со брз ритам - играчите имаат 30 секунди за да обложуваат во секоја рунда, така што ќе треба да бидат максимални за да стигнат до брзината. Сепак, за оние кои се веќе навикнати на играта, овој период на обложување е само доволен. Покрај тоа онлајн казино игра со дилер во живо нуди статистички извештај кој ги прикажува резултатите од претходните рунди. Играчите можат да ги искористат предностите на овој извештај и да уделат некаде помеѓу $1 и $5000.

На крајот од периодот на обложување, дилерот на казино во живо ќе ги спушти коцките во шејкерот и ќе се прикаже исходот од трката. Во овој момент, на сите победници ќе им биде исплатено, а ќе започне следниот круг.

Облози

Да се каже вистината; времетраењето на обложувањето од 30 секунди не е многу време, особено за бавните играчи. Затоа играчите треба да ги разберат сите можности што ги нуди играта пред да започне тајмерот. Како и секоја друга игра Sic Bo, Sic Bo Tokyo им овозможува на играчите да избираат од широк спектар на опции за обложување кога играње во живи казина. Облозите се поделени на специфични вкупни и комбинирани облози. Специфичните влогови во вкупен број го вклучуваат следново:

 • Мали

 • Големо

 • 4 или 17

 • 5 или 16

 • 6 или 15

 • 7 или 14

 • 8 или 13

 • 9/10/11 или 12

  Од друга страна, комбинираните облози вклучуваат;

 • Комплет броеви (еден, двоен и троен)

 • Пар натпревар

 • Специфично двојно

 • Секое тројно

 • Специфично тројно

  Како што секој би видел, Live Sic Bo Tokyo е едноставна игра со коцки без сложени правила. Ги задржа сите основи на Sic Bo, што значи дека дури и почетниците можат да уживаат во акцијата во најдобрите казина во живо без да чувствуваат притисок. Сепак, играта е единствена на свој начин и играчите на казино во живо го ценат тоа.

Како да се игра во живо Sic Bo Tokyo
Во живо Sic Bo Tokyo исплати

Во живо Sic Bo Tokyo исплати

Секој облог носи различна исплата, се разбира, врз основа на коефициентот. Како и обично, најризичните облози имаат најдобри исплати и обратно. Како таков, Специфичниот троен облог плаќа повеќе од кој било друг облог (180:1). Малите и големите облози, кои се најбезбедни, плаќаат најмалку (1:1), што значи дека влогот од 10 долари би го вратил истиот износ.

RTP

Live Sic Bo Tokyo враќа до 96,7% од влоговите на играчите. Ова не значи дека играчите ќе го добијат тој процент од нивните облози кога ќе ја играат оваа игра во казина во живо. Ан RTP мери колку казиното плаќа во добивки на долг рок. Сега, 96,7% не е многу висок RTP, но секое куче има свој ден.

Во живо Sic Bo Tokyo исплати