Monopoly Live како жешка сопственост за живи казина

Игри

2020-04-22

Monopoly Live е неверојатна игра создадена од Evolution Gaming во партнерство со Hasbro, а достапна е само од Evolution Gaming. Оваа игра е заснована на познатата игра на табла низ целиот свет и се заснова на возбудлива игра на Dream Catcher.

Monopoly Live како жешка сопственост за живи казина

Затоа, Monopoly Live е исто така исполнет со неизвесност и возбуда што играчите можат да ги најдат во водечката игра со тркала. Плус, со дополнителните уникатни монополски елементи, играта е возбудлива како и играњето монопол со пријателите и семејството. Овој нов жежок имот од Evolution Gaming ги спојува дејствијата на монополот и одличната графика за засекогаш да ги промени казина во живо.

Монопол во живо

За појаснување, Monopoly Live е забавна варијанта во живо на глобално популарната монополска табла игра. Играта е дизајнирана да биде едноставна, а целта на гејмерот е исто така едноставна. За да започнете, дилерот ќе заврти голема табла која е вертикално поставена додека играчите предвидуваат каде тркалото ќе застане.

Како што ќе напредува, виртуелниот „Господин Монопол“ ќе седи на страна и ќе биде подготвен да почне да дејствува. Гејмерите, исто така, ќе добијат можност да се обложуваат на сегменти на случајност што им овозможуваат да освојат инстант готовина и да добијат мултипликатори. Останатите сегменти се дизајнирани да ја зголемат познатата игра на табла за да ја направат позабавна.

Игра со тркала за пари

Играњето на онлајн играта Monopoly Live е прилично лесно. Гејмерите едноставно треба да се обложуваат на кои било случајни броеви за кои сметаат дека ќе бидат линијата за застанување на тркалото. Тие вклучуваат 1, 2, 5, 10, 2 ролни и 4 ролни. Ако предвидувањата на победникот се совпаѓаат, тој ќе ја добие соодветната исплата.

Во случај тркалото да застане на случајен сегмент, тогаш г-дин Монопол ќе им даде на играчите картичка за шанса која ќе им даде на играчите или случајни готовински цени или мултипликативни бонуси. Колку повеќе шанси гејмерите да добијат, толку повеќе нивните пари се множат. Бонус игрите започнуваат кога играчите се обложуваат на 2 или 4 ролни.

3D бонус круг

3D бонус круг е забавно ниво што гејмерите ќе го сакаат. Кога ќе се активираат, квалификуваните гејмери ќе му се придружат на Mr. Monopoly додека влегуваат во светот на 3D Monopoly на таблата за 3D Monopoly што е дизајнирана да собира награди и многу повеќе. Прошетката во овој свет е одредена со коцки.

Како што беше наведено претходно, гејмерите можат да се квалификуваат за бонус игрите само со ставање облози на 2 ролни и 4 ролни. Оние кои не вложиле облози на овие ролни, исто така, можат да гледаат и да учествуваат во 3D светот на Monopoly. Сепак, тие не можат да добијат награди.

Најнови вести

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €