NetEnt дебитира на Divine Fortune Megaways во Пенсилванија и Њу Џерси

Игри

2021-05-18

Eddy Cheung

Денес, NetEnt се рангира меѓу најистакнатите онлајн казино во живо развивачи на софтвер. Но, компанијата, исто така, направи ниша во создавањето на наслови за видео слотови за блокбастери, а добар пример е исклучително успешниот Divine Fortune Megaways. За жал, строгите законски рамки во САД ги спречија играчите во коцкарските држави како Пенсилванија и Њу Џерси да добијат чувство на оваа легендарна титула.

NetEnt дебитира на Divine Fortune Megaways во Пенсилванија и Њу Џерси

Божественото богатство живее во Њу Џерси и Пенсилванија

По болни месеци чекање, NetEnt конечно објави на 25 февруари 2021 година дека играта ќе дебитира на американскиот пазар. На радарот на компанијата се играчите на онлајн казино во Њу Џерси и Пенсилванија кои гласаа за ова онлајн слот како најдобар во 2021 година, според iGaming Tracker. Играта го додава магичното чувство на случајниот механичар на Megaways. Последниот договор го означува второто деби на инвеститорот во државата Megaways по објавувањето на Twin Spin Megaways во јануари 2021 година. Според комерцијалниот директор на Evolution, Северна Америка, Џеф Милар, компанијата е супер возбудена да го донесе својот механичар на Megaways во САД. Тој продолжи дека функцијата Megaways заедно со широкиот опсег на забавни наслови на компанијата ќе донесе нешто ново за играчите во САД. Г-дин Милар заклучи дека развивачот има многу повеќе во продавница за играчите на Њу Џерси, Пенсилванија, Западна Вирџинија и Мичиген.

Краток преглед на Божественото богатство Мегавејс

The Divine Fortune Megaways е видео слот со 6 ролни што доаѓа со неверојатни 117.649 начини за победа. Со други зборови, оваа игра им овозможува на играчите да создадат победничка комбинација речиси секој пат кога ќе направат спин. Функцијата Megaways им дава на играчите огромен потенцијал за победа од 4.502 пати почетен влог. Брзо напредувајќи напред, овој видео слот со митска тема доаѓа со многубројни одлични бонус карактеристики. На пример, функцијата Falling Wilds Re-Spins ги зголемува шансите на играчот да создаде повеќе комбинации и да победи во процесот. Исто така, гејмерите можат да слетуваат до четири икони за Free Spin и да освојат до 10 бесплатни вртења. Може да добиете и 5 дополнителни вртења за слетување на иконите за Free Spin за време на бонусните кругови. Но, не завршува тука за време на бонусната рунда. Играчите кои ќе постигнат 5 идентични икони за бонус победа може да освојат до 500 пати од нивниот првичен облог. Не може да биде подобро! И на крај, Divine Fortune Megaways има до 5 симболи со ниска плата и 4 високо платени симболи. Ниско платените се A, K, Q, J и 10. Од друга страна, има до четири митски суштества кои претставуваат симболи со висока плата.

Овошен празник за играчите од САД

Пред да го воведе Divine Fortune Megaways, NetEnt го направи истото во јануари 2021 година со Fruit Shop Megaways. Тоа е речиси една деценија по лансирањето на оригиналната верзија. Како и Divine Fortune, Fruit Shop е слот со 6 ролни полн со мултипликатори и бесплатни вртења. После секое вртење за време на бонус играта и основната игра, бројот на икони за слетување се избира по случаен избор. Ова создава значителен победнички потенцијал од 117.649 начини за победа. Претходно во текот на истиот месец, Fruit Shop Megaways дебитираше во Betsson Group, друг водечки онлајн оператор. Погоди што? Играта се покажа како неверојатна во текот на целиот овој период. Тоа е веројатно затоа што го одржува веселиот и колоритен дизајн на својот оригинален омилен фан.

Идни проекции за NetEnt

Американскиот пазар на коцкање се смета за еден од најтешките ореви за кршење. Но, со оглед на тоа што NetEnt веќе работи во најмногу четири држави за коцкање, иднината може да биде само посветла. Модификацијата на Megaways на овие два видео слота ќе им даде на играчите поголем потенцијал за победа со извонредно искуство во игра. Тоа не ги заборава повеќекратните нивоа на џекпот што доаѓаат со оваа функција. Сè на сè, NetEnt нема да забави.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости