Најдобра Storm Live Казино Во Живо во 2023

Storm Live е првата казино игра со слотови во живо и е произведена од големиот гигант Netent. Без конкуренција во моментов на пазарот, Storm Live е единствената игра со слотови во живо достапна за играчите. Со бумот на казина во живо и популарноста на слотови, најновиот тренд на играње Storm Live се засилува.

Што се слотови во живо?

Што се слотови во живо?

Човекот заслужен за измислувањето на автоматот е Чарлс Феј. Механичар од Сан Франциско, тој беше првиот што создаде таква машина што може автоматски да плаќа монети. Во 1898 година, тој ја смислил познатата „Либерти Бел слот машина“, која платила 50 центи кога три ѕвона се усогласиле.

Што се слотови во живо?
слотови денес

слотови денес

Денес, „слотовите“ се пософистицирани отколку во старите денови. Секоја машина нуди многу начини за победа и има своја стилска тема. Дизајнот е клучот за неговиот успех. Се разбира, современите машини се помалку механички и повеќе електрични. Слот машините се несомнено витален дел од секое казино и остануваат популарни како и секогаш.

слотови денес
Слот игри

Слот игри

Кога креирате слотови, програмерите имаат многу слобода за експериментирање, и затоа слотови вградуваат повеќе креативност од која било друга казино игра. Како што рече, можно е креаторите на слотови да смислуваат нови слот-игри кои никогаш претходно не биле видени, секој пат кога тие создаваат. Едно нешто што ги мотивира производителите на слотови редовно да објавуваат нови игри е големата побарувачка што овие игри ја привлекуваат. За да ја задоволат оваа побарувачка, програмерите немаат друга опција освен да продолжат да создаваат повозбудливи игри речиси секојдневно. Затоа не треба да се изненадите кога ќе најдете стотици илјади титули во глобалниот клуб на машини за овошје.

Слот игри
Различни типови слотови и нивната терминологија

Различни типови слотови и нивната терминологија

Во написот подолу наведовме некои од најчестите терминолигија на слотови заедно со објаснување на разликата помеѓу класичните слотови и прогресивните слотови.

Различни типови слотови и нивната терминологија
слотови Макари и редови

слотови Макари и редови

Иако играњето слотови е супер лесно, се исплати да се разберат барем некои основни терминологии за слотови за да се биде во тек со игрите. Едноставно не сакате да слушнете некој како зборува за макари и редови и да почнете да замислувате што се тие по ѓаволите. Па, ролна е дел од слот каде што слетуваат различни комбинации на симболи на слотови, откако ќе кликнете на 'spin'. Додека ролните се разликуваат помеѓу игрите, повеќето слотови имаат три или пет ролни. Редовите, од друга страна, се хоризонтални линии на кои симболите на макара се порамнети (рамо до рамо). Како и макари, редовите може да се разликуваат помеѓу слот игрите.

слотови Макари и редови
Класични слотови

Класични слотови

Иако има луѓе кои се заљубиле во сложеноста, едноставноста изгледа има најголем број следбеници. Наречете ги овошни, ако сакате, но класичните слотови ја формираат најстарата категорија на слотови под сонцето. Овие слотови лесно може да се препознаат по нивната минималистичка област за играње, што гарантира дека коцкарите ќе уживаат во најдоброто искуство, без оглед колку и да се старомодни игрите. Класичните слотови доаѓаат и со уникатни симболи, како што се Lucky 7s, Liberty Bells, BARs, лимони и цреши. Додека првите класични слотови имаа една линија за плаќање, модерните класични слотови имаат повеќе линии за плаќање, што значи дека нудат доста начини за победа.

Класични слотови
Прогресивни слотови

Прогресивни слотови

Без разлика дали е нова или стара, ниту една локација за слотови не би била целосна без прогресивни слотови за џекпот. Сега прогресивните слотови за џекпот се категорија на слотови за џекпот чија награда постојано се зголемува секогаш кога се става облог. Зголемувањето продолжува додека играчот не ја освои наградата. Тоа е причината зошто ќе најдете некои прогресивни џекпот со слот кои се движат во милиони долари. За ловците со големи пари, прогресивните слотови за џекпот се очигледен избор. Вреди да се напомене дека иако прогресивните слотови за џекпот тешко се добиваат, наградата со која доаѓаат е можеби она што ги мотивира играчите да продолжат да ја пробуваат својата среќа.

Прогресивни слотови
Симболи на слот

Симболи на слот

Иако можеби сте гуру во играњето онлајн слотови, тоа не мора да значи дека ги знаете сите симболи на слотови. Запомнете, комбинацијата на симболи на слотови е она што ви дава победа; затоа, исклучително е важно да се справите со овие симболи за вашето искуство со игри да не испадне досадна приказна. И додека има многу симболи што можеби сакате да ги знаете, главните вклучуваат мултипликатори, расфрлани и дивини. Други симболи на слотови што можеби сакате да ги знаете, вклучуваат Лепливи симболи, Scatter симболи, Наредени симболи, Стандардни симболи и многу повеќе.

Симболи на слот
Доверливи слотови

Доверливи слотови

Замислете само како би изгледала ситуацијата доколку не постоеше лиценцирањето за казино. Онлајн казината воопшто не би биле регулирани. Лиценцата за казино служи како заштита не само за членовите на казиното, туку и за јурисдикцијата каде се базираат операциите на страницата. Добро познатите органи за лиценцирање на казино ги вклучуваат Комисијата за надзор на коцкање Островот, Комисијата за коцкање Гибралтар, Органот за игри на среќа Матезе, еГејминг Курасао и, се разбира, Комисијата за коцкање во ОК. Повеќето казино сајтови ги имаат документите за лиценцирање во подножјето. Само поместете го глувчето надолу по страницата и проверете дали има име, грб, лого или печат што го покажува авторитетот за лиценцирање на казиното.

Доверливи слотови