Curacao

Со коцкање во живо пазарот експоненцијално расте, регулацијата на казиното за целите на безбедноста на играчите стана глобална грижа. Една организација која се појави за да ги регулира активностите на казино е Комисијата за е-игри во Курасао. Додека оваа организација не е во лигата на слични на Орган за игри на среќа на Малта и на Комисија за коцкање во Обединетото Кралство, врши одреден ограничен надзор на платформите за коцкање кои работат на територијата на Курасао.

Curacao
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Зошто е формирана Комисијата за е-игри во Курасао?

Формирањето на комисијата беше информирано од две главни причини. Прво, комисијата сакаше да има корист од приходите од казино. Друга причина беше да се амортизира јурисдикцијата на Курасао од онлајн казино игрите (операторите на казино можат да ги извршуваат своите активности во јурисдикцијата без таргетирање Курасао граѓани).

Дали е безбедно да се игра во онлајн казина лиценцирани од Комисијата за е-игри во Курасао?

Да и не. Ова зависи од мотивот на казиното што работи во регионот Курасао. Познато е дека комисијата има некои негативни страни кога станува збор за заштита на играчите. На пример, има релаксирани правила за лиценцирање и е попустлив за работи како бонуси во казиното, дозволувајќи им на казината да ги ескалираат барањата за обложување како што сакаат. Како такво, не е голема работа да се најде непријателско казино кое работи под лиценцата Курасао.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Побарајте го вашиот повраток за добредојде на облози во казино во живо во казиното Skycrown
2023-06-06

Побарајте го вашиот повраток за добредојде на облози во казино во живо во казиното Skycrown

Skycrown е релативно нова страница за казино во живо што ги отвори своите врати за играчите во 2022 година. Ова казино има и десетици бонуси и турнири за RNG и играчи во живо. Значи, денешната објава ќе ве запознае со промоцијата Rakeback на Skycrown.