Најдобрите Live Casino со American Express

American Express (Amex) е трет најпопуларен бренд за кредитни картички на Земјата. За разлика од Visa и Mastercard, Amex генерално сама издава кредитни картички, давајќи му поголема контрола врз начинот на кој тие се користат.

Иако неговите услуги главно се наменети за играчи во Соединетите Држави, тој е популарен начин на плаќање низ целиот свет. Играчите сега имаат долга листа на казина во живо за избор. Подолу се најдобрите казина во живо кои прифаќаат American Express препорачани за играчи.

Најдобрите Live Casino со American Express
Врвни казина во живо на American Express

Врвни казина во живо на American Express

American Express е еден од најпознатите даватели на плаќање во светот. Кредитните картички „Амекс“ се особено популарни во Северна Америка. Во регионите каде што се вообичаени кредитните картички на American Express, тие се исто така општо прифатени како начини на плаќање во живите онлајн казина. Клиентите често се веќе запознаени со картичката.

American Express (AmEx) е истакната компанија за кредитни картички со седиште во Њујорк. American Express е во бизнисот со пари од 1850-тите. Отсекогаш еволуирал за да одговара на моделите од тоа време и е лидер во онлајн трансферите на пари. Од картички до виртуелни трансфери, тоа е доверлива услуга. Поради својата силна основа, онлајн казината секогаш сакаат да го вклучат во нивните начини на плаќање.

Тоа е резултат на спојувањето на три транспортни фирми во 1850 година и значително еволуираше со текот на годините. Популарноста на AmEx е огромна денес, а неговата вредност исто така се зголеми. Во 2017 година, Форбс ја наведе оваа мултинационална корпорација како 23-та највредна компанија на светот. Три години подоцна, Fortune списанието изјави дека е една од најдобрите организации за работа врз основа на задоволството на вработените.

AmEx поддржува над 160 земји на глобално ниво. Значителен дел од неговите корисници се играчи што ги бараат безбедни начини на плаќање во казина во живо.

Генерални информации

Име

Американ Експрес

Основана

Њујорк, САД

Основана

март 1850 година

Седиште

Њујорк, САД

Начин на плаќање

Кредитна картичка, патнички чекови

Веб-страница:

www.americanexpress.com

Врвни казина во живо на American Express
Депонирање со American Express во казина во живо

Депонирање со American Express во казина во живо

Процесот на депонирање во American Express е непроблематичен. Потребни се само неколку минути, но обложувачите треба прво да добијат AmEx картичка и да ја поврзат со нивните соодветни банкарски сметки.

За среќа, оваа компанија нуди различни видови, вклучувајќи:

 • Припејд картички
 • Променете ги картичките
 • Платинум картички

Пријавувањето за сите нив е непроблематично сè додека некој ги искористи потребните детали.

Коцкарите можат удобно да направат директен депозит во нивните казина во живо со AmEx картичка, без разлика дали ги користат нивните десктоп компјутери, паметни телефони со Android или iPhone.

Ова е наједноставниот метод за нив да го направат тоа.

 1. Посетете ја страницата за депозит во живо на American Express.
 2. Внимавајте на логото AmEx и кликнете на него.
 3. Обезбедете ги бараните информации, како што се деталите за картичката AmEx и износот на депозитот.
 4. Следете го процесот на автентикација на AmEx. Вообичаено, оваа компанија за картички на обложувачите им испраќа текстуални пораки со единствени шифри за да ги потврдат трансакциите.
 5. Користете го примениот код за да го потврдите депозитот.

AmEx го зголемува времето на инстант трансфер, што значи дека средствата на обложувачот ќе се одразат на нивната сметка во живо на казино веднаш по потврдувањето на депозитот.

Играчите на казино во живо кои се надеваат дека успешно ќе депонираат во AmEx мора да преместат износ во рамките на кредитниот лимит обезбеден од оваа компанија. Исто така, мора да биде во согласност со дневниот лимит за депозит што го наметнува нивната платформа.

Процес на отворање сметка на American Express

Едноставно е за играчите да користат American Express во казина во живо. Прво, треба претходно да аплицирате за кредитна или дебитна картичка играчите можат да направат било каква исплата во казина во живо. Процесот на регистрација е брз и сличен на добивање кредитна или дебитна картичка. Корисниците можат или да креираат сметка на веб-локацијата на American Express или преку некој од нивните партнери во глобалната мрежа за услуги.

Играчите можат да вршат онлајн плаќања со нивната нова AMEX картичка; тие ќе треба да го поврзат со нивната лична банкарска сметка. Сè што им е потребно на играчите е да се упатат на веб-страницата на давателот на плаќања за да пополнат претквалификација и да чекаат да добијат сопствена American Express картичка. Ова му овозможува на давателот да ги анализира податоците на апликантите и да утврди кои картички се најпогодни за нив и нивните барања.

Потоа, давателот ќе ја испрати картичката American Express штом корисничката сметка ќе биде прифатена. Може да се поврзе со нивната банкарска сметка и веднаш да почне да ја користи.

Ограничувања со American Express во казина во живо

Поединци во земјите каде што работи American Express мора да имаат најмалку 18 години за да го користат. Картичките се поврзани со банкарска сметка во земјите каде што се користат. Сметката на American Express не може да се чува без банкарска сметка.

Корисниците нема да имаат никаков проблем да направат депозити во нивната претпочитана валута без да направат такси. Надоместоците за депозит на American Express се разликуваат во зависност од тоа кое онлајн казино прифаќа American Express. Додека повеќето оператори на казино ќе ги покријат трошоците за трансакцијата на трговците, други може да одбијат до 10% од трансактираниот износ за да ги покријат своите трошоци.

Депонирање со American Express во казина во живо
Како да направите повлекување со American Express

Како да направите повлекување со American Express

Базенот на казина во живо што им овозможува на членовите да повлечете исплати со AmEx е нешто мал. Затоа, играчите прво треба да потврдат дека нивните платформи го обезбедуваат овој метод за повлекување. Оттаму, сè е без размислување, дури и за оние кои првпат ќе почнат.

Проверете ги чекорите што треба да ги следите за да се повлечете со AmEx во казина во живо:

 • Посетете ја страницата за повлекување на казиното во живо.
 • Кликнете на „Американ експрес“
 • Внесете го износот за да се преселите од сметката. Ова треба да биде во рамките на лимитот за повлекување на казиното, кој може да се движи од 20 до 100.000 долари или повеќе.
 • Потврдете го повлекувањето и почекајте да биде успешно. Ова може да потрае од 24 часа до пет дена.

Некои играчи се грижат за нивната безбедност кога се повлекуваат со AmEx. Но, не треба затоа што оваа компанија користи неколку безбедносни протоколи за да ги заштити своите корисници. Сè се сведува на казиното во живо што некој го избира. Дали е реномиран и дали доаѓа со сигурни безбедносни мерки?

Други играчи се прашуваат дали ќе платат пари за да бидат одобрени нивните повлекувања. Па, можеби ќе треба да се разделат со мала сума, но таа варира од една до друга платформа за коцкање во живо. Секогаш е најдобро да се знае точната такса пред да се започне со повлекување.

Како да направите повлекување со American Express
Топ казино бонуси за American Express

Топ казино бонуси за American Express

Пред да се приклучите на казино во живо, од клучно значење е играчите да разберат во што се навлегуваат. Бонусите не се исклучок. Тие се една од најбараните опции, така што корисниците треба секогаш да ги читаат одредбите и условите пред да продолжат. На овој начин играчите ќе бидат свесни за очекувањата додека ги користат овие бонуси.

Бонус за депозит

При депонирање со American Express во казина во живо, гејмерите можат да добијат бонуси за казино кои се движат од 50 проценти до 200 проценти. Играчите може да бараат живи казина со високи проценти за да ги зголемат своите шанси за победа со зголемување на нивните влогови.

Бонуси без депозит

Со бонуси без депозит, играчите можат да користат American Express во казина во живо за да добијат пари за да си играат и да пробаат без ризик. Овие бонуси им овозможуваат на играчите да ги тестираат сите игра во живо тие избираат пред да одлучат дали да направат депозит или не. Различни алтернативи за обложување се достапни во различни казина, кои играчите може да ги споредат.

Награда за членство во American Express

Една од најпознатите програми за награди дека е целосно бесконечна. Програмата за награди е едноставна за користење, а корисниците можат да заработат поени за практично секоја трансакција што ја прават со нивната картичка. Поените никогаш не се губат, тие може да се добијат на неодредено време, а може да се откупат и потрошат на речиси сè.

Топ казино бонуси за American Express
Валути и земји поддржани од American Express

Валути и земји поддржани од American Express

American Express, или AMEX, е голема банкарска корпорација најпозната по своите премиум кредитни картички, дебитни картички и услуги за пишување чекови. American Express (Amex) е трета по големина компанија за кредитни картички во светот. За разлика од другите начини на плаќање во живите казина Visa и MasterCard, Amex ги обезбедува своите кредитни картички, овозможувајќи им поголема контрола врз начинот на кој тие се користат. Иако повеќето од неговите услуги се наменети за гејмерите во Соединетите Држави, таа е широко користена опција за плаќање низ целиот свет.

Услугата е популарна во многу земји, вклучувајќи:

 • Обединетото Кралство
 • Канада
 • Мексико
 • Австралија
 • Германија
 • Холандија
 • Шведска
 • Аргентина

Корисниците во овие земји можат едноставно да вршат плаќања во практично секоја валута. Сепак, еврото, американскиот долар, британската фунта, австралиските и канадските долари се најкористени валути.

Играчите можат лесно да депонираат користејќи која било од овие валути. Играчите не треба да бидат загрижени во казина кои ја користат исклучиво меѓународната валута. American Express нуди евтина конверзија на валута. Така, коцкарите во овие нации имаат голем избор на казина во живо за избор.

Валути и земји поддржани од American Express
Зошто да депонирате со American Express?

Зошто да депонирате со American Express?

Популарноста на казината на American Express е сосема заслужена, бидејќи оваа опција за плаќање има многу да понуди. Корисниците треба да имаат на ум дека, како и другите начини на плаќање во казина во живо, AMEX има свој сет на предности и недостатоци.

Добрите

Конс

AMEX е општо прифатен начин на плаќање во казина во живо во сите земји каде што е дозволено коцкањето; има многу веб-локации за игри на American Express од кои можете да изберете.

Годишните надоместоци важат за неколку картички на American Express.

Депозитите направени со AMEX картичка се обработуваат брзо и безбедно.

Трошоците за повисоки ВИП-картички, како што е AMEX Platinum, се премногу преголеми за да може да си ги дозволи вообичаениот корисник или нискиот ролери.

Картичката American Express е достапна на различни јазици.

Повлекувањата од American Express може да потраат неколку дена подолго од повлекувањата од други платежни системи.

Давателот на плаќања прифаќа различни валути.

Трансакциите со картичките на American Express ќе бараат доставување на некои банкарски информации при плаќање преку Интернет.

Високобезбедни протоколи

Некои казина можеби нема да ги рефундираат кредитните картички на корисниците, но ќе ги рефундираат на други средства како што се чек, жица или банкарски трансфер како алтернатива.

Зошто да депонирате со American Express?
Безбедност и безбедност во American Express

Безбедност и безбедност во American Express

Некои од најдобрите безбедносни процедури на пазарот се меѓу нематеријалните придобивки од поседувањето AmEx картичка. Освен ако корисниците не им ги дадат на измамниците и измамниците сите нивни лозинки и кодови, малку е веројатно дека тие ќе добијат пристап до нивните платежни картички. Ако се случи ова, American Express нуди различни опции за обновување кои можат да заштедат пари на корисниците доколку се користат навреме.

Така, играчите треба да одвојат време додека играат во онлајн казино со депозит на American Express. Постапувањето со претпазливост ќе им гарантира на играчите дека казиното во живо ги користи сите основни заштитни мерки. Овие мерки ги штитат личните и финансиските информации. Податочната комуникација помеѓу серверот на казиното и уредот на играчот мора да биде обезбедена, а и операциите за депонирање и повлекување мора да го користат протоколот HTTPS.

Со услугата American Express SafeKey, American Express користи технологија за автентикација со два фактори. SafeKey е механизам против измама што ја потврдува секоја од трансакциите според критериумите, обезбедувајќи безбедно онлајн искуство. SafeKey ќе побара од корисниците еднократен код (OTC) кога ќе направат трансакција AMEX. Ако безбедносниот систем AMEX идентификува измамничка или сомнителна активност, ќе ги преземе потребните безбедносни мерки, како што се тајм-аут, прекини или е-пошта за потврда.

Безбедност и безбедност во American Express
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу. Зависностите од коцкање може да биде тешко да се забележат, затоа Ве молиме погрижете се секогаш да се коцкате одговорно.

Одговорно коцкање