Најдобрите Live Casino со Bitcoin

Со нивната зголемена популарност, не е изненадување што криптоните станаа тренди во денешно време, и со право може да се тврди дека криптоните полека ја заземаат речиси секоја индустрија. И овој тренд, исто така, ги достигна казина во живо. Еден крипто што владее со светот на казиното во живо е Биткоин.

Денес, операторите кои прифаќаат Биткоин може да се најдат низ целиот интернет, што им овозможува на играчите да ги завршат трансакциите побрзо и побезбедно додека уживаат во некои врвни игри во живо. Биткоинот беше дизајниран како децентрализирана валута, што значи дека ниту еден субјект не го контролира издавањето на валутата или не поставува монетарна политика за неа. И ова го прави толку привлечен за казина со дилери во живо.

Најдобрите Live Casino со Bitcoin
За Биткоин

За Биткоин

Во денешната индустрија за коцкање, БТК не е само еден од многуте начини на плаќање во Казино. Исто така, функционира како самостојна валута како USD, GBP, EUR и така натаму. б

Биткоинот се разликува од останатите затоа што е дигитален медиум за размена, на кој му недостасува физичка форма како монети или книжни пари. Поради тоа што е децентрализирана криптовалута, БТК нема централна резервна банка, туку работи исклучиво на пазари со врсници.

Може да се пренесе само преку единствени адреси достапни за корисниците. Тоа се сложени знаци (броеви и букви) кои се движат од 27-34.

На моментот на пишување на овој водич, се проценува дека над 70 милиони луѓе и претпријатија, вклучително и веб-локациите за казина Биткоин, користат Биткоин насекаде. Ниту една банка, кредитна компанија или посредник не е вклучена во тргување со илјадници долари во БТК што се случува секој ден.

При размена на оваа дигитална валута peer-to-peer, некои начини за плаќање се сметаат за побезбедни од другите. Најдоверливи се:

Генерални информации

Име

Биткоин

Основана

јануари 2009 година

Седиште

Во светот

Начин на плаќање

Криптовалута

Веб-страница:

www.bitcoin.org

За Биткоин
Биткоин во живи казина

Биткоин во живи казина

Биткоинот е иновативна дигитална валута без администратор или централна поддршка која овозможува преноси од peer-to-peer во мрежата на биткоин.
Сигурната и анонимна природа на трансакциите со биткоин ги направи сè попопуларни меѓу играчите на казино. Како резултат на тоа, казината брзо додаваат биткоини како дел од нивните опции за плаќање и повлекување.

Криптовалутите несомнено стануваат поприфатливи и многу онлајн казина во живо со задоволство ја прифаќаат за депозити и повлекувања. Најпознатата криптовалута е Биткоин, која особено се користи од љубителите на игри кои сакаат да ја зачуваат својата анонимност. Безбедни, безбедни трансакции се обезбедуваат со употреба на Биткоин. Подолу е комплетната листа на најдобрите казина кои прифаќаат Биткоин што ќе го направи безбеден и лесен процес за коцкарите.

Зошто да користите Биткоин

Биткоинот е опција за давател на плаќања, која е прифатена од сè поголем број веб-страници за онлајн игри. Некои се врзани за одредена услуга за паричник, додека други работат со повеќе паричници. Како што флуктуира вредноста на Биткоинот, вашите добивки исто така може да се променат, додека исплатата е во тек.

Широко прифатено

Биткоинот е многу веројатно најпознатата криптовалута на глобално ниво. Тоа е нешто како пионерска иновација која ги претстави криптовалутите на пошироката јавност. Тоа е широко прифатено од плејада казина во живо на глобално ниво; тоа е толку популарно, всушност, што дури и некои иновативни казина од тули и малтер почнуваат да го земаат како начин на плаќање.

Високо безбеден

Благодарение на блокчејн технологијата, плаќањата со Биткоин ги елиминираат повеќето пречки поврзани со традиционалните методи на онлајн трансакција. Прво, БТК е многу безбеден и практично невозможно да се прекрши.

Оние кои знаат како да плаќаат со Bitcoin уживаат високо ниво на приватност и заштита од онлајн хакери. Друг плус за играчите на казино во живо е брзото време на трансакции, па оттука нема доцнења во ставањето облози или повлекување добивки.

Леснотија на користење

Типичните казина во живо обично бараат доверливи информации од клиентите при обработката на плаќањата, како што се детали за кредит, броеви на банкарски сметки и адреси на е-пошта. За среќа, коцкањето во биткоин казино бара само поднесување БТК адреса за депонирање или повлекување средства.

Приватност

Многу коцкари сакаат да ја заштитат својата приватност бидејќи не сакаат луѓето или организациите да знаат за нивниот начин на живот. Преку плаќањата со Биткоин, никој не може да го следи нивниот идентитет бидејќи нивните трансакции се шифрирани со систем со двоен клуч. Не е ни чудо што многу онлајн казина обезбедуваат стимулации за корисниците на Биткоин да го поттикнат овој метод.

Биткоин во живи казина
Историја на Биткоин

Историја на Биткоин

Биткоинот (BTC), првата децентрализирана дигитална валута, беше создаден како електронски систем за готовина peer-to-peer, привлекувајќи технолошки инвеститори кои го прифатија како валута со складна вредност исто како златото. За прв пат беше предложен во 2008 година, и покрај многуте мистерии околу него, вклучувајќи го и идентитетот на псевдонимниот основач, Сатоши Накамото.

Криптовалутата го направи својот пат до јавниот пазар во 2009 година, веднаш по економската рецесија. Оттогаш, нови биткоини се генерираат преку рударство и се разменуваат на блокчејн платформата. На почетокот, еден БТК беше проценет на помалку од 1 долар, но ескалираше до 20.000 долари во следните осум години.

Историја на Биткоин
Депонирање со Bitcoin Live казина

Депонирање со Bitcoin Live казина

Пред да играат во казино со дилер во живо на Биткоин, на обложувачите им треба паричник БТК (безбедно место за складирање на Биткоин). Паричниците се достапни на сајтови како bitcoin.org и се класифицирани на хардвер (ладно складирање), десктоп и мобилен (софтвер) и хартиени паричници.

Софтверските паричници или жешките паричници бараат преземање апликација за мобилна и десктоп употреба. Тие се лесни за употреба и достапни од кој било уред. На корисникот му треба приватен клуч што е зачуван на друг сервер.

Како и кај ладните паричници, уред сличен на USB ги генерира приватните и јавните клучеви за време на трансакцијата. Хартиените паричници доаѓаат со печатени приватни и јавни клучеви и се 100% офлајн.

Најлесен начин да се стекне БТК е преку размена како Coinbase. Други начини да се добие БТК вклучуваат примање како подарок или прифаќање БТК како плаќање за стоки.

Секој што сака да го пренесе БТК во нивната банка може да го стори тоа, но не директно. Прво, тие треба да се повлечат од паричникот на БТК, да го испратат на дигитален пазар каде што луѓето тргуваат со криптоси и да го продадат за да добијат фиат пари. Процесот може да се сумира на следниов начин:

 • Преместете ги биткоини од ладилник во размена на БТК
 • Продадете БТК за претпочитана валута
 • Повлечете ги парите на банкарска сметка

Како да направите директен депозит со Bitcoin

Играчите кои разбираат како да плаќаат со Биткоин често се наоѓаат како прелистуваат низ плејада казина кои прифаќаат криптовалути. Клучно е да се избере доверлива локација, онаа која е потврдена. Регистрацијата е бесплатна и брза. Поставувањето облози бара депозит, што може да се направи во чекорите наведени подолу.

 1. Одете во делот за благајна и изберете Bitcoin како начин на депозит
 2. Изберете бонус за добредојде пред да депонирате (некои веб-страници за биткоин казино во живо обезбедуваат специјални бонуси за депозит за корисниците на БТК)
 3. Следете ги инструкциите, вклучително и износот на трансферот, и обезбедете лични информации за проверка
 4. Почекајте блокчејн да ја потврди трансакцијата (во прашање се минути)
 5. Откупете го купонот, доколку го има, за бонус за добредојде

Не постои дневно или месечно ограничување за тоа колку да се додаде на сметка за повеќето казина на Bitcoin. Секој пат кога играчот додава БТК на својот субсидирам, автоматски се генерира нова Биткоин адреса.

Користењето на истата адреса за последователни трансакции може да предизвика одложување и може да привлече надоместок за управување. Во зависност од казиното, секој депозит доаѓа со бонус за повторно вчитување пресметан во одреден процент.

По кредитирањето на сметката за казино Bitcoin, салдото ќе се одрази на табулаторот „Моја сметка“. Играчот може да почне да поставува облози со вистински пари кога ќе биде подготвен.

Депонирање со Bitcoin Live казина
Како да направите повлекување со Bitcoin

Како да направите повлекување со Bitcoin

На насловната страница на секое казино во живо на Биткоин е табот за уплата на добивките. Во други сајтови, овој дел е на посебна страница за повлекување. Страницата го прикажува тековното салдо и износот што може да се повлече. По отворањето на јазичето, се појавува список со начини на плаќање во Казино за клиентот да избере еден. Еве како да се повлечете:

 • Изберете Bitcoin како метод на повлекување од достапниот список
 • Внесете детали и износот за уплата. Потоа кликнете „Повлече“ или слично копче
 • Ќе се појави страница за внесување информации за Bitcoin. Ова е местото каде што клиентите ја внесуваат адресата на нивниот паричник за да го завршат процесот на повлекување
 • Внесете го кодот за одобрување

Некои биткоин казина имаат ограничувања за повлекување по трансакција, па затоа е важно да ги прочитате условите за користење пред да побарате исплата. Повлекувањата на биткоинот се моментални. Обложувачот добива пари во својот паричник веднаш откако блокчејнот ќе го потврди трансферот.

Како да направите повлекување со Bitcoin
Топ казино бонуси за Биткоин

Топ казино бонуси за Биткоин

Некои казината одлучуваат да понудат бонуси да се осигура дека играчите депонираат со БТК; ова е добра вест. Но, бонусите во казина во живо доаѓаат со услови и услови, кои може да се разликуваат од време на време. Како такви, играчите имаат одговорност да ги читаат за да избегнат какви било изненадувања на патот. Еве неколку врвни бонуси за БТК.

 • Бонус за добредојде - еден од најпопуларните бонуси и во казина за крипто и за традиционални валути. Вообичаено, има форма на натпревари на првиот депозит, на пр. 100% до одредена сума.
 • Бонус повторно вчитај - овој бонус наликува на бонус за добредојде, но ги таргетира постоечките играчи наместо новите играчи. Сепак, бонусите за повторно вчитување може да бидат дел од бонус за добредојде во некои случаи. Во овој бонус, играчите добиваат одреден процент кога повторно ги вчитаат своите казино сметки.
 • Бонус за враќање на готовина - во кој казиното им дава на играчите процент од нивните нето загуби. Ова гарантира дека играчите никогаш целосно не ги трошат своите буџети.
 • ВИП бонус - кои обично се насочени кон високи ролери и може да вклучуваат билети за настани, повисоки стапки за враќање на готовина, подобри бонуси итн.
Топ казино бонуси за Биткоин
Добрите и лошите страни на Bitcoin

Добрите и лошите страни на Bitcoin

Регулаторниот пејзаж за онлајн обложувалниците доживува радикални промени сега кога многу коцкари претпочитаат криптовалути во однос на другите глобални начини на плаќање.

Добрите

Конс

Депозитите се моментални. Брзината е една од причините зошто е измислен БТ. Благодарение на неговиот поголем блок, овој крипто ги гризе рацете на многу од неговите конкуренти

Биткоинот е многу испарлив. Флуктуациите може да влијаат на вредноста на добивките во казиното

Високо ниво на транспарентност

Тешка крива за учење

Депозитите во биткоин често привлекуваат попрофитабилни бонуси од традиционалните валути

Високо безбеден и безбеден. Голема безбедност како резултат на блокчејн технологијата, што го прави речиси невозможно да се измами или хакира системот

Ја одржува анонимноста на корисникот

Цената на крипто може да се зголеми за кратко време, што значи дека добивките на играчите може да вредат повеќе во краток временски период

Достапно во сите земји

Супер ниски такси за трансакции (околу 0,25 УСД)

Можеби ќе потрае некое време за да се разбере блокчејнот. Некои луѓе се вознемирени од фактот дека БТК нема фиат форма. Но, играчите на казино треба само да знаат како да платат со Биткоин, и тие ќе бидат добро да одат.

Добрите и лошите страни на Bitcoin
Безбедност и безбедност на Биткоин

Безбедност и безбедност на Биткоин

Повеќето обложувалници се плашат од користење на кредитни картички и директни трансфери со веб-страници за онлајн игри. Најдобар начин за анонимна трансакција е преку криптовалута.

Оваа форма на приватност се протега на сите видови онлајн купување. Наместо да испраќаат доверливи информации на различни казино сајтови, играчите треба да ги користат само за паричник БТК и тие се заштитени насекаде на интернет. Ова е веројатно најзначајната придобивка во ера каде дигиталниот криминал не познава граници.

Биткоин паричниците се неверојатно безбедни, особено хартиените паричници, бидејќи се надвор од мрежата. Никој не може да ги украде информациите доколку хартиената копија е безбедна. Онлајн паричниците се исто така безбедни, но корисниците никогаш не смеат да ги оставаат приватните или јавните клучеви висат наоколу.

Во децентрализираната мрежа на Биткоин, ниту една организација или поединец не го контролира системот. Софтверот Bitcoin ги комбинира јавните и приватните клучеви со износот што треба да се префрли за време на трансакцијата, а резултатот се испраќа до други корисници за да се потврди.

Иако таквите трансакции може да се следат и видливи на јавна книга, на тие информации не се прикачуваат лични податоци. Кодот на трансакцијата за испраќање БТК се дели само помеѓу инволвираните страни, односно испраќачот и примачот. Ниту еден среден човек не е вклучен. Ова помага да се разјасни плаќањето и да се спречи измама.

Безбедност и безбедност на Биткоин
Валути и земји поддржани од биткоин кеш

Валути и земји поддржани од биткоин кеш

БТК е поддржан во многу земји ширум светот, и може да се вкрстат прстите што земјите го прогласат за законско средство порано отколку подоцна. Crypto станува се попопуларен од ден на ден и фактот дека може да се замени за многу фиат валути, вклучително и американски долари, евра, и ГБП, ги олеснува корисниците. Постојат многу крипто-размени на интернет каде што луѓето можат да го купат или продаваат својот Биткоин во валутата што ја сакаат.

Плаќањата на БТК се дозволени во САД, Европската унија, Канада и Австралија. Земјите во Африка исто така прифаќаат БТК, но не толку брзо како нивните колеги во Европа и Америка. Тоа, рече, има земји каде што не може да се користи БТК. Добрата вест е дека тие се само неколку, вклучувајќи ги Боливија, Саудиска Арабија и Авганистан.

Валути и земји поддржани од биткоин кеш
Валути како Биткоин

Валути како Биткоин

Следејќи ги стапките на Биткоин, Dogecoin е исто така уште една криптовалута што може да се користи за казина во живо. Оваа валута можеби не е толку популарна, но има неколку казина кои се отвораат во прифаќањето на овој начин на плаќање.

Валути како Биткоин
Одговорно играње:

Одговорно играње:

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Одговорно играње:

Најнови вести

Што се Биткоин живи казина?
2022-11-01

Што се Биткоин живи казина?

Биткоинот е главен збор во последно време во еден тон разговори на социјалните мрежи и на други места на интернет. Биткоинот се базира на револуционерната технологија, блокчејн, што му овозможува да биде еден од најбрзите методи за трансакција на вредност. Тоа е една од главните причини зошто еден тон луѓе и бизниси почнаа да го инкорпорираат како опција за трансфер на вредност. 

Популарни криптовалути за купување и избегнување за онлајн коцкање
2021-09-04

Популарни криптовалути за купување и избегнување за онлајн коцкање

Индустријата на онлајн казино брзо собира пареа низ целиот свет. Денес, гејмерите можат да играат речиси сите традиционални казино игри директно на нивните телефони и компјутери. Уште подобро, можете да уживате со други играчи и дилер во живо во казино во живо.

Докажани совети за коцкање Биткоин за играчи во живо во казино
2021-08-19

Докажани совети за коцкање Биткоин за играчи во живо во казино

Индустријата за онлајн коцкање постојано иновира. Денес, играчите се префрлаат од обложување користејќи фиат валути во корист на криптовалутите, особено Биткоин коцкање. Оваа форма на коцкање е поевтина, побрза и побезбедна од традиционалното коцкање.

Играње Блек Џек со Биткоин | Дали вреди?
2021-05-20

Играње Блек Џек со Биткоин | Дали вреди?

Блек Џек доминира во повеќето казино подови со векови сега. И со воведувањето на верзијата на онлајн казино во живо, популарноста на оваа игра само се зголемува. Но, додека блек џек во живо продолжува да расте во слава, новата верзија веќе е на насловните страници - биткоин блек џек. Значи, како БТК блек џек се разликува од стандардниот онлајн блек џек?

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Што е Биткоин?

Ова е прашање што збунува многу играчи и ги спречува да користат криптовалути. Нејзината оригинална креација е обвиткана со мистерија и конфузија. Биткоинот е криптовалута означена како децентрализирана. Ова е затоа што валутата не е издадена од резервна банка или владино тело.

Дали биткоинот е приватен?

Биткоинот постои само на Интернет и во дигиталните паричници. Понатаму, Биткоин е виртуелна валута која е обезбедена со слоеви на криптографија и шифрирање. Ова го отежнува следењето на анонимноста на трансакциите и личните информации на корисникот. Леџерите познати како блокчејн водат евиденција за трансакциите со биткоин. Криптовалутата може да се испрати или да се прими од поединец кој има адреса на биткоин.

Што е со законитоста на Биткоин?

Да, Биткоинот е легален во повеќето развиени земји, но луѓето кои се навикнати на конвенционалните начини на плаќање често го гледаат со презир. Причината за ова е затоа што е нерегулиран и тешко да се следи. Ова може да предизвика проблеми бидејќи некои нелиценцирани казина или други трговци може да го искористат недостатокот на знаење на играчот и да се обидат да измамат некого со валутата.

Дали има други предности од користењето на Биткоин за коцкање?

Има многу предности за користење на Биткоин за играње во онлајн казина. Прво, цените на биткоинот не можат да бидат манипулирани од централна банка. Достапно е за секого, без оглед на слабото кредитно или криминално досие на поединецот. Брзината на трансакциите е уште еден важен фактор бидејќи Биткоин не користи трета страна и има помалку одложувања.

Ако некое лице сака анонимност, дали биткоинот е во ред?

Биткоинот не само што е безбеден за употреба, туку имињата како Bitcoin Wallet имаат добра репутација. Трансакциите се анонимни, а единствената информација што може да биде компромитирана е адресата на паричникот на Биткоин. Соединувањето на сето ова значи дека Биткоинот е безбеден и ефикасен начин за плаќање.

Дали Bitcoin има недостатоци?

Биткоинот е фантастичен и најсовремен начин на плаќање. Сепак, има неколку работи што треба да се запаметат. Изборот на паричник од доверлив онлајн бренд е од суштинско значење. Дополнително, направете истражување за доверлив бренд. Лесно е да се добие криптовалута на размена, но складирањето може да биде сомнително.

Дали ќе има одреден ризик од измама?

Имаше многу случаи на измама против корисниците на Биткоин. Валутата исто така брзо ја менува вредноста поради нејзината нестабилност. Ова е важно за да ја добиете најдобрата вредност од валутата при депонирање во онлајн казино. Биткоинот е исто така анонимен, но може да се следи преку лошите безбедносни практики на онлајн казината.

Каде може поединец да стекне Биткоин?

Биткоинот може да се купи на неколку различни начини, но најчесто може да се купи на доверлива размена како што се Coinbase и Binance. Може да се ископува и со компјутер. За ова е потребно многу време.

Кои онлајн казина дозволуваат депозити во Биткоин и кои се чекорите?

Многу онлајн казина дозволуваат депозити. едноставно е да се депонира со Биткоин откако валутата е купена и складирана Еве како да го направите тоа;

 1. Најдете Bitcoin паричник онлајн. Google ќе прикаже многу опции за да започнете.
 2. Купете Bitcoin со плаќање со стандардна валута и финансиски институции
 3. Пријавете се во казино Bitcoin и изберете Bitcoin како претпочитан начин на плаќање
 4. Копирајте адреса на Биткоин
 5. Најавете се во паричник Биткоин, внесете ја сумата и залепете ја адресата на депозитот
 6. Вратете се на сметката на казиното за да ја видите депонираната сума

Може ли играчот да се повлече во паричник Биткоин?

Повлекувањето бара неколку едноставни чекори. Секој може да се повлече во паричник Биткоин со тоа што ќе го направи следново;

 1. Одење во благајна во казино и најдете ги деловите за повлекување.
 2. Избор на Bitcoin.
 3. Наведете ја сумата што треба да се повлече и внесете ја адресата на паричникот Bitcoin.
 4. Се чека да помине повлекувањето
 5. Конвертирање на Биткоин во валута фиат кога е подготвен

Дали биткоинот е популарен во казината?

Биткоинот е несомнено најпопуларната криптовалута во светот денес. Тоа е дигитална валута која не е контролирана од влади или територијални граници.

Како што револуцијата на дигиталната валута продолжува да се обликува, водечките онлајн казина почнаа да го прифаќаат Bitcoin како начин на плаќање. Обично, тие дозволуваат размена помеѓу Биткоин и традиционалната валута.