EcoPayz

Начините на онлајн плаќање станаа многу полесни и побезбедни со појавата на услуги како што е EcoPayz. Ова е систем на е-паричник кој му дозволува на корисникот да врши финансиски трансакции преку Интернет без да додава податоци за картичка или банка на поединечни сметки кај трговците на мало.

Ова значи дека трошењето пари онлајн е многу побезбедно, а корисникот ги штити сопствените податоци за плаќање од потенцијално неовластени трансакции. Едноставноста на овој систем значи дека сите корисници можат максимално да ги искористат неговите предности, а неговото користење наскоро ќе стане втора природа. Познат е низ целиот свет и има милиони редовни клиенти.

EcoPayz беше една од најраните платформи што воведе е-паричник во 2000 година, и оттогаш обезбедува решенија базирани на картички и сметки за поединци и бизниси. Тој е познат по своите безбедносни карактеристики, користејќи процес на верификација во два чекора. Плаќањата може да се вршат низ целиот свет, а достапна е апликација со над 45 валути во употреба.

EcoPayz
За EcoPayz

За EcoPayz

За правење сигурни плаќања, онлајн Ecopayz е многу популарна опција. Тоа е глобално призната опција за плаќање и е особено популарна кај оние кои коцкање во живи казина. Има минимален услов за депозит, но во некои онлајн казина, тоа може да биде дури 1 $.

Флексибилноста на услугите што ги нуди EcoPayz е од витално значење за клиентите, како и фактот дека корисниците можат да се занимаваат со трансакции во повеќе од 45 различни валути, вклучувајќи ги и сите главни опции. Клиентите лоцирани во повеќе од 173 земји можат да ги користат услугите на EcoPayz. Сепак, корисниците треба повторно да проверат за да се уверат дека сите услуги се достапни во сите земји.

Можно е да се користи EcoPayz на различни уреди, така што на оние што се најавуваат на нивната онлајн казино сметка користејќи го својот мобилен телефон додека се на пауза од работа ќе им биде многу лесен за користење.

Безбедноста е главниот фактор во користењето на овој тип на начин на плаќање. Не постои услов да се поврзе банкарска картичка или сметка со сметката на онлајн казиното, така што ако казиното е хакирано, нема да биде можно да се соберат или да се користат деталите за плаќање на корисникот на кој било начин.

ИмеEcoPayz
Основана2000 година
СедиштеХоршам, Велика Британија
Начин на плаќањеЕ-паричник, припејд картичка, трансфер на пари
Веб-страница:www.ecopayz.com
За EcoPayz
Депозит со EcoPayz

Депозит со EcoPayz

Првиот чекор во користењето на системот за депозити е да се регистрирате за сметка на EcoPayz. За клиентите во некои земји, можеби сметката се активира веднаш. Во други, може да потрае и до 48 часа.

Некои корисници можеби ќе треба да поднесат копии од документи за лична идентификација за да поминат низ процесот на проверка на лична карта. Корисникот има избор да ја користи услугата како е-паричник или да нарача припејд картичка. Треба да се напомене дека има такси поврзани со припејд картичка.

За повлекување пари, припејд картичката е добра идеја бидејќи ја прави подостапна. Чекорите за уплата во онлајн казино или друг продавач на мало се едноставни за следење, а се што треба да направи корисникот е да го избере EcoPayz како начин на плаќање и потоа да го следи процесот како што го гледа на екранот.

Депозит со EcoPayz
Како да депонирате со EcoPayz во казина во живо

Како да депонирате со EcoPayz во казина во живо

 1. Кога депонирате пари во казино во живо, првиот чекор е да поставите сметка за онлајн казино. Од листа на начини на плаќање на страницата за депозит, изберете ја опцијата EcoPayz.
 2. Корисникот потоа избира да депонира пари и го одредува точниот износ.
 3. Износот на трансакцијата мора да биде барем минималниот депозит што ќе го прифати онлајн казиното, а корисникот ќе треба да биде сигурен дека ја има барем оваа сума на неговата сметка на EcoPayz.
 4. Ова потоа ќе го однесе корисникот на сметката EcoPayz за да може да се потврди трансакцијата.
 5. Корисникот потоа треба да ја провери својата сметка на онлајн казино; депозитот ќе се појави таму речиси веднаш.

Процесот на повлекување е само лесен процес.

Како да депонирате со EcoPayz во казина во живо
Топ казино бонуси за EcoPayz

Топ казино бонуси за EcoPayz

Играчите можат да го користат овој метод за да ги откупат бонусите на повеќето најголеми сајтови за онлајн игри. Неопходно е гејмерите да ги потврдат своите сметки за да ги видат достапните награди. Казината се разликуваат во нивните бонуси и нивните услови и услови.

Бонус за добредојде

Новите клиенти го добиваат бонусот како еднократен подарок. Целта на поттикот е да привлече нови играчи да се испробаат казино игри во живо. Наградите се движат по вредност во зависност од одредената веб-страница. Некои ги наградуваат играчите кога креираат сметка, додека други бараат од играчите да направат специфичен депозит.

Бонус за депозит

Кога играчите ќе направат барем минимален прв депозит со EcoPayz, можеби ќе бидат наградени со специфичен бонус за казино во некои казина. Овој поттик за депозит има за цел да ги мотивира играчите да продолжат да ги надополнуваат своите сметки.

Бонус за враќање на готовина

Како гест на добра волја од најдобрите казина EcoPayz, поттикот за враќање на готовина им овозможува на играчите да надоместат мал дел од нивните загуби. Процентот често се движи помеѓу 10 и 20 проценти, варира од казино до казино и обично има ограничување за тоа колку играчите може да добијат назад.

Топ казино бонуси за EcoPayz
Зошто да депонирате со EcoPayz?

Зошто да депонирате со EcoPayz?

Добрите

Постојат голем број причини зошто EcoPayz стана популарна опција за плаќање.

 • Достапност - Тој е особено популарен кај клиентите во ОК бидејќи е прифатен во скоро сите онлајн казина во ОК.
 • Без трошоци - Создавањето сметка со EcoPayz е лесно и нема никакви трошоци. Дополнително на ова, не е потребна кредитна проверка при поставувањето на сметката.
 • Безбедност - На душевен мир на безбедноста на овој систем се додава и фактот што тој е регулиран во ОК од FCA, Управата за финансиско однесување. Може да се користи и за депозити и за повлекување, а има различни начини да се користи. При користење на услугите за казино во живо, тоа му дава на корисникот целосна доверба дека нивните лични податоци за банкарска сметка се целосно заштитени, така што ризикот од хакирање преку казиното речиси и да не постои.
 • Асортиман на производи - Палетата на достапни производи значи дека оваа услуга е популарна и кај клиентите и кај трговците.
 • Флексибилност - Исто така, нуди флексибилност за користење на услугата на различни уреди и на различни локации.
 • Контролабилност - Со ставање средства на сметката EcoPayz, корисникот може да контролира колку пари се трошат онлајн.

Конс

 • За да може да се повлече - треба да се направат проверки
 • Може да се применуваат такси при депонирање во EcoPayz
 • Бавна употреба
 • Збунувачки степен на членство
Зошто да депонирате со EcoPayz?
Историја на EcoPayz

Историја на EcoPayz

EcoPayz го започна животот во 2000 година, но до 2013 година се викаше EcoCard. Компанијата рапидно растеше во последниве години, а корисниците во 173 земји сега можат да ги користат нејзините услуги. Компанијата е во сопственост на PSI-Pay, а се наоѓа во Хоршам, Велика Британија.

Компанијата има лиценца да издава и дебитни платежни картички и припејд картички, и виртуелни и физички картички, а сега има и бесконтактна опција.

Компанијата ја има разликата како прва од финансиските институции што лансираше апликација за iPhone во 2009 година. Во 2010 година, компанијата имаше толку многу клиенти што беше неопходно тие да отворат повеќејазична услуга за корисници која беше достапна деноноќно .

Покрај страната на онлајн плаќање на компанијата, во 2011 година беше отворена и деловна сметка, која компаниите можеа да ја користат за исплати на плати и трошоци. Името се смени во EcoPayz во 2013 година. Ова се совпадна со лансирањето на низа финансиски производи.

Апликацијата EcoPayz беше лансирана во 2014 година, така што клиентите можеа да пристапуваат до нивната сметка на EcoPayz деноноќно, без разлика кој уред го користеа. Во 2015 година беше лансирана придружна програма, а компанијата додаде и процес на верификација во 2 чекора.

Историја на EcoPayz
Валути и земји поддржани од EcoPayz

Валути и земји поддржани од EcoPayz

Корисниците на EcoPayz можат да добијат припејд картичка или да ја користат услугата како е-паричник. Користењето на припејд картичка носи одредени такси. И покрај ова, при-пејд картичката е интелигентно решение за подигнување готовина бидејќи ја прави готовината подостапна.

Клиентот треба само да избере EcoPayz како начин на плаќање, а потоа да ја следи процедурата како што се појавува на екранот за депонирање пари во казино или други трговци.
Многу земји и валути се поддржани со користење на овој флексибилен банкарски метод. Тие вклучуваат евра, британски фунти, американски долари, јапонски јен, канадски долари, австралиски долари и руски рубли меѓу другите.

По создавањето на EcoAccount, играчите можат да изберат да поврзат EcoCard и EcoVirtualCard. Ова е дебитна картичка поддржана од MasterCard која може да се користи насекаде каде што MasterCard е прифатена. Виртуелната верзија работи слично како и нејзиниот физички колега.

Валути и земји поддржани од EcoPayz
Безбедност и безбедност во EcoPayz

Безбедност и безбедност во EcoPayz

EcoPayz ја користи најновата технологија за да обезбеди брз и, што е најважно, безбеден трансфер на пари. Со избирање на 256-битна SSL шифрирање, паричникот обезбедува уште поголема безбедност. Најистакната безбедносна придобивка е тоа што ниту една надворешна страна нема пристап до банкарските сметки или информациите за картичките на корисниците во текот на процедурата за плаќање. Покрај тоа, во 2016 година, функцијата за проверка во два чекора на EcoPayz уште повеќе ја зголеми безбедноста.

Компанијата EcoPayz, која ја лиценцира Управата за финансиско однесување, презеде различни мерки на претпазливост за да ги заштити своите клиенти. Нивната примарна веб-страница користи SSL технологија и има сертификација Thawte Certification Authority. Тие исто така имаат сертификат од индустријата за платежни картички и стандарди за безбедност на податоци.

И покрај долгата историја на компанијата, очигледно е дека тие се во чекор со технолошките промени во последните 20 години. За да се осигура дека EcoPayz е безбеден за клиентите, тие инкорпорираа автентикација во два чекора и продолжуваат да иновираат со нови производи; како EcoVirtualCard и EcoVoucher.

Дополнителни безбедносни совети во EcoPayz

EcoPayz служи како посредник помеѓу банкарската сметка на играчот и казината во текот на целиот овој процес. Давателот дополнително ги охрабрува клиентите одговорно да ги третираат нивните податоци. Ова е јасно појаснето кога корисниците одат на страницата за безбедносна политика. Овде, корисниците откриваат некои корисни совети и совети за заштита на нивните сметки и спречување на измама. Корисниците никогаш не треба да се откажат од своите банкарски или лични информации на никого. Исто така, треба да се игнорираат е-поштата што изгледаат чудни и секогаш да се проверуваат линковите пред да се кликнат.

Безбедност и безбедност во EcoPayz